ekon_odd
16.01.13,14:18
Ahojte poraďáci, chcela by som Vás poprosiť o radu, aký je rozdiel v účtovníctve u SZčO so živnostenským oprávnením a SZčO bez živn. oprávnenia (napr. fin. poradca - osvedčenie NBS)? Môže napr. vystavovať faktúru a podobné veci? Aký predpis to najviac upravuje? Je lepšie si živnosť založiť? Ďakujem. Pekný deň.
veronikasad
16.01.13,13:36
Za čo chce vystavovať faktúru finančný poradca ?
seven2
16.01.13,16:57
ŽL netreba,stačí mandátna zmluva...dú by mu mal vystaviť DIČ...sú na to osobitné predpisy,ktoré nevyžadujú založenie živnosti ale fakturovať dotyčná osoba môže
Katy a R
16.01.13,16:59
Ahojte poraďáci, chcela by som Vás poprosiť o radu, aký je rozdiel v účtovníctve u SZčO so živnostenským oprávnením a SZčO bez živn. oprávnenia (napr. fin. poradca - osvedčenie NBS)? Môže napr. vystavovať faktúru a podobné veci? Aký predpis to najviac upravuje? Je lepšie si živnosť založiť? Ďakujem. Pekný deň.
majú rovnaké postavenie ... szčo.
A táto činnosť sa ani nemôže robiť podľa živnostenského zákona!
za svoju činnosť ale asi dostáva zaplatené rovno na účet .. či ?? na základe zmluvy s poisťovňou.
ekon_odd
17.01.13,07:44
Ide asi o to, že dotyčný fin. poradca, robí pre ľudí aj školenia o produktoch, a vrámci toho by mohol fakturovať služby, ale to podľa mňa už potrebuje asi živnosť, či? Ďakujem moc za radu, neviem k tomu nájsť žiadne usmernenia, ani na stránke NBS.
seven2
17.01.13,08:47
ako hľadám,tak hľadám,stále nič...úplne najlepšie je zavolať na Dú..alebo mailom si vyžiadať stanovisko z B.Bystrice...to je smerodatné
Katy a R
18.01.13,17:47
ako hľadám,tak hľadám,stále nič...úplne najlepšie je zavolať na Dú..alebo mailom si vyžiadať stanovisko z B.Bystrice...to je smerodatné
tak najlepšie by bolo pozorne prečítať zmluvu s poisťovňou ... tie školenia predpokladám robí v rámci svojej činnosti. :confused::confused:

Ale ak si chce založiť živnosť - napr na nejaké poradenstvo .. tak to urobí raz dva ..
ekon_odd
28.01.13,13:40
Ďakujem moc seven2, pomohol si mi, :)
ekon_odd
28.01.13,13:41
Ďakujem moc Katy a R, pomohla si mi :) ste obaja moc zlatí :)
mzdarka renca
28.01.13,13:48
ja som robila sprostredkovateľa poistenia na základe sprostredkovateľskej zmluvy, mala som pridelené IČO a DIČ a viedla som si jednoduché účtovníctvo
Zita5
28.01.13,15:16
Ahojte poraďáci, chcela by som Vás poprosiť o radu, aký je rozdiel v účtovníctve u SZčO so živnostenským oprávnením a SZčO bez živn. oprávnenia (napr. fin. poradca - osvedčenie NBS)? Môže napr. vystavovať faktúru a podobné veci? Aký predpis to najviac upravuje? Je lepšie si živnosť založiť? Ďakujem. Pekný deň.

Pozrite si túto tému a veľa Vám napovie http://www.porada.sk/t150142-viazany-financny-agent.html#post1545628
ekon_odd
29.01.13,12:39
ahoj mzdarka renca, dakujem za reakciu, ale tým, že si mala pridelené IČO, si to robila teda na živnosť, že? A účtovníctvo si si usmerňovala podľa akého predpisu? dakujem