Jaanka1983
23.01.13,18:11
Ahojte kto mi vie poradiť kde by som sa mala informovať asi s manželom chceme zobrať dieťa do pestúnskej starostlivosti sme z okr.Prešov a na akom oddelení.Ďakujem za informácie a ak vie niekto že aký je postup veľmi by ma potešilo.Ďakujem
Danielle369
23.01.13,17:15
Prosím ťa pekne vymaž tie bodky a daj tam normálne nadpis napr: Pestúnska starostlivosť

Ved nie si nová členka, musíš poznať ako to tu chodí
arizona
23.01.13,17:17
mimotemyAko pozeram, tak nedavno si bola tiez upozornena,aby si svojim temam davala trochu "viachovoriace" nazvy TU : http://www.porada.sk/t207831-a.html

Dodrzuj prosim pravidla Porady !!!

http://www.porada.sk/t2886-etiketa-porady.html
bod.c.4
Tému nazvem čo najvýstižnejšie, aby bolo už z jej názvu jasné o aký problém sa jedná. Vyvarujem sa názvov ako "Otázka, Poraďte, Súrne,..."
hubatá
23.01.13,17:19
Úrad práce, sociálnych vecí a rodiny - tam treba začať.........
pepsikova
23.01.13,18:01
danushka
23.01.13,19:23
Ahojte kto mi vie poradiť kde by som sa mala informovať asi s manželom chceme zobrať dieťa do pestúnskej starostlivosti sme z okr.Prešov a na akom oddelení.Ďakujem za informácie a ak vie niekto že aký je postup veľmi by ma potešilo.Ďakujem
Je to veľmi vážne rozhodnutie, ktoré zasiahne celú rodinu, súkromie, priestor a city vlastných biologických detí aj náhradných rodičov...
Ak zvažujete pestúnsku starostivosť, vyskúšajte pocitovú zmenu najskôr ako profesionálna rodina. Ak zistíte, že môžte milovať aj dieťa nie vlastnej krvi, zámerne nehovorím ,,cudzie", pustite sa do boja s veternými mlynmi.
Pestúnča je z mäska a kostičiek, má dušičku a mnohokrát prežije už vo veľmi útlom detstve toľko, čo niekedy človek neprežije za celý život. Treba sa pripraviť aj na ťažké chvíle, ktoré nedajú na seba dlho čakať. Len čo sa udomácni a pripúta, automaticky vyplávajú napovrch v podvedomí dusené skúsenosti, ktoré možno dieťatko ani nevie vysloviť. Ak môžem poradiť ešte jednu vec, nesnažte sa o pestúnstvo novorodenca, ale tak dieťaťtko od 10 mesiacov najmladšie. Vtedy je už u dieťatka jasné, nie však 100%tne, či netrpí nejakými vrodenými a genetickými vadami.

NAJDôLEŽITEJŠIE je srdce všetkých doma. Pestúnstvo je poslanie, láska a trpezlivosť, pokora a úcta k ľudskej bytosti.
Jaanka1983
25.01.13,17:54
aký je je rozdiel zobrať si dieťa do pestúnskej starostlivosti a ako náhradný rodič ďakujem
arizona
25.01.13,18:06
danushka
25.01.13,22:50
aký je je rozdiel zobrať si dieťa do pestúnskej starostlivosti a ako náhradný rodič ďakujem
Arizona Ti priložila osožné linky.
Pestún je defacto náhradný rodič, nie je v tom rozdiel. Dieťa je vychovávané v pestúnskej - náhradnej rodine.
Určite v Prešove existujú stretnutia náhradných rodičov tak, ako u nás v Košiciach. Informuj sa na ÚPSVaR, alebo v detskom domove, poradia Ti kam ísť.
Ak môžem doporučiť absolvovanie výchovy k náhradnnému rodičovstvu, resp. profesionálnemu rodičovstvu, tak si vyber Úsmev ako dar a nie ÚPSVaR, vlastná skúsenosť...
Ak oslovíš pani nika.prokopova@gmail.com , poradí Ti na koho sa obrátiť v Prešove, čo sa týka výchovy k náhradnému rodičovstvu, bez toho to nejde... Pri nej som absolvovala aj ja výchovu profi rodiča, ktorá bola súčasne aj výchovou pestúna, len rozšírená o viac hodín pre profirodičovstvo a školila nás v tom čase aj práve jedna pani psychologička z Prešova. Manžel absolvoval pestúnsku prípravu na ÚPSVaR a nedá sa porovnať príprava s Úsmevom...
Jaanka1983
28.01.13,05:08
zaleži mi na odpovedi a túto stránku som si už skôr prečítala
danushka
28.01.13,06:28
zaleži mi na odpovedi a túto stránku som si už skôr prečítala
O príspevok nižšie Ti bolo odpovedané toto:

Pestún je defacto náhradný rodič, nie je v tom rozdiel. Dieťa je vychovávané v pestúnskej - náhradnej rodine.