Slovensko30
25.01.13,13:20
Dobry den,
neviete mi niekto poradit, ako by sa dalo riesit vymahanie pohladavky. REsp. moji znami pozicali jednej osobke 6000 eur. Dokonca sa to i spisalo, ze sa to ma vratit do roku 2010. Uz sme v roku 2013 a stale nic. Dana osoba nezdviha telefony, nereaguje ked jej niekto klope na dvere atd. Ma niekto skusenosti s firmou na vymahanie pohladavok? Viem, ze je vela takych firiem, len chudaci nemaju na zaplatenie takejto firmy. Neviete ako to chodi u takychto firiem?
VOpred dakujem za akukolvek radu :)
Mária27
25.01.13,13:25
Nech konajú čím skôr, lebo ak tam majú dátum plnenia, po 3 rokoch sa dlh premlčí.
Najlepšie je dať na súd platobný rozkaz na istinu a úroky odo dňa splatnosti do zaplatenia a po právoplatnosti vymáhať exekútorom.
U tých firiem sa môže spýtať priamo. Pohľadávka sa dá aj postúpiť - prakticky predať, niečo možno stratia.
draik
25.01.13,15:27
Dôležité je, či má dlžník majetok. Ak má, je potrebné okamžite konať (platobný rozkaz, exekúcia). Postup závisí aj od textu zmluvy o pôžičke. Pri predaji pohľadávky dosť stratia.
Slovensko30
27.01.13,18:53
Velmi pekne dakujem za informacie.
Slovensko30
04.02.13,17:33
Este by som sa spytala, ma niekto skusenost s Drazobnou a vymahacou kancelariou? REsp.su tam nejaky nevyhody pre osoby, ktore zveria svoju pohladavku firme na vymahanie pohladavok? Vopred dakujem za akukolvek odpoved ;)
willma
03.04.13,12:52
Treba ich zverejnit, ale tak aby sa o tom dlznik dozvedel. Ja vyuzivam portal ********, inkasuju za svoje sluzby az po vymozeni a to iba 3% nie len využívam, ale som priam konateľom a inkasujem - čo tak zadať si reklamu do platenej inzercie:mad: