Zavrieť

Porady

Ako vymoct pohladavku?

Dobry den,
neviete mi niekto poradit, ako by sa dalo riesit vymahanie pohladavky. REsp. moji znami pozicali jednej osobke 6000 eur. Dokonca sa to i spisalo, ze sa to ma vratit do roku 2010. Uz sme v roku 2013 a stale nic. Dana osoba nezdviha telefony, nereaguje ked jej niekto klope na dvere atd. Ma niekto skusenosti s firmou na vymahanie pohladavok? Viem, ze je vela takych firiem, len chudaci nemaju na zaplatenie takejto firmy. Neviete ako to chodi u takychto firiem?
VOpred dakujem za akukolvek radu
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Mária27 je offline (nepripojený) Mária27

    Mária27
    Nech konajú čím skôr, lebo ak tam majú dátum plnenia, po 3 rokoch sa dlh premlčí.
    Najlepšie je dať na súd platobný rozkaz na istinu a úroky odo dňa splatnosti do zaplatenia a po právoplatnosti vymáhať exekútorom.
    U tých firiem sa môže spýtať priamo. Pohľadávka sa dá aj postúpiť - prakticky predať, niečo možno stratia.

    draik je offline (nepripojený) draik

    draik
    Dôležité je, či má dlžník majetok. Ak má, je potrebné okamžite konať (platobný rozkaz, exekúcia). Postup závisí aj od textu zmluvy o pôžičke. Pri predaji pohľadávky dosť stratia.
    Este by som sa spytala, ma niekto skusenost s Drazobnou a vymahacou kancelariou? REsp.su tam nejaky nevyhody pre osoby, ktore zveria svoju pohladavku firme na vymahanie pohladavok? Vopred dakujem za akukolvek odpoved

    willma je offline (nepripojený) willma

    willma
    WSC.SK Pozri príspevok
    Treba ich zverejnit, ale tak aby sa o tom dlznik dozvedel. Ja vyuzivam portal ********, inkasuju za svoje sluzby az po vymozeni a to iba 3%
    nie len využívam, ale som priam konateľom a inkasujem - čo tak zadať si reklamu do platenej inzercie

    Ako vymoct pohladavku?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.