arcoiris
28.01.13,19:28
V prípade, že jedna strana chce predať byt, pretože nechce žiť v jednej domácnosti s exmanželom a druhá strana nesúhlasí s predajom, aké je rozhodnutie súdu v tomto prípade? Rozhodne o predaji aj napriek tomu, keď je z jednej strany nesúhlas? Má vôbec význam podávať návrh na súd o vysporiadanie BSM v taktomto prípade?
Mária27
28.01.13,18:49
Vyporiadať bezpodielové spoluvlastníctvo manželov sa môže do troch rokov od rozvodu; ak sa tak nestane, bývalí manželia sa stanú podielovými spoluvlastníkmi bytu v rovnakých podieloch. Potom sa právne vzťahy riadia paragrafmi 137 až 142 občianskeho zákonníka.

Podľa § 142, ak sa podieloví spoluvlastníci nedohodnú, rozhodne súd v poradí: rozdelí vec, prikáže vec za primeranú náhradu jednému, alebo nariadi jej predaj a výťažok rozdelí podľa podielov.
arcoiris
28.01.13,18:56
Ďakujem pekne za informáciu
slad
03.02.13,09:19
Prišiel som o byt po rozvode. BSM nevysporiadané, po troch rokoch zo zakona prešlo na PSM, manželke ostal byt, ktorý zadlžila, a o ktorý prišla dobrovoľnou dražbou. Ja som bol ako puk, bolo všetko v poriadku, keď som ten byt neobýval a nevyúžival žiadne služby ?
Mária27
03.02.13,10:06
Bol si spoluvlastníkom, mal si povinnosti vlastníka. Ak ste mali s manželkou dohodu, že ona bude užívať a spravovať tento spoločný majetok, môžeš si od nej vymáhať škodu, ktorú ti spôsobila.