marcekova.d
05.02.13,17:55
Chcela by som sa spýtať, som začiatočníčka a robím daňové priznanie FO B, podľa bločkov z registračnej pokladnice, ale mi dali len denné uzávierky a platby do zdravotnej poisťovne. Uplatňuje si percentuálne výdavky. Ako mám postupovať pri vypĺňaní daňového priznania a spracovaní.
Xanti
05.02.13,17:00
Hm... spraviť účtovníctvo , alebo evidenciu príjmov a výdavkov .. uplatniť výdavky .. a vypísať DP typ B ..
čo chceš vedieť? Celý postup?
Aký je ročný príjem daného SZCO?
Aké sú odvody spolu do ZP?
ak vieš tie dva čísla tak DP urobíš.
marcekova.d
06.02.13,12:17
DP si už vyplniť viem len tak potrebujem príjmy a výdaje a tam tú vlepené len denné uzávierky z registračnej pokladnice (to je kaderníčka) je to komulovaný obrat spolu nejakých 2000 €, ale neviem či si mám vypísať po mesiacoch a potom spočítať ... a aj odvody sú platené do ZP.
mondes
06.02.13,12:27
DP si už vyplniť viem len tak potrebujem príjmy a výdaje a tam tú vlepené len denné uzávierky z registračnej pokladnice (to je kaderníčka) je to komulovaný obrat spolu nejakých 2000 €, ale neviem či si mám vypísať po mesiacoch a potom spočítať ... a aj odvody sú platené do ZP.

Každý bloček z ERP zaúčtuješ ako POZD v členení tržby z ERP + do záväzkov začviduješ odvody do ZP a uhradíš buď z banky, alebo z pokladne. Má aj nejaké iné výdavky okrem ZP?
marcekova.d
06.02.13,13:41
A musím to nahadzovať do Alfy do programu keby som to urobila iba tak ručne
Katy a R
06.02.13,13:48
Každý bloček z ERP zaúčtuješ ako POZD v členení tržby z ERP + do záväzkov začviduješ odvody do ZP a uhradíš buď z banky, alebo z pokladne. Má aj nejaké iné výdavky okrem ZP?
načo by učtovala - veď ide uplatniť paušálne výdavky:confused:
- vedie evidenciu príjmov v časovom slede - tiež odvody
veronikasad
06.02.13,14:25
A musím to nahadzovať do Alfy do programu keby som to urobila iba tak ručne
Ak príjmy nahodíš do peňažného denníka ALFY, nemusíš nahadzovať žiadne údaje (okrem odvodov) do daňového priznania. DP je súčasťou účtovného SW. Aj pri paušálnych výdavkoch "nahadzujem" do evidencie pohľadávky a v peňažnom denníku účtujem ich úhradu, príp. mesačné tržby cez ERP + platby poistného.