Zavrieť

Porady

Daňové priznanie FO podľa bločkov z RP

Chcela by som sa spýtať, som začiatočníčka a robím daňové priznanie FO B, podľa bločkov z registračnej pokladnice, ale mi dali len denné uzávierky a platby do zdravotnej poisťovne. Uplatňuje si percentuálne výdavky. Ako mám postupovať pri vypĺňaní daňového priznania a spracovaní.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    marcekova.d Pozri príspevok
    A musím to nahadzovať do Alfy do programu keby som to urobila iba tak ručne
    Ak príjmy nahodíš do peňažného denníka ALFY, nemusíš nahadzovať žiadne údaje (okrem odvodov) do daňového priznania. DP je súčasťou účtovného SW. Aj pri paušálnych výdavkoch "nahadzujem" do evidencie pohľadávky a v peňažnom denníku účtujem ich úhradu, príp. mesačné tržby cez ERP + platby poistného.

    Xanti je offline (nepripojený) Xanti

    Xanti
    Hm... spraviť účtovníctvo , alebo evidenciu príjmov a výdavkov .. uplatniť výdavky .. a vypísať DP typ B ..
    čo chceš vedieť? Celý postup?
    Aký je ročný príjem daného SZCO?
    Aké sú odvody spolu do ZP?
    ak vieš tie dva čísla tak DP urobíš.

    marcekova.d je offline (nepripojený) marcekova.d

    marcekova.d
    DP si už vyplniť viem len tak potrebujem príjmy a výdaje a tam tú vlepené len denné uzávierky z registračnej pokladnice (to je kaderníčka) je to komulovaný obrat spolu nejakých 2000 €, ale neviem či si mám vypísať po mesiacoch a potom spočítať ... a aj odvody sú platené do ZP.

    mondes je offline (nepripojený) mondes

    mondes
    marcekova.d Pozri príspevok
    DP si už vyplniť viem len tak potrebujem príjmy a výdaje a tam tú vlepené len denné uzávierky z registračnej pokladnice (to je kaderníčka) je to komulovaný obrat spolu nejakých 2000 €, ale neviem či si mám vypísať po mesiacoch a potom spočítať ... a aj odvody sú platené do ZP.
    Každý bloček z ERP zaúčtuješ ako POZD v členení tržby z ERP + do záväzkov začviduješ odvody do ZP a uhradíš buď z banky, alebo z pokladne. Má aj nejaké iné výdavky okrem ZP?

    Katy a R je offline (nepripojený) Katy a R

    Katy a R
    mondes Pozri príspevok
    Každý bloček z ERP zaúčtuješ ako POZD v členení tržby z ERP + do záväzkov začviduješ odvody do ZP a uhradíš buď z banky, alebo z pokladne. Má aj nejaké iné výdavky okrem ZP?
    načo by učtovala - veď ide uplatniť paušálne výdavky
    - vedie evidenciu príjmov v časovom slede - tiež odvody
    Naposledy upravil Katy a R : 06.02.13 at 13:54

    Daňové priznanie FO podľa bločkov z RP

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.