miroslav42
05.02.13,18:48
Pozdravujem Vás,
chcete sa o niečom poradiť s poraďákmi ? Potrebujete, aby vás nasmerovali, pomohli, pochopili..prípadne nejako spravili výcuc s niečim - čo ľahko samy nájdete na www.google.sk (http://www.google.sk) ?

Áno poradia...pomôžu, ale len dovtedy - pokiaľ neprejavíte troška svoj názor..potom sa to zvykne nechcene zvrtnúť aj do urážok...výsmechov poraďákov...priletia si vzájomne hned na pomoc
A VAŠU TÉMU DRZO ZAVRÚ či je vyriešená - alebo nie . A čo potom Vy ? Ostanete šokovaný rovnako ako aj ja dnes .

Tak pozdravujem každého...a hlavne nech dostanete radu - akú potrebujete, držím palce.
trisestri
05.02.13,17:56
dakomu poradi,dakomu nie-je to dobrovolna sluzba zalozena na slobodnom zvazeni a moznostiach clenov-ak je niekto nespokojny z danymi radami,nemal by zakladat z urazenej jesitnosti zbytocne prispevky,je to tvoj nazor a staci mozno jeden.
miroslav42
05.02.13,17:59
ešte v rýchlosti spomeniem, že aj pokiaľ sa to zdá byť OK...napokon BAN - vykopnú vás...ako nepotrebnú onucu - lebo som zadal tému, kde si nik nevedel radiť...nastali výsmechy..podpichovanie...a napokon aj obviňovanie. No a vzbúriť sa proti roju ? Nemá zmysel. Uštvú Vás a poštípajú žihadielkami
Pekný večer všetkým.
Túto tému si zavriem sám - aby som nebol opäť ponížený.
buchač
05.02.13,18:02
Pozdravujem Vás,
chcete sa o niečom poradiť s poraďákmi ? Potrebujete, aby vás nasmerovali, pomohli, pochopili..prípadne nejako spravili výcuc s niečim - čo ľahko samy nájdete na www.google.sk (http://www.google.sk) ?

Áno poradia...pomôžu, ale len dovtedy - pokiaľ neprejavíte troška svoj názor..potom sa to zvykne nechcene zvrtnúť aj do urážok...výsmechov poraďákov...priletia si vzájomne hned na pomoc
A VAŠU TÉMU DRZO ZAVRÚ či je vyriešená - alebo nie . A čo potom Vy ? Ostanete šokovaný rovnako ako aj ja dnes .

Tak pozdravujem každého...a hlavne nech dostanete radu - akú potrebujete, držím palce.


Etiketa Porady
Vážení členovia Porady. Po viac než polroku fungovania tejto diskusnej stránky by som rád otvoril tému etikety - teda nepísaných pravidiel správania sa na Porade. Pár vecí ma tu totiž mrzí a myslím, že by bolo dobre si ich touto formou vyjasniť a tie nepísané pravidlá na tomto mieste napísať.

1. Súkromné správy nepoužívam na preberanie problémov, ktoré by mohli zaujímať aj iných členov.
2. Shoutbox (šuťák) je miestom voľnej zábavy a nie kladenia mojich otázok.
3. Príspevok, ktorý napíšem, si po sebe prečítam. Ak mám v uloženom príspevku chyby, opravím ich cez "Uprav". Dodržujem "štábnu" kultúru a podľa možnosti i pravidlá slovenského jazyka.
4. Pred založením novej témy si dobre rozmyslím, do ktorej Porady ju založím. Nezakladám tú istú tému duplicitne do viacerých Porád! Ak sa mi podarí zle umiestniť novú tému, nehanbím sa požiadať Richarda, aby ju premiestnil tam, kam patrí.
Tému nazvem čo najvýstižnejšie, aby bolo už z jej názvu jasné o aký problém sa jedná. Vyvarujem sa názvov ako "Otázka, Poraďte, Súrne,..."
5. Ak citujem niekoho článok (najmä z iného média ako Porada.sk), uvediem zdroj a autora článku.
6. Predtým, než položím svoju otázku, pohľadám na Porade, či sa už tento problém neriešil.
7. Nežiadam vo svojej otázke o odpoveď konkrétneho člena Porady, ostatných ochotných Poradcov, ktorí by radi pomohli, sa to môže dotknúť.
8. V príspevkoch používam smajlíky . Používam ich s mierou a v kontexte príspevku.
9. V príspevkoch - odpovediach na otázky, podľa možností uvádzam odkaz na príslušné paragrafy zákona. Umožním tak tomu, kto otázku položil, pozrieť si príslušný zákon a urobiť si vlastný názor na môj výklad nastoleného problému.
10. Porada slúži na to, aby sme si vzájomne poradili. V prípade, že mám iný názor, vyjadrím ho bez toho, aby som robil narážky na iného člena. Ak sa mi zdá otázka veľmi "jednoduchá" , odpoviem bez pripomienok na pýtajúceho sa, alebo odpoveď nechám na iného, trpezlivejšieho člena.
11. Nie všetci vieme všetko a preto je normálne keď sa pomýlim. Ak však zistím, že som sa pomýlil, urobím nasledovné:
- označím chybný text priamo v pôvodnom príspevku za nesprávny ALEBO
- vymažem časť príspevku, ktorá je nesprávna a prípadne uvediem, že som časť vymazal (aby sa nestratila logická nadväznosť príspevkov) ALEBO
- vymažem celý príspevok.
12. Dobrý príspevok oceňujem pridelením PoradaBodu jeho autorovi (klikom na "Oceňujem") a to najmä vtedy, ak som ten, kto sa pýtal a odpoveď mi pomohla. K prideleniu je vhodné zapísať aj komentár.
13. Príspevku - odpovedi, s ktorou súhlasím, pridelím svoj súhlas (klikom na "Súhlasím"), aby som tak ostatným dal najavo, že ide o názor nielen autora príspevku, ale i môj. Prispievam tak k hodnovernosti dobrých odpovedí.
14. Nezadávam otázky, ktoré by sa dali kvalifikovať ako porušenie zákona. Na takéto otázky neodpovedám. Neodpovedám spôsobom, ktorý navádza k porušeniu, či obchádzaniu zákona.
15. Žiadnym spôsobom sa nesnažím pôsobiť na členov, ktorí hodnotili témy. Nekontaktujem z tohoto dôvodu žiadneho hodnotiaceho ani mu v spojitosti s hodnotením nevyčítam jeho hodnotenie v diskusii. Hodnotenie príspevkov a tém nemôže nadväzovať na osobné sympatie či antipatie, ale môže odrážať len vlastný názor na obsah príspevkov a tém.
16. A. Neurážam sa, ak iný člen Porady vyjadrí iný názor, ako je môj. Neurážam člena Porady, ktorý so mnou nesúhlasí.
16. B. Neurážam žiadneho člena Porady, bez ohľadu na to, či s ním súhlasím alebo nesúhlasím. V diskusii používam argumenty, nie urážky, narážky či iróniu na cudzí účet. To platí v odborných i oddychových témach.
17. Jednotlivé sekcie a témy Porady sú určené na seriózne otázky a odpovede k príslušnej problematike. Na neformálne výmeny názorov, zábavu a relax slúži sekcia „Poraďácka kaviareň“.
18. Ak neviem neodpovedám za každú cenu.
19. Nekomentujem úmysly, pohnútky, profil a osobu zadávateľa. V prípade že užívateľ porušuje etiketu Porady a dobré mravy nahlásim takýto príspevok moderátorom Porady.
20. Nevykrikujem - za vykrikovanie sa často považuje písanie veľkým písmom či iné zvýrazňovanie textu. Zvýrazňovanie a formátovanie textu sa používa len ak ide o zdôraznenie odborných informácií, nie vo voľnej diskusii, alebo pri zviditeľňovaní svojich názorov.
21. Nevystupujem na Porade pod viacerými užívateľskými kontami, prostredníctvom ktorých si v diskusii vytváram názorovú váhu.


http://www.porada.sk/t2886-etiketa-porady.html

Doplňujem z iného fóra :

5.) Každý má svoj názor a má na neho plné právo. Preto rešpektujte názory druhých. Nie vždy s vami bude každý súhlasiť, prípadne vy s ním, to však ešte neznamená, že oponent je blbec.

10.) „Hovoriť striebro, mlčať zlato.“ Ak nemáte čo povedať, mlčte.
buchač
05.02.13,18:04
.....neskoro ....už sa stalo .... :-)
vulxy
05.02.13,18:08
ale prekonal svetovy rekord v rychlosti vyriesenia temy....to uz je nieco :)
trisestri
05.02.13,18:09
dostal som neuzitocne,aj to hovori nieco o tom ze zadavatel temy robi sam to z coho obvinuje druhych,alebo kona z urazeneckej jesitnosti.
wirgi
05.02.13,18:16
založil si k 1 problému 4 tému, no chudák starosta, ak tak vypisuješ aj na obecný úrad
miroslav42
05.02.13,20:04
wirgi, pokiaľ máš takýto názor na starostu, ktorý je skorumpovaným alkoholikom...rád by som ti zaslal jeho vyjadrovanie - aké zaujíma stanoviská k riečeniu vážnych problémov - tak by si veru inak písal.
miroslav42
05.02.13,20:08
ješitnosť ??? tá s tým nemá nič spoločné.netreba zbytočne nejakým spôsobom tiež ľudí na stránke dehonestovať...prípadne mať blbé poznámky. Pokuta nás poteší??? Vyjadril sa tvoj kolega. NIE.Apeloval som len na nečinnosť starostu !
miroslav42
05.02.13,20:09
tak to sa dalo čakať - až taký blb nie som - ked som videl ten váš roj nápomocný
miroslav42
05.02.13,20:11
vulky dííík, aspoň som sa zasmial konečne...a áno máš pravdu - odpoveď som konečne dostal :) a za tú rýchlosť by mala byť odmena nie :D pozdravujem
miroslav42
05.02.13,21:11
veľmo zle rátaš, k jednej téme som založil 2 podtémy..alebo ako ? diskalkúlia ?