zannykaa
09.02.13,19:30
mám exekúciu a chcela by som vedieť koľko mi majú podľa zákona nechať životné minimum, keď som slobodná matka s jedným dieťaťom a žijeme v podnájme. Som zamestnaná a moja účtovníčka neberie ohľady na nikoho a ani mi nechce povedať od koho je tá exekúcia a mne došla výplata 190€. Je to možné aby mi toľko iba nechali na žitie? Prosím pomôžte mi ako mám postupovať
buchač
09.02.13,19:02
mám exekúciu a chcela by som vedieť koľko mi majú podľa zákona nechať životné minimum, keď som slobodná matka s jedným dieťaťom a žijeme v podnájme. Som zamestnaná a moja účtovníčka neberie ohľady na nikoho a ani mi nechce povedať od koho je tá exekúcia a mne došla výplata 190€. Je to možné aby mi toľko iba nechali na žitie? Prosím pomôžte mi ako mám postupovať
Od 1. júla 2012 sa mení výška životného minima
...sú tam aj príklady ...
http://www.podnikajte.sk/prevadzka-firmy/c/703/category/dane-a-odvody/article/od-1-jula-2012-sa-meni-vyska-zivotneho-minima.xhtml

Účtovnička je povinná oznámiť o akého exekútora ide ...
Predsa zamestnanec sa môže dohodnúť na splátkach aj sám ...

http://www.pp.sk/1570/Exekucia-zrazkou-zo-mzdy-zamestnanca_pam44272.aspx
Mila123
09.02.13,19:05
mám exekúciu a chcela by som vedieť koľko mi majú podľa zákona nechať životné minimum, keď som slobodná matka s jedným dieťaťom a žijeme v podnájme. Som zamestnaná a moja účtovníčka neberie ohľady na nikoho a ani mi nechce povedať od koho je tá exekúcia a mne došla výplata 190€. Je to možné aby mi toľko iba nechali na žitie? Prosím pomôžte mi ako mám postupovať
ako to, že nevieš aká je exekúcia vedená voči tebe???? máš ich viac????
nechce sa mi veriť, že ti nedošla žiadna korešpodencia.......
zannykaa
09.02.13,19:31
mne žiadný papier nedošiel..môj príjem hrubý je 530€ a mám jedno dieťa neplnoleté...nevyznám sa v tých grafoch.Koĺko mi teda musia nechať?
zannykaa
09.02.13,20:07
ved to práve chcem zistiť ,kde mám aký dlh? ked mám exekuciu o ktorej som ani nevedela...
draik
10.02.13,08:41
To vyzerá na čistý príjem cca 450 eur. V tom prípade by Vám malo zostať okolo 355 eur, ak ide o exekúciu na bežný dlh (teda nejde o exekúciu na výživné, dane a pod).
zannykaa
10.02.13,10:16
ide o dlh v banke, takže môžem povedať mojej účtovníčke,že mi musí nechať cca 355€ podla zákona životného minima? a nemôže nič namietať..či?


a ešte by mi malo prísť za daňové priznanie peniaze aj to mi môže stiahnúť? vypláca mi to zamestnávateľ.
avalik
10.02.13,10:30
ide o dlh v banke, takže môžem povedať mojej účtovníčke,že mi musí nechať cca 355€ podla zákona životného minima? a nemôže nič namietať..či?


a ešte by mi malo prísť za daňové priznanie peniaze aj to mi môže stiahnúť? vypláca mi to zamestnávateľ.

ak je to dlh v banke, tak to nemusi byt exekucia ... pravdepodobne banka vyuzila dohodu o zrazkach zo mzdy, na zaklade tejto dohody uctovnicka bola povinna zrazit ti zo mzdy sumu uvedenu v tejto dohode ... jeden vytlacok tejto dohody mas aj ty, prezri si dokumenty k uveru/uctu
draik
10.02.13,12:26
Zrážky zo mzdy na základe dohody nesmú byť vyššie ako v prípade výkonu rozhodnutia.