Zavrieť

Porady

mám exekúciu

mám exekúciu a chcela by som vedieť koľko mi majú podľa zákona nechať životné minimum, keď som slobodná matka s jedným dieťaťom a žijeme v podnájme. Som zamestnaná a moja účtovníčka neberie ohľady na nikoho a ani mi nechce povedať od koho je tá exekúcia a mne došla výplata 190€. Je to možné aby mi toľko iba nechali na žitie? Prosím pomôžte mi ako mám postupovať
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    draik je offline (nepripojený) draik

    draik
    Zrážky zo mzdy na základe dohody nesmú byť vyššie ako v prípade výkonu rozhodnutia.

    buchač je offline (nepripojený) buchač

    Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac buchač
    zannykaa Pozri príspevok
    mám exekúciu a chcela by som vedieť koľko mi majú podľa zákona nechať životné minimum, keď som slobodná matka s jedným dieťaťom a žijeme v podnájme. Som zamestnaná a moja účtovníčka neberie ohľady na nikoho a ani mi nechce povedať od koho je tá exekúcia a mne došla výplata 190€. Je to možné aby mi toľko iba nechali na žitie? Prosím pomôžte mi ako mám postupovať
    Od 1. júla 2012 sa mení výška životného minima
    ...sú tam aj príklady ...
    http://www.podnikajte.sk/prevadzka-f...o-minima.xhtml

    Účtovnička je povinná oznámiť o akého exekútora ide ...
    Predsa zamestnanec sa môže dohodnúť na splátkach aj sám ...

    http://www.pp.sk/1570/Exekucia-zrazk..._pam44272.aspx

    Mila123 je offline (nepripojený) Mila123

    Mila123
    zannykaa Pozri príspevok
    mám exekúciu a chcela by som vedieť koľko mi majú podľa zákona nechať životné minimum, keď som slobodná matka s jedným dieťaťom a žijeme v podnájme. Som zamestnaná a moja účtovníčka neberie ohľady na nikoho a ani mi nechce povedať od koho je tá exekúcia a mne došla výplata 190€. Je to možné aby mi toľko iba nechali na žitie? Prosím pomôžte mi ako mám postupovať
    ako to, že nevieš aká je exekúcia vedená voči tebe???? máš ich viac????
    nechce sa mi veriť, že ti nedošla žiadna korešpodencia.......
    zannykaa ved to práve chcem zistiť ,kde mám aký dlh? ked mám exekuciu o ktorej som ani nevedela...

    zannykaa je offline (nepripojený) zannykaa

    zannykaa
    mne žiadný papier nedošiel..môj príjem hrubý je 530€ a mám jedno dieťa neplnoleté...nevyznám sa v tých grafoch.Koĺko mi teda musia nechať?

    zannykaa je offline (nepripojený) zannykaa

    zannykaa
    ide o dlh v banke, takže môžem povedať mojej účtovníčke,že mi musí nechať cca 355€ podla zákona životného minima? a nemôže nič namietať..či?


    a ešte by mi malo prísť za daňové priznanie peniaze aj to mi môže stiahnúť? vypláca mi to zamestnávateľ.

    avalik je offline (nepripojený) avalik

    avalik
    zannykaa Pozri príspevok
    ide o dlh v banke, takže môžem povedať mojej účtovníčke,že mi musí nechať cca 355€ podla zákona životného minima? a nemôže nič namietať..či?


    a ešte by mi malo prísť za daňové priznanie peniaze aj to mi môže stiahnúť? vypláca mi to zamestnávateľ.
    ak je to dlh v banke, tak to nemusi byt exekucia ... pravdepodobne banka vyuzila dohodu o zrazkach zo mzdy, na zaklade tejto dohody uctovnicka bola povinna zrazit ti zo mzdy sumu uvedenu v tejto dohode ... jeden vytlacok tejto dohody mas aj ty, prezri si dokumenty k uveru/uctu

    draik je offline (nepripojený) draik

    draik
    To vyzerá na čistý príjem cca 450 eur. V tom prípade by Vám malo zostať okolo 355 eur, ak ide o exekúciu na bežný dlh (teda nejde o exekúciu na výživné, dane a pod).

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.