tono50
11.02.13,21:23
Dobry den, velmi rada by som sa opytala na moj problem. Prosim, pokial mi budete vediet poradit, budem rada.
Jedna sa o to, ze som dostala som vypoved dohodou ku dnu 28.2. Vypoved som podpisala 3.2 s tym, ze pred par dnami som zistila, ze som pravdepodobne tehotna. Jedna sa mi o to, viem ze na pol roka mam narok na podporu v nezamestnanosti, nakolko mam odpracovane v spolocnosti viac ako 4 roky. A co potom? Moja otazka znie, ci mam potom narok na matersku dovolenku vypocitanu z posledneho zamestnania, alebo kedze by som dostavala pol roka podporu, uz nemam narok na materky prispevok, ale len na rodicovsky, co je zhruba 199 e mesacne. Dakujem pekne za odpoved, pekny vecer
Mila123
11.02.13,20:26
máš nárok aj na MD aj na PvN......
podmienka? nesmie ti vzniknúť v OL nové sociálne poistenie......(nemocenské)
veronikasad
11.02.13,20:27
Ochranná lehota v prípade tehotenstva (ak si bola tehotná v čase skončenia prac.pomeru) trvá 8 mesiacov. Vznikne ti nárok na materské - podmienku 270 dní nem.poistenia v posledných dvoch rokcoh máš splnenú zo zamestnania.

Zaeviduj sa na ÚP, pozor na termín nástupu na materskú. Musí byť dodržaný (nie som si istá či je to presne 6 týždňov pred pôrodom - pohľadaj na Porade).