Zavrieť

Porady

vypoved, podpora verzus materska

Dobry den, velmi rada by som sa opytala na moj problem. Prosim, pokial mi budete vediet poradit, budem rada.
Jedna sa o to, ze som dostala som vypoved dohodou ku dnu 28.2. Vypoved som podpisala 3.2 s tym, ze pred par dnami som zistila, ze som pravdepodobne tehotna. Jedna sa mi o to, viem ze na pol roka mam narok na podporu v nezamestnanosti, nakolko mam odpracovane v spolocnosti viac ako 4 roky. A co potom? Moja otazka znie, ci mam potom narok na matersku dovolenku vypocitanu z posledneho zamestnania, alebo kedze by som dostavala pol roka podporu, uz nemam narok na materky prispevok, ale len na rodicovsky, co je zhruba 199 e mesacne. Dakujem pekne za odpoved, pekny vecer
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Mila123 je offline (nepripojený) Mila123

    Mila123
    máš nárok aj na MD aj na PvN......
    podmienka? nesmie ti vzniknúť v OL nové sociálne poistenie......(nemocenské)

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    Ochranná lehota v prípade tehotenstva (ak si bola tehotná v čase skončenia prac.pomeru) trvá 8 mesiacov. Vznikne ti nárok na materské - podmienku 270 dní nem.poistenia v posledných dvoch rokcoh máš splnenú zo zamestnania.

    Zaeviduj sa na ÚP, pozor na termín nástupu na materskú. Musí byť dodržaný (nie som si istá či je to presne 6 týždňov pred pôrodom - pohľadaj na Porade).

    vypoved, podpora verzus materska

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.