sklenkova
03.03.06,12:35
Moja dcéra hoci robí si sama kaderníčku išla vypomôcť jednej p.a išla jej robiť zástupcu na 3 mesiace (nesmejte SA). Dala jej PZ na 78 h.mesačne a plat 3296,- v HM s tým, že bude platiť odvody+daň.Ju osobne nepozná, len jej synovca,samozrejme je to len formálne,nebude tam pracovať.Nakolko ide o zrážkovú daň nebude to musieť uvádzať v DP? Vyhlásenie nepodpísala. Viem, že je hlúpa,ale po tejto stránke ona vraví,že možno raz pomôže niekto mne a nemusím mať všetko zaplatené.
sklenkova
03.03.06,12:16
je to takto v poriadku,môže byť?
nano
03.03.06,18:04
Podľa mňa by jej mala dať potvrdenie o vyplatení mzdy a odvedených preddavkoch a ona by si to mala dať do DP.Ak je to len formálne,potom sa mi zdá tá suma zbytočne vysokáˇ.
sklenkova
03.03.06,20:15
veď ona bude za ňu platiť zrážkovú daň a tá by mala byť vysporiadaná-daň do 5000,-,len neviem či to platí aj pre ňu ak podniká
Zita5
03.03.06,20:32
veď ona bude za ňu platiť zrážkovú daň a tá by mala byť vysporiadaná-daň do 5000,-,len neviem či to platí aj pre ňu ak podniká

Tvoja dcéra bude podávať danové priznanie typu B , kde uvedie svoje príjmy a výdavky zo živnosti + príjem - odvody/od zamestnávateľa/.Na potvrdení o vyplatení mzdy a...... , ktoré jej dala tam má napísanú mzdu - odvody do fondov a neviem, možno aj daň .To musíš posúdiť Ty .
toria
22.08.06,06:52
Prosím o rýchlu radu.
Mám klienta, ktorý má pohostinstvo - zistila som však, že hi má otvorené, ale nemá žiadne veci čo sa týka hygieny. Keďže som mu dala vypracovať žiadosť na hygienu so všetkými dokumentmi, zistila som, že nemá žiadne potravinárske vzdelanie, takže ani skúšky a vedomosti ohľadom potravinárstva. Určite to hygiena žiadať bude. Keďže on už je starší a vôbec sa na to necíti, chel by, aby sa pracovníčka ktorá v hostinstve pracuje prijala na pracovnú zmluvu na dobu neurčitú, s tým, že bude zodpovednou vedúcou za prevádzku pohostinstva. Tým pádom by mala mať ona tie potravinárske skúšky. Moja otázka je:
Čo všetko treba urobiť pre to, aby bola spomínaná zamestnankyňa zodpovednou osobou, kde všade ju treba nahlásiť a čo všetko je k tomu potrebné.

Ďakujem pekne, všetky dotazy pomôžu.:rolleyes:

Toria
toria
22.08.06,08:04
Prosím o rýchlu radu.
Mám klienta, ktorý má pohostinstvo - zistila som však, že hi má otvorené, ale nemá žiadne veci čo sa týka hygieny. Keďže som mu dala vypracovať žiadosť na hygienu so všetkými dokumentmi, zistila som, že nemá žiadne potravinárske vzdelanie, takže ani skúšky a vedomosti ohľadom potravinárstva. Určite to hygiena žiadať bude. Keďže on už je starší a vôbec sa na to necíti, chel by, aby sa pracovníčka ktorá v hostinstve pracuje prijala na pracovnú zmluvu na dobu neurčitú, s tým, že bude zodpovednou vedúcou za prevádzku pohostinstva. Tým pádom by mala mať ona tie potravinárske skúšky. Moja otázka je:
Čo všetko treba urobiť pre to, aby bola spomínaná zamestnankyňa zodpovednou osobou, kde všade ju treba nahlásiť a čo všetko je k tomu potrebné.

Ďakujem pekne, všetky dotazy pomôžu.:rolleyes:

Toria



PORADTE MI PORAĎÁCI, PROSÍM
:mee: :mee: :mee: :mee: :mee: :mee: :mee: :mee: :mee: :mee: :mee:
Manual
22.08.06,08:26
Prosím o rýchlu radu.
Mám klienta, ktorý má pohostinstvo - zistila som však, že hi má otvorené, ale nemá žiadne veci čo sa týka hygieny. Keďže som mu dala vypracovať žiadosť na hygienu so všetkými dokumentmi, zistila som, že nemá žiadne potravinárske vzdelanie, takže ani skúšky a vedomosti ohľadom potravinárstva. Určite to hygiena žiadať bude. Keďže on už je starší a vôbec sa na to necíti, chel by, aby sa pracovníčka ktorá v hostinstve pracuje prijala na pracovnú zmluvu na dobu neurčitú, s tým, že bude zodpovednou vedúcou za prevádzku pohostinstva. Tým pádom by mala mať ona tie potravinárske skúšky. Moja otázka je:
Čo všetko treba urobiť pre to, aby bola spomínaná zamestnankyňa zodpovednou osobou, kde všade ju treba nahlásiť a čo všetko je k tomu potrebné.

Ďakujem pekne, všetky dotazy pomôžu.:rolleyes:

Toria
Nalistuj si § 11 živnostenského zákona, tam je všetko čo potrebuješ. Potom zajdi na živ. úrad a tam vypíšeš tlačivo atď. a budú od teba vyžadovať odborné doklady od osoby ktorú chceš poveriť = jej spôsobilosť /výučný lis, maturitu, prax atď/
Ďalšie všetky detaily na ŽU.
Pekný deň...:)