Zavrieť

Porady

Zodpovedný zástupca

Moja dcéra hoci robí si sama kaderníčku išla vypomôcť jednej p.a išla jej robiť zástupcu na 3 mesiace (nesmejte SA). Dala jej PZ na 78 h.mesačne a plat 3296,- v HM s tým, že bude platiť odvody+daň.Ju osobne nepozná, len jej synovca,samozrejme je to len formálne,nebude tam pracovať.Nakolko ide o zrážkovú daň nebude to musieť uvádzať v DP? Vyhlásenie nepodpísala. Viem, že je hlúpa,ale po tejto stránke ona vraví,že možno raz pomôže niekto mne a nemusím mať všetko zaplatené.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    nano je offline (nepripojený) nano

    nano
    Podľa mňa by jej mala dať potvrdenie o vyplatení mzdy a odvedených preddavkoch a ona by si to mala dať do DP.Ak je to len formálne,potom sa mi zdá tá suma zbytočne vysokáˇ.

    sklenkova je offline (nepripojený) sklenkova

    sklenkova
    veď ona bude za ňu platiť zrážkovú daň a tá by mala byť vysporiadaná-daň do 5000,-,len neviem či to platí aj pre ňu ak podniká

    Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

    Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac Zita5
    sklenkova
    veď ona bude za ňu platiť zrážkovú daň a tá by mala byť vysporiadaná-daň do 5000,-,len neviem či to platí aj pre ňu ak podniká
    Tvoja dcéra bude podávať danové priznanie typu B , kde uvedie svoje príjmy a výdavky zo živnosti + príjem - odvody/od zamestnávateľa/.Na potvrdení o vyplatení mzdy a...... , ktoré jej dala tam má napísanú mzdu - odvody do fondov a neviem, možno aj daň .To musíš posúdiť Ty .

    toria je offline (nepripojený) toria

    toria
    Prosím o rýchlu radu.
    Mám klienta, ktorý má pohostinstvo - zistila som však, že hi má otvorené, ale nemá žiadne veci čo sa týka hygieny. Keďže som mu dala vypracovať žiadosť na hygienu so všetkými dokumentmi, zistila som, že nemá žiadne potravinárske vzdelanie, takže ani skúšky a vedomosti ohľadom potravinárstva. Určite to hygiena žiadať bude. Keďže on už je starší a vôbec sa na to necíti, chel by, aby sa pracovníčka ktorá v hostinstve pracuje prijala na pracovnú zmluvu na dobu neurčitú, s tým, že bude zodpovednou vedúcou za prevádzku pohostinstva. Tým pádom by mala mať ona tie potravinárske skúšky. Moja otázka je:
    Čo všetko treba urobiť pre to, aby bola spomínaná zamestnankyňa zodpovednou osobou, kde všade ju treba nahlásiť a čo všetko je k tomu potrebné.

    Ďakujem pekne, všetky dotazy pomôžu.

    Toria

    toria je offline (nepripojený) toria

    toria
    toria
    Prosím o rýchlu radu.
    Mám klienta, ktorý má pohostinstvo - zistila som však, že hi má otvorené, ale nemá žiadne veci čo sa týka hygieny. Keďže som mu dala vypracovať žiadosť na hygienu so všetkými dokumentmi, zistila som, že nemá žiadne potravinárske vzdelanie, takže ani skúšky a vedomosti ohľadom potravinárstva. Určite to hygiena žiadať bude. Keďže on už je starší a vôbec sa na to necíti, chel by, aby sa pracovníčka ktorá v hostinstve pracuje prijala na pracovnú zmluvu na dobu neurčitú, s tým, že bude zodpovednou vedúcou za prevádzku pohostinstva. Tým pádom by mala mať ona tie potravinárske skúšky. Moja otázka je:
    Čo všetko treba urobiť pre to, aby bola spomínaná zamestnankyňa zodpovednou osobou, kde všade ju treba nahlásiť a čo všetko je k tomu potrebné.

    Ďakujem pekne, všetky dotazy pomôžu.

    Toria


    PORADTE MI PORAĎÁCI, PROSÍM

    Manual je offline (nepripojený) Manual

    Manual
    toria
    Prosím o rýchlu radu.
    Mám klienta, ktorý má pohostinstvo - zistila som však, že hi má otvorené, ale nemá žiadne veci čo sa týka hygieny. Keďže som mu dala vypracovať žiadosť na hygienu so všetkými dokumentmi, zistila som, že nemá žiadne potravinárske vzdelanie, takže ani skúšky a vedomosti ohľadom potravinárstva. Určite to hygiena žiadať bude. Keďže on už je starší a vôbec sa na to necíti, chel by, aby sa pracovníčka ktorá v hostinstve pracuje prijala na pracovnú zmluvu na dobu neurčitú, s tým, že bude zodpovednou vedúcou za prevádzku pohostinstva. Tým pádom by mala mať ona tie potravinárske skúšky. Moja otázka je:
    Čo všetko treba urobiť pre to, aby bola spomínaná zamestnankyňa zodpovednou osobou, kde všade ju treba nahlásiť a čo všetko je k tomu potrebné.

    Ďakujem pekne, všetky dotazy pomôžu.

    Toria
    Nalistuj si § 11 živnostenského zákona, tam je všetko čo potrebuješ. Potom zajdi na živ. úrad a tam vypíšeš tlačivo atď. a budú od teba vyžadovať odborné doklady od osoby ktorú chceš poveriť = jej spôsobilosť /výučný lis, maturitu, prax atď/
    Ďalšie všetky detaily na ŽU.
    Pekný deň...

    Zodpovedný zástupca

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.