danielaLC
26.02.13,10:37
môže odomňa žiadať obecný úrad moju pracovnú zmluvu:(?nebývam v mieste trvalého bydliska a podala som žiadosť o odpustenie poplatkov za komunálny odpad. Oni potrebujú vidieť, či teda pracujem mimo trvalého bydliska. Je to uplne normálne?Však ja mam v pracovnej zmluve všetky moje osobné údaje, pozícia, mzda atď.
Ďakujem za pomoc :)
lubko6394
26.02.13,09:50
Pracovnú zmluvu im dať nemusíš. Stačí potvrdenie od zamestnávateľa, že pracuješ u neho na ..... úväzok v mieste XX a pracovný pomer je uzatvorený na dobu YY.
danielaLC
26.02.13,10:30
a keby zo svojej zmluvy vynechám pár stran, a dám im len tie základné info (bez mzdy). Je to nejake porušenie?...:)lebo je to komplikované žiadať si od bývaleho zamestnávateľa nejaké dalšie potvrdenia z minuleho roku...:/
ilona
26.02.13,11:10
Niekde zoberú aj zmluvu nekompletnú a stačí im 1+2 strana, niekde potvrdenie o ubytovaní / prenajme/ ,ale niekde žiadajú potvrdenie, že v tom meste v ktorom bývaš platíš za smeti, pretože odpad produkujeme každý. Takže sa môže stať, že na úrade od teba budú chcieť aj potvrdenie, že platíš za smeti v meste kde bývaš, inač budeš musieť zaplatiť tam, kde máš trvalé bydlisko.
dianka.sz
26.02.13,11:32
U nás je to tak, že keď donesú potvrdenie z miesta trvalého bydliska, že tam platia poplatok za odpady, tak u nás na základe toho nemusí platiť. Ale neakceptujú to všade.
Prac.zmluvu nie si povinná predložiť na obecnom úrade.
lubko6394
26.02.13,11:52
Spýtaj sa na obci. To čo píšeš znamená, že im dáš kópiu - jej hodnovernosť môžu spochybniť. Najrýchlejší je mail na obec a budeš mať jasno.