pajtasom
04.03.13,12:57
informujem sa či právne je možné mat dve podpisy na jednej zmluve, ktoré budu overené s dvoma odlišnými matrikami v inom meste.jeden podpis v meste na matrike kupujuceho a moj podpis predávajuceho v meste kde ja mám matriku.Predávam jednu starožitnu skrinku, ktorú kupec videl len cez net a osobne po nu nechce prist.Tea sa chceme obe strany uistit,že dostaneme čo chceme, on skrinu ja peniaze.Všetko je ošetrené v kpz.zmluvu mi pošle spat a nechá si jednu pre seba
buchač
04.03.13,13:13
informujem sa či právne je možné mat dve podpisy na jednej zmluve, ktoré budu overené s dvoma odlišnými matrikami v inom meste.jeden podpis v meste na matrike kupujuceho a moj podpis predávajuceho v meste kde ja mám matriku.Predávam jednu starožitnu skrinku, ktorú kupec videl len cez net a osobne po nu nechce prist.Tea sa chceme obe strany uistit,že dostaneme čo chceme, on skrinu ja peniaze.Všetko je ošetrené v kpz.zmluvu mi pošle spat a nechá si jednu pre seba
Zákon nešpecifikuje miesto ...

Zákon vraví o overovaní podpisov na zmluve ...buď notár , alebo matrika ...
Pokiaľ si účastníci zmluvy túto sami vyhotovia , tak nik nezodpovedá ( notár ) za jej obsah ...
blavaciko
04.03.13,14:54
ty si mozes nechat podpis overit u seba doma, kupujuci u seba doma a podpis je uznany ako platny (uznava sa platnost podpisu, nie listiny)

na tvojom mieste by som ale dal pozor... co je to za cloveka, ktory kupuje starozitnu skrinu a stacia mu obrazky z internetu? len aby ti ju na druhy den hned nevratil...