Zavrieť

Porady

dve pečiatky matriky s overenim doch podpisov na jednej zmluve

informujem sa či právne je možné mat dve podpisy na jednej zmluve, ktoré budu overené s dvoma odlišnými matrikami v inom meste.jeden podpis v meste na matrike kupujuceho a moj podpis predávajuceho v meste kde ja mám matriku.Predávam jednu starožitnu skrinku, ktorú kupec videl len cez net a osobne po nu nechce prist.Tea sa chceme obe strany uistit,že dostaneme čo chceme, on skrinu ja peniaze.Všetko je ošetrené v kpz.zmluvu mi pošle spat a nechá si jednu pre seba
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    buchač je offline (nepripojený) buchač

    Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac buchač
    pajtasom Pozri príspevok
    informujem sa či právne je možné mat dve podpisy na jednej zmluve, ktoré budu overené s dvoma odlišnými matrikami v inom meste.jeden podpis v meste na matrike kupujuceho a moj podpis predávajuceho v meste kde ja mám matriku.Predávam jednu starožitnu skrinku, ktorú kupec videl len cez net a osobne po nu nechce prist.Tea sa chceme obe strany uistit,že dostaneme čo chceme, on skrinu ja peniaze.Všetko je ošetrené v kpz.zmluvu mi pošle spat a nechá si jednu pre seba
    Zákon nešpecifikuje miesto ...

    Zákon vraví o overovaní podpisov na zmluve ...buď notár , alebo matrika ...
    Pokiaľ si účastníci zmluvy túto sami vyhotovia , tak nik nezodpovedá ( notár ) za jej obsah ...

    blavaciko je offline (nepripojený) blavaciko

    blavaciko
    ty si mozes nechat podpis overit u seba doma, kupujuci u seba doma a podpis je uznany ako platny (uznava sa platnost podpisu, nie listiny)

    na tvojom mieste by som ale dal pozor... co je to za cloveka, ktory kupuje starozitnu skrinu a stacia mu obrazky z internetu? len aby ti ju na druhy den hned nevratil...

    dve pečiatky matriky s overenim doch podpisov na jednej zmluve

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.