Zavrieť

Porady

FO dve autá

Mám menší problém.Vediem živnostníkovi účtovníctvo.Robí stavebno úržbárske práce. Kúpil si auto Octávia pred mesiacom a teraz mi povedal, že do konca roka chce kúpiť ešte niečo menšie(náklaďák) z čoho odpočíta aj DPH. Nemá zamestnancov, tak neviem, či mu to uznajú pri daňovej kontrole. Zákazky má v meste, kde podniká a za mesiac najazdil 6500km. Má s tým niekto skúsenosť, lebo zatiaľ si dal poradiť. Mne sa to veľmi nepozdáva ako daňovo uznateľné.Ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ricij je offline (nepripojený) ricij

    Rád si uťahujem zo seba a iných ľudí. ...viac ricij
    Jeden osobák a druhý náklaďák, podľa mňa úplne v pohode.

    ingi je offline (nepripojený) ingi

    ingi
    Pokiaľ riadne vykáže, že obe autá používal na podnikanie - ja v tom tiež nevidím problém.

    maja je offline (nepripojený) maja

    maja
    Dobre, dve autá v pohode. Ale za mesiac najazdí 6500km, čo je v prepočte asi 200km denne. Nemá zamestnancov a dosť veľa zákaziek v rámci mesta, čiže ich musí pre daňovákov robiť sám. Uznajú mu tie prejazdené peniaze v nákladoch?

    ingi je offline (nepripojený) ingi

    ingi
    Maji, my máme vo firme viacero chalanov - servisákov a tí najazdia mesačne 5 - 6 tis.km. Veď má aj adekvátne výnosy, či nie?

    maja je offline (nepripojený) maja

    maja
    Ingi, poviem to takto "zamestnáva" ľudí čo to robia zaňho, takže pre daňovákov to robí on a potom kedy sa vozí 200km denne po meste??? Len aby z toho nebol problém.

    ingi je offline (nepripojený) ingi

    ingi
    Chápem už Tvoje obavy, problém bude mu asi vysvetliť, že to nemôže prešvihnúť s kilometrami, ak bude písať na obe autá iba seba. Možno skúsi ešte niekto poradiť.

    alexxandra je offline (nepripojený) alexxandra

    alexxandra
    Aut moze mat aj desat. To je v poriadku. Ak za kazde zaplati cestnu dan,v tom nevidim problem. Len s tymi kilometrami,ako uz aj ostatne damy hovorili,nech to neprehana.To mu predsa nikto neuveri,to sa neda fyzicky zvladnut. Inak je to OK.

    Perlicka: Raz mi jeden podnikatel doniesol take blocky z pumpy a take naklady na mobil,ze som vypocitala,ze cely mesiac musel nonstop bez spanku jazdit na aute a este pri tom aj telefonovat :-}}} Niektori to proste skusaju ... :-}}}
    Naposledy upravil alexxandra : 20.10.04 at 12:05

    ricij je offline (nepripojený) ricij

    Rád si uťahujem zo seba a iných ľudí. ...viac ricij
    Možno dobrý nápad: ja by som nejaké kilometre napísal ako vodiča dospelého nezaopatreného syna, resp. dcéru. Podľa zákona o rodine sú povinný pomáhať rodičom. Alebo cez DoVP na nejakého študenta, ktorému daň vrátia, resp. podpíše vyhlásenie a daň nebude žiadna.

    ricij je offline (nepripojený) ricij

    Rád si uťahujem zo seba a iných ľudí. ...viac ricij
    Úrazové poistenie by to malo byť: 0,8%, čo je skoro toľko čo nič.

    alexxandra je offline (nepripojený) alexxandra

    alexxandra
    to ano,len trochu nestihol terminy a podavat opravne priznania do socialnej ... nebude to podozrive? :-} A ktovie,ci je vobec registrovany ako zamestnavatel ...

    Žofia je offline (nepripojený) Žofia

    Žofia
    Mne sa zdá, že môže mať dve autá, len knihy jázd musí mať napísané tak, aby mal zadok vždy len v jednom aute a musí z nich vyplývať, že reálne mohol presadať z jedného do druhého, čiže aby v to istom čase bolo na rovnakom mieste. Také knihy by som nechcela vyrábať, ale dá sa.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.