juliettmm
05.03.13,07:35
Dobrý deň, chcem sa spýtať, všetci určite poznáte tých predajcov, ktorí vás na chvíľoču zastavia a ponúkajú v super cenách nejaké produkty, ktoré majú v skutočnosti oveľa vyššiu hodnotu a tak. včera sa kamoške stalo, že po dlhej dobe naletela predajcom voňaviek v tescu. tvrdili, že voňavka má hodnotu nejakých 60€ a že práve ju si vybrala tá predávajúca a dáva jej darček, dva parfémy jeden grátis a druhý iba za 20€, že normálne by to stálo 120€ dokopy. potom doma zistila, že tie dve vône sa normálne predávajú po cca 10€. chce im to ísť vrátiť, len nevie, čím sa má obhajovať. myslíte, že sa vzťahuje na to toto citujem z práv spotrebiteľa: Informácia o cene, neúplná cena, chýbajúca cena alebo informácia o spôsobe určenia ceny nesmú vzbudzovať dojem, že

cena je nižšia, ako je skutočná cena,
určenie ceny závisí od okolností, od ktorých v skutočnosti nezávisí,

ďakujem za odpoveď
buchač
05.03.13,06:54
Dobrý deň, chcem sa spýtať, všetci určite poznáte tých predajcov, ktorí vás na chvíľoču zastavia a ponúkajú v super cenách nejaké produkty, ktoré majú v skutočnosti oveľa vyššiu hodnotu a tak. včera sa kamoške stalo, že po dlhej dobe naletela predajcom voňaviek v tescu. tvrdili, že voňavka má hodnotu nejakých 60€ a že práve ju si vybrala tá predávajúca a dáva jej darček, dva parfémy jeden grátis a druhý iba za 20€, že normálne by to stálo 120€ dokopy. potom doma zistila, že tie dve vône sa normálne predávajú po cca 10€. chce im to ísť vrátiť, len nevie, čím sa má obhajovať. myslíte, že sa vzťahuje na to toto citujem z práv spotrebiteľa: Informácia o cene, neúplná cena, chýbajúca cena alebo informácia o spôsobe určenia ceny nesmú vzbudzovať dojem, že

cena je nižšia, ako je skutočná cena,
určenie ceny závisí od okolností, od ktorých v skutočnosti nezávisí,
ďakujem za odpoveď
Prečítaj červené ....ale poriadne ....

Z uvedeného vyplýva , že predajca predal jeden kus po 10 € ...čiže jeden kus " zadarmo " a ten druhý za " akciovú "cenu ...dokopy za 20 € ...
Síce urobil fintu " H " ...ale nezavádzal nejak ...
Tie kydy o tej cene ( 120 € ) je proste marketingový ťah na nachytanie zákazníka ....na lakomého zákazníka ....

P.S.:
....finta " H " čítaj ako finta na hlúpych ....
juliettmm
05.03.13,07:15
hej, ja viem, že to bola finta, ale nijako sa nedá ohradiť, keďže ju zavádzali aj o tom, že sa to ešte nepredáva a tak. jasné, sama na seba je naštvaná, ale to sa skutočne nič nedá s tým urobiť??? žiadna finta sa nedá nájsť zase na predávajúce dievčence??? :DDD
ekopo
05.03.13,07:23
finta?
keď mi dievčence dajú prvý parfém do ruky zo slovami "toto je zadarmo" , tak ho zoberiem, odzdravím a idem preč......... :)
juliettmm
05.03.13,07:27
ja ich vždy odignorujem, ale tak, čo už každý robíme chybu, len som jej chcela nejako skúsiť pomôcť. sa mi stále niečo zdalo, že nejakých pár dní zo zákona môžeš vrátiť tovar, ale som sa asi mýlila ...
buchač
05.03.13,07:36
ja ich vždy odignorujem, ale tak, čo už každý robíme chybu, len som jej chcela nejako skúsiť pomôcť. sa mi stále niečo zdalo, že nejakých pár dní zo zákona môžeš vrátiť tovar, ale som sa asi mýlila ...
...dlabať na to ......

Cena je , v podstate , primeraná ....akurát je produkt zdupľovaný ....
Kamoška nech si jeden kus nechá a ten druhý môže podarovať .......terbárs aj Tebe ...:--- :D
blavaciko
05.03.13,07:50
Za hlúposť sa platí, kamarátka nech je rada, že ju ošklbali len o 20 €.
mareko
05.03.13,14:51
Tiež som už písala, v starších príspevkoch,ako som si vzala darček :-)
misoft
05.03.13,15:03
Po našim: finta na G - finta na glupych!