Zavrieť

Porady

zavádzanie o cene a následná kúpa

Dobrý deň, chcem sa spýtať, všetci určite poznáte tých predajcov, ktorí vás na chvíľoču zastavia a ponúkajú v super cenách nejaké produkty, ktoré majú v skutočnosti oveľa vyššiu hodnotu a tak. včera sa kamoške stalo, že po dlhej dobe naletela predajcom voňaviek v tescu. tvrdili, že voňavka má hodnotu nejakých 60€ a že práve ju si vybrala tá predávajúca a dáva jej darček, dva parfémy jeden grátis a druhý iba za 20€, že normálne by to stálo 120€ dokopy. potom doma zistila, že tie dve vône sa normálne predávajú po cca 10€. chce im to ísť vrátiť, len nevie, čím sa má obhajovať. myslíte, že sa vzťahuje na to toto citujem z práv spotrebiteľa: Informácia o cene, neúplná cena, chýbajúca cena alebo informácia o spôsobe určenia ceny nesmú vzbudzovať dojem, že
  • cena je nižšia, ako je skutočná cena,
  • určenie ceny závisí od okolností, od ktorých v skutočnosti nezávisí,

ďakujem za odpoveď
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ekopo je offline (nepripojený) ekopo

    JA ekopo
    finta?
    keď mi dievčence dajú prvý parfém do ruky zo slovami "toto je zadarmo" , tak ho zoberiem, odzdravím a idem preč.........
    mareko Tiež som už písala, v starších príspevkoch,ako som si vzala darček :-)

    buchač je offline (nepripojený) buchač

    Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac buchač
    juliettmm Pozri príspevok
    Dobrý deň, chcem sa spýtať, všetci určite poznáte tých predajcov, ktorí vás na chvíľoču zastavia a ponúkajú v super cenách nejaké produkty, ktoré majú v skutočnosti oveľa vyššiu hodnotu a tak. včera sa kamoške stalo, že po dlhej dobe naletela predajcom voňaviek v tescu. tvrdili, že voňavka má hodnotu nejakých 60€ a že práve ju si vybrala tá predávajúca a dáva jej darček, dva parfémy jeden grátis a druhý iba za 20€, že normálne by to stálo 120€ dokopy. potom doma zistila, že tie dve vône sa normálne predávajú po cca 10€. chce im to ísť vrátiť, len nevie, čím sa má obhajovať. myslíte, že sa vzťahuje na to toto citujem z práv spotrebiteľa: Informácia o cene, neúplná cena, chýbajúca cena alebo informácia o spôsobe určenia ceny nesmú vzbudzovať dojem, že
    • cena je nižšia, ako je skutočná cena,
    • určenie ceny závisí od okolností, od ktorých v skutočnosti nezávisí,
    ďakujem za odpoveď
    Prečítaj červené ....ale poriadne ....

    Z uvedeného vyplýva , že predajca predal jeden kus po 10 € ...čiže jeden kus " zadarmo " a ten druhý za " akciovú "cenu ...dokopy za 20 € ...
    Síce urobil fintu " H " ...ale nezavádzal nejak ...
    Tie kydy o tej cene ( 120 € ) je proste marketingový ťah na nachytanie zákazníka ....na lakomého zákazníka ....

    P.S.:
    ....finta " H " čítaj ako finta na hlúpych ....
    misoft Po našim: finta na G - finta na glupych!

    juliettmm je offline (nepripojený) juliettmm

    juliettmm
    hej, ja viem, že to bola finta, ale nijako sa nedá ohradiť, keďže ju zavádzali aj o tom, že sa to ešte nepredáva a tak. jasné, sama na seba je naštvaná, ale to sa skutočne nič nedá s tým urobiť??? žiadna finta sa nedá nájsť zase na predávajúce dievčence??? DD

    juliettmm je offline (nepripojený) juliettmm

    juliettmm
    ja ich vždy odignorujem, ale tak, čo už každý robíme chybu, len som jej chcela nejako skúsiť pomôcť. sa mi stále niečo zdalo, že nejakých pár dní zo zákona môžeš vrátiť tovar, ale som sa asi mýlila ...

    buchač je offline (nepripojený) buchač

    Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac buchač
    juliettmm Pozri príspevok
    ja ich vždy odignorujem, ale tak, čo už každý robíme chybu, len som jej chcela nejako skúsiť pomôcť. sa mi stále niečo zdalo, že nejakých pár dní zo zákona môžeš vrátiť tovar, ale som sa asi mýlila ...
    ...dlabať na to ......

    Cena je , v podstate , primeraná ....akurát je produkt zdupľovaný ....
    Kamoška nech si jeden kus nechá a ten druhý môže podarovať .......terbárs aj Tebe ...

    zavádzanie o cene a následná kúpa

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.