Gabča11
14.03.13,07:22
V roku 2002 som sa rozviedla a nebolo vysporiadane BSM. Moj byvaly manzel sa mi teraz ozval ze chce odomna 3000,-EUR inak to da na sud. Nie je to tak ze len do 3 rokoch je mozne vysporiadanie BSM a potom je to premlcane? Vie mi niekto pomoct. Popripade ak mi pride list zo sudu viem sa odvolat. Dakujem. Gabca
Emka Roman
14.03.13,06:31
V roku 2002 som sa rozviedla a nebolo vysporiadane BSM. Moj byvaly manzel sa mi teraz ozval ze chce odomna 3000,-EUR inak to da na sud. Nie je to tak ze len do 3 rokoch je mozne vysporiadanie BSM a potom je to premlcane? Vie mi niekto pomoct. Popripade ak mi pride list zo sudu viem sa odvolat. Dakujem. Gabca

Po 3 rokoch sa BSM (bezpodielové) mení na podielové spoluvlastníctvo
draik
14.03.13,06:52
Nemá šancu. Po troch platí, že nehnuteľnosti vlastníte každý v podiele 1/2, hnuteľné veci patria tomu, kto ich užíva.
intro
14.03.13,06:57
Nech to postúpi súdu, aspoň sa niečo dozvie.
Anik
26.04.13,15:31
priateľka s manželom kúpili starý RD ktorý momentálne rekonštruujú.
Dom je napísaný na manžela - na liste vlastníctva je napísaný v katastri len on
Nakoľko on pracuje v zahraničí úver na rekonštrukciu je napísaný na ňu.
Z lajického pohľadu to vyzerá, že dom patrí jemu a keby, že sa rozvedú - čo jeden nikdy neví/ úvery bude platiť ona
Akým spôsobom by bolo potrebné poriešiť, aby sa aj ona dostala na list vlastníctva.
Je to jeho 2. manželstvo v ktorom sú - moje deti , tvoje deti a naše deti
​Za radu ďakujem
Tweety
26.04.13,15:33
Ak dom kúpili už ako manželia ,je teda ich spoločným vlastníctvom, patrí do BSM.
Evulinta
28.04.13,05:25
Dobry den,

mam taku otazku, co sa tyka bsm. Manzelka je napisana na kupnej zmluve pozemku ako vlastnik a je aj v liste vlastnictva len ona ako vlastnik, ale pozemok sa nadobudol uz za spolocneho manzelstva s jej manzelom. Ma tiez manzel na neho narok, ked nefiguruje na kupnej zmluve? po pripade tam figuruje ako svedok predaja.. ako sa to da prosim zistit.. po pripade pomohlo by darovanie, aby na to nemal narok? dakujem
Ice dive
28.04.13,05:32
pokiaľ nemali na daný pozemok spísanú notársku dohodu o zúžení BSM... tak bez rozdielu na to, že na kúpnej zmluve je len manželka a na LV tiež pozemok patrí do BSM... ak by sa aj pozemok daroval, tento akt by bol neplatný, keďže darovať musia obaja vlastníci... avšak záleží od jej manžela, či pozná svoje práva...