Zavrieť

Porady

vysporiadanie BSM po 11 rokoch

V roku 2002 som sa rozviedla a nebolo vysporiadane BSM. Moj byvaly manzel sa mi teraz ozval ze chce odomna 3000,-EUR inak to da na sud. Nie je to tak ze len do 3 rokoch je mozne vysporiadanie BSM a potom je to premlcane? Vie mi niekto pomoct. Popripade ak mi pride list zo sudu viem sa odvolat. Dakujem. Gabca
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Ak dom kúpili už ako manželia ,je teda ich spoločným vlastníctvom, patrí do BSM.

    Ice dive je offline (nepripojený) Ice dive

    Ice dive
    pokiaľ nemali na daný pozemok spísanú notársku dohodu o zúžení BSM... tak bez rozdielu na to, že na kúpnej zmluve je len manželka a na LV tiež pozemok patrí do BSM... ak by sa aj pozemok daroval, tento akt by bol neplatný, keďže darovať musia obaja vlastníci... avšak záleží od jej manžela, či pozná svoje práva...

    Emka Roman je offline (nepripojený) Emka Roman

    Emka Roman
    Gabča11 Pozri príspevok
    V roku 2002 som sa rozviedla a nebolo vysporiadane BSM. Moj byvaly manzel sa mi teraz ozval ze chce odomna 3000,-EUR inak to da na sud. Nie je to tak ze len do 3 rokoch je mozne vysporiadanie BSM a potom je to premlcane? Vie mi niekto pomoct. Popripade ak mi pride list zo sudu viem sa odvolat. Dakujem. Gabca
    Po 3 rokoch sa BSM (bezpodielové) mení na podielové spoluvlastníctvo

    draik je offline (nepripojený) draik

    draik
    Nemá šancu. Po troch platí, že nehnuteľnosti vlastníte každý v podiele 1/2, hnuteľné veci patria tomu, kto ich užíva.
    intro Nech to postúpi súdu, aspoň sa niečo dozvie.

    Anik je offline (nepripojený) Anik

    Anik
    priateľka s manželom kúpili starý RD ktorý momentálne rekonštruujú.
    Dom je napísaný na manžela - na liste vlastníctva je napísaný v katastri len on
    Nakoľko on pracuje v zahraničí úver na rekonštrukciu je napísaný na ňu.
    Z lajického pohľadu to vyzerá, že dom patrí jemu a keby, že sa rozvedú - čo jeden nikdy neví/ úvery bude platiť ona
    Akým spôsobom by bolo potrebné poriešiť, aby sa aj ona dostala na list vlastníctva.
    Je to jeho 2. manželstvo v ktorom sú - moje deti , tvoje deti a naše deti
    ​Za radu ďakujem

    Evulinta je offline (nepripojený) Evulinta

    Evulinta
    Dobry den,

    mam taku otazku, co sa tyka bsm. Manzelka je napisana na kupnej zmluve pozemku ako vlastnik a je aj v liste vlastnictva len ona ako vlastnik, ale pozemok sa nadobudol uz za spolocneho manzelstva s jej manzelom. Ma tiez manzel na neho narok, ked nefiguruje na kupnej zmluve? po pripade tam figuruje ako svedok predaja.. ako sa to da prosim zistit.. po pripade pomohlo by darovanie, aby na to nemal narok? dakujem

    vysporiadanie BSM po 11 rokoch

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.