FridrichStokrotka
22.03.13,07:54
Dobrý deň,

chcem sa spýtať na nárok exekútora na trovy exekúcie.

Bol som v zdravotnej poisťovni a takmer náhodou som sa dozvedel, že mi tam vznikol nedoplatok z čias môjho pôsobenia ako SZČO vo výške 195 €, pričom to už údajne odišlo na exekúciu. Hneď na druhý deň som nedoplatok v plnej výške uhradil a podľa odporúčania pracovníčky zdravotnej poisťovne, napísal mail exekútorovi s tým, že čiastka bola uhradená.
O niekoľko dní mi prišla mailom odpoveď, že mi bude poštou odoslané Upovedomenie o začatí exekúcie, pričom mám zaplatiť "už len" trovy exekúcie a to vo výške 60€.

Podľa mojich informácií má exekútor nárok na 10% z vymáhanej pohľadávky, minimálne však 33 €. Požadované trovy vo výške 60€ mi prídu neprimerane vysoké a to hlavne vzhľadom na skutočnosť, že všetko bolo uhradené ešte pred reálnym začatím exekúcie.

Má exekútor nárok na takéto vysoké trovy ?

Ak by boli potrebné nejaké ďalšie informácie, rád ich obratom poskytnem.

Ďakujem za odpovede.
JUDr. Pavol Kollár
22.03.13,06:59
Či sú trovy exekúcie oprávnené sa dá posúdiť až potom, keď vám ich exekútor vyúčtuje - musíte vedieť čo tam je uvedené. Tá suma 60€ môže byť oprávnená.
FridrichStokrotka
22.03.13,07:08
Ďakujem za odpoveď, pán JUDr. Kollár,

na adrese, na ktorú bolo oznámenie odoslané už nebývam a teda ho ani nemôžem prebrať.

Všetky informácie (čiastka, ČÚ, VS, ... ) boli uvedené aj v maily a keďže z Vášho pohľadu ide o pravdepodobne oprávnené trovy, uhradím mu to.

Ešte raz ďakujem za ochotu a prajem veľa úspechov.