Zavrieť

Porady

Trovy exekúcie pri predčasnom zaplatení

Dobrý deň,

chcem sa spýtať na nárok exekútora na trovy exekúcie.

Bol som v zdravotnej poisťovni a takmer náhodou som sa dozvedel, že mi tam vznikol nedoplatok z čias môjho pôsobenia ako SZČO vo výške 195 €, pričom to už údajne odišlo na exekúciu. Hneď na druhý deň som nedoplatok v plnej výške uhradil a podľa odporúčania pracovníčky zdravotnej poisťovne, napísal mail exekútorovi s tým, že čiastka bola uhradená.
O niekoľko dní mi prišla mailom odpoveď, že mi bude poštou odoslané Upovedomenie o začatí exekúcie, pričom mám zaplatiť "už len" trovy exekúcie a to vo výške 60€.

Podľa mojich informácií má exekútor nárok na 10% z vymáhanej pohľadávky, minimálne však 33 €. Požadované trovy vo výške 60€ mi prídu neprimerane vysoké a to hlavne vzhľadom na skutočnosť, že všetko bolo uhradené ešte pred reálnym začatím exekúcie.

Má exekútor nárok na takéto vysoké trovy ?

Ak by boli potrebné nejaké ďalšie informácie, rád ich obratom poskytnem.

Ďakujem za odpovede.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času
    Advokát pôsobiaci od roku 1991 najmä v oblasti obchodného, občianskeho, pracovného, medicínskeho a farmaceutického práva ako aj v iných oblastiach práva v SR. ...viac JUDr. Pavol Kollár
    Či sú trovy exekúcie oprávnené sa dá posúdiť až potom, keď vám ich exekútor vyúčtuje - musíte vedieť čo tam je uvedené. Tá suma 60€ môže byť oprávnená.
    Ďakujem za odpoveď, pán JUDr. Kollár,

    na adrese, na ktorú bolo oznámenie odoslané už nebývam a teda ho ani nemôžem prebrať.

    Všetky informácie (čiastka, ČÚ, VS, ... ) boli uvedené aj v maily a keďže z Vášho pohľadu ide o pravdepodobne oprávnené trovy, uhradím mu to.

    Ešte raz ďakujem za ochotu a prajem veľa úspechov.

    Trovy exekúcie pri predčasnom zaplatení

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.