mato_98
27.03.13,17:34
Zdravim,
mozno nazov temy vas trosku zastrasi, ze chcem zistit niekomu heslo, chcem sa nato pozriet len s informacnej stranky ci mi nieco hrozi. Na internete je vela diskusnych for o tom ako zistit heslo. Daju sa stiahnut programy, ktore automaticky tipuju heslo podla znakov, ktore im zadate. Je to jednoduche a mam sa coho obavat?

Dakujem
miklosik
27.03.13,16:36
tipovanie hesla je blbost, ked sa bavime o webovych strankach tak skoro kazda ma naprogramovanu funkcionalitu, ktora ti blokne konto po urcitom pocte nespravnych zadani hesla. ci je blkonutie trvale a potrebujes nejaku interakciu od uzivatela alebo je tam time-out to je asi uplne jedno.
a len tak medzi recou, da sa to aj jednoduchsie ako robit hard attack ;-)
mato_98
27.03.13,16:39
A to je čo??
arizona
27.03.13,16:52
mimotemy nazov temy nas ozaj prekvapil :---
jahoszmsk
27.03.13,17:14
nie som žiadny hacker, ale napríklad schránku na Centrum sk som si už zrušil... tiež som skúšal niektoré programy na hackovanie a na tejto stránke sa dosť dobre učí...:)
misoft
27.03.13,17:19
Spoločnosť!
Musím Vás upozorniť na http://www.porada.sk/t2886-etiketa-porady.html :

14. Nezadávam otázky, ktoré by sa dali kvalifikovať ako porušenie zákona. Na takéto otázky neodpovedám. Neodpovedám spôsobom, ktorý navádza k porušeniu, či obchádzaniu zákona.
A toto:

mozno nazov temy vas trosku zastrasi, ze chcem zistit niekomu heslo, chcem sa nato pozriet len s informacnej stranky ci mi nieco hrozi.
priam enormne smrdí nezákonnosťou.

Dávam vyriešené.
arizona
27.03.13,17:22
mato_98
27.03.13,18:20
Ja sa pýtam na svoju ochranu či niekto o takom niečom počul
misoft
28.03.13,16:25
Počuť sme počuli, aj niektorí vieme, kde "snoriť" - ale odpoveď nečakaj.
Ak sa to týka teba (na svoju ochranu) - veľmi, veľmi zle si formuloval otázku - viď Etiketa Porady.
Fero11
29.03.13,07:16
Zdravim,
mozno nazov temy vas trosku zastrasi, ze chcem zistit niekomu heslo, chcem sa nato pozriet len s informacnej stranky ci mi nieco hrozi. Na internete je vela diskusnych for o tom ako zistit heslo. Daju sa stiahnut programy, ktore automaticky tipuju heslo podla znakov, ktore im zadate. Je to jednoduche a mam sa coho obavat?

Dakujem
Po prve, nespecifikoval si o ake heslo sa jedna: ci je to heslo do OS (linux, win ...) ci je to heslo na mailovu sluzbu, ci je to heslo, napr. tu na forum, ci je to heslo na vkladnu knizku atd ...
Vyvojari, ktori pracuju na algoritmoch sifrovania, nie su az taky sprosty, aby v systemoch nechali nejake viditelne diery pre zistovanie hesiel.
V bezpecnych systemoch nepozna hesla nikto a aj keby sa niekto dostal k suborom db, kde su ulozene hesla, tak ma z toho prd, pretoze na 99% budu sifrovane hashovane napr. md5.
Urcite ked napises adminovy, ze si zabudol heslo, tak ti ho urcite neposle, pretoze ho nepozna, jedine co moze spravit je, ze ti heslo zrusi a system vygeneruje nove (v dnesnej dobe to uz vsetko riesia skripty, cize admin o tom ani nevie).
O ake konkretne hesla sa ti jedna ??
arizona
29.03.13,07:23
Ja sa pýtam na svoju ochranu či niekto o takom niečom počul

na svoju ochranu potrebujes zistit svoje hesla ? :D;):confused: