nazabane
04.04.13,07:07
Jedná sa o rutinnú činnosť skenovanie dokumentov, ktorú treba vykonávať 8 hodín denne po dobu cca 2-och rokov. Na aký typ pracovnej zmluvy je možné zamestnať daného človeka? Bola by prípustná dohoda o vykonaní práce? Ďaľšia moja otázka sa týka toho ako postaviť pracovnú zmluvu, keď človek, ktorý bude prácu vykonávať by mal byť platený podľa počtu zoskenovaných strán. Ďakujem za odpoveď
hapeti
04.04.13,05:28
Zamestnať na 8 hod. denne je možné len na pracovnú zmluvu-zamestnanec. V tvojom prípade ide o úkolovú mzdu=odmena x počet strán. Treba rešpektovať mesačnú minimálnu mzdu.
nazabane
04.04.13,18:48
Ďakujem za odpoveď. Viete mi ešte niekto poradiť, akú úsporu by som mala keby zamestnám na túto pozíciu človeka do 29 rokov alebo ZŤP?
pavol54
07.04.13,17:14
Ďakujem za odpoveď. Viete mi ešte niekto poradiť, akú úsporu by som mala keby zamestnám na túto pozíciu človeka do 29 rokov alebo ZŤP? ZŤP = minimálne ČID. to znamená chránené pracovisko, ale aj bez toho zníženie odvodov v ZP
Katy a R
07.04.13,17:28
Ďakujem za odpoveď. Viete mi ešte niekto poradiť, akú úsporu by som mala keby zamestnám na túto pozíciu človeka do 29 rokov alebo ZŤP?
pokiaľ viem, tak nie je žiadny rozdiel do 29 a nad 29 rokov - čo sa týka zamestnania
pri osobe ŤZP sú nižšie (polovičné) odvody do ZP
Ešte môžu byť vyššie úspory pri niektorých ID (nie všetkých) - pri odvodoch do SP



ZŤP = minimálne ČID. to znamená chránené pracovisko, ale aj bez toho zníženie odvodov v ZP

toto veru neviem, ako si myslel ? nemusí byť chránené pracovisko
srska
07.04.13,17:34
mimotemy8 hod denne a 2 roky skenovať dokumenty? to je na chocholouška
Katy a R
07.04.13,17:51
- hádam až tak doslovne to nemyslel !!
pavol54
07.04.13,19:22
pokiaľ viem, tak nie je žiadny rozdiel do 29 a nad 29 rokov - čo sa týka zamestnania
pri osobe ŤZP sú nižšie (polovičné) odvody do ZP
Ešte môžu byť vyššie úspory pri niektorých ID (nie všetkých) - pri odvodoch do SP




toto veru neviem, ako si myslel ? nemusí byť chránené pracovisko znížené odvody sú len do ZP(zam) (zec v plnom rozsahu) neviem že by sa týkali aj SP ten zákon už dávno neplatí. Zriadeníe CHP CHD nemá vplyv na odvody ale plynú z neho iné náležitosti z úradu práce.
veronikasad
07.04.13,20:37
Ďakujem za odpoveď. Viete mi ešte niekto poradiť, akú úsporu by som mala keby zamestnám na túto pozíciu človeka do 29 rokov alebo ZŤP?

http://www.upsvar.sk/buxus/docs/KGR/Vyzvy_VO/Oznamenie_o_moznosti_predkladania_ziadosti_o_posky tnutie_financneho_prispevku_na_podporu_vytvarania_ pracovnych_miest_3.pdf
Katy a R
08.04.13,12:41
znížené odvody sú len do ZP(zam) (zec v plnom rozsahu) neviem že by sa týkali aj SP ten zákon už dávno neplatí. Zriadeníe CHP CHD nemá vplyv na odvody ale plynú z neho iné náležitosti z úradu práce.
nuž dobre by bolo pozrieť zákon o SP, prípadne tu http://www.socpoist.sk/tabulka-platenia-poistneho-od-1-januara-2013/924s
(PvN!)
a do ZP - zvýraznené je tiež nesprávna informácia ..