Zavrieť

Porady

Akou formou zamestať človeka na rutinnú činnosť skenovanie dokumentov?

Jedná sa o rutinnú činnosť skenovanie dokumentov, ktorú treba vykonávať 8 hodín denne po dobu cca 2-och rokov. Na aký typ pracovnej zmluvy je možné zamestnať daného človeka? Bola by prípustná dohoda o vykonaní práce? Ďaľšia moja otázka sa týka toho ako postaviť pracovnú zmluvu, keď človek, ktorý bude prácu vykonávať by mal byť platený podľa počtu zoskenovaných strán. Ďakujem za odpoveď
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    hapeti je offline (nepripojený) hapeti

    hapeti
    Zamestnať na 8 hod. denne je možné len na pracovnú zmluvu-zamestnanec. V tvojom prípade ide o úkolovú mzdu=odmena x počet strán. Treba rešpektovať mesačnú minimálnu mzdu.

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    nazabane Pozri príspevok
    Ďakujem za odpoveď. Viete mi ešte niekto poradiť, akú úsporu by som mala keby zamestnám na túto pozíciu človeka do 29 rokov alebo ZŤP?
    http://www.upsvar.sk/buxus/docs/KGR/...ch_miest_3.pdf

    nazabane je offline (nepripojený) nazabane

    nazabane
    Ďakujem za odpoveď. Viete mi ešte niekto poradiť, akú úsporu by som mala keby zamestnám na túto pozíciu človeka do 29 rokov alebo ZŤP?

    pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

    pavol54
    nazabane Pozri príspevok
    Ďakujem za odpoveď. Viete mi ešte niekto poradiť, akú úsporu by som mala keby zamestnám na túto pozíciu človeka do 29 rokov alebo ZŤP?
    ZŤP = minimálne ČID. to znamená chránené pracovisko, ale aj bez toho zníženie odvodov v ZP

    Katy a R je offline (nepripojený) Katy a R

    Katy a R
    nazabane Pozri príspevok
    Ďakujem za odpoveď. Viete mi ešte niekto poradiť, akú úsporu by som mala keby zamestnám na túto pozíciu človeka do 29 rokov alebo ZŤP?
    pokiaľ viem, tak nie je žiadny rozdiel do 29 a nad 29 rokov - čo sa týka zamestnania
    pri osobe ŤZP sú nižšie (polovičné) odvody do ZP
    Ešte môžu byť vyššie úspory pri niektorých ID (nie všetkých) - pri odvodoch do SP


    pavol54 Pozri príspevok
    ZŤP = minimálne ČID. to znamená chránené pracovisko, ale aj bez toho zníženie odvodov v ZP
    toto veru neviem, ako si myslel ? nemusí byť chránené pracovisko
    Katy a R - hádam až tak doslovne to nemyslel !!

    pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

    pavol54
    Katy a R Pozri príspevok
    pokiaľ viem, tak nie je žiadny rozdiel do 29 a nad 29 rokov - čo sa týka zamestnania
    pri osobe ŤZP sú nižšie (polovičné) odvody do ZP
    Ešte môžu byť vyššie úspory pri niektorých ID (nie všetkých) - pri odvodoch do SP




    toto veru neviem, ako si myslel ? nemusí byť chránené pracovisko
    znížené odvody sú len do ZP(zam) (zec v plnom rozsahu) neviem že by sa týkali aj SP ten zákon už dávno neplatí. Zriadeníe CHP CHD nemá vplyv na odvody ale plynú z neho iné náležitosti z úradu práce.

    Katy a R je offline (nepripojený) Katy a R

    Katy a R
    pavol54 Pozri príspevok
    znížené odvody sú len do ZP(zam) (zec v plnom rozsahu) neviem že by sa týkali aj SP ten zákon už dávno neplatí. Zriadeníe CHP CHD nemá vplyv na odvody ale plynú z neho iné náležitosti z úradu práce.
    nuž dobre by bolo pozrieť zákon o SP, prípadne tu http://www.socpoist.sk/tabulka-plate...uara-2013/924s
    (PvN!)
    a do ZP - zvýraznené je tiež nesprávna informácia ..

    Akou formou zamestať človeka na rutinnú činnosť skenovanie dokumentov?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.