spiddy
04.04.13,17:30
prosim poradte mi. chcel by som zacat odoberat z polska stavebny material ale bez dph.polsky podnikatelia mi tvrdia ze musim mat nato nejaku firmu cez ktoru by to islo aby to bolo bez DPH?preco na firmu ja tomu nechapem.a ked uz najdem niekoho kto by mi to bral na jeho firmu co to obnasa?musel by som mu nieco zaplatit??alebo ako??
spiddy
04.04.13,15:56
este dodam ja niesom firma len tak by som chcel pre seba a znamich nie vo velkom.a preto to chcem lacnejsie bez dph.nechcem to dalen predavat len to pouzit na vlastne uceli okolo domu na dom atd.
Mila123
04.04.13,16:07
este dodam ja niesom firma len tak by som chcel pre seba a znamich nie vo velkom.a preto to chcem lacnejsie bez dph.nechcem to dalen predavat len to pouzit na vlastne uceli okolo domu na dom atd.
zabudni na takéto nekalé úmysly.....je to nelegálne, alebo si myslíš, že niekto na SK zaplatí za Teba 20 % DPH?
spiddy
04.04.13,17:33
a aj keby na fakture bolo dajme tomu cena 100eur...???alebo ako by som si mohol doviest z polska nejaky stavebny material bez dph??
Mila123
04.04.13,17:52
aké % DPH je PL na stavebný materiál ???
spiddy
04.04.13,19:00
neviem ale sa mi zda ze 23%
tictac7
04.04.13,19:07
pochop, našim vstupom do EÚ, teda konkrétne 1.5.2004, si prišiel o možnosť dovozu tovaru bez DPH ako FO... Vtedy prestali aj všetky tie nákupy v AT a vratka MWS a pod. Inak, aj v minulosti to bolo tak, že si zaplatil aj s DPH a po prevezení cez našu hranicu si si dal na colnici papier potvrdiť a pri ďalšej návšteve toho obchodu, kde si si tovar kúpil Ti bola DPH-čka, znížená o manipulačný poplatok, vrátená...