Zavrieť

Porady

dovoz stavebneho materialu z polska bez DPH

prosim poradte mi. chcel by som zacat odoberat z polska stavebny material ale bez dph.polsky podnikatelia mi tvrdia ze musim mat nato nejaku firmu cez ktoru by to islo aby to bolo bez DPH?preco na firmu ja tomu nechapem.a ked uz najdem niekoho kto by mi to bral na jeho firmu co to obnasa?musel by som mu nieco zaplatit??alebo ako??
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    spiddy je offline (nepripojený) spiddy

    spiddy
    este dodam ja niesom firma len tak by som chcel pre seba a znamich nie vo velkom.a preto to chcem lacnejsie bez dph.nechcem to dalen predavat len to pouzit na vlastne uceli okolo domu na dom atd.

    Mila123 je offline (nepripojený) Mila123

    Mila123
    spiddy Pozri príspevok
    este dodam ja niesom firma len tak by som chcel pre seba a znamich nie vo velkom.a preto to chcem lacnejsie bez dph.nechcem to dalen predavat len to pouzit na vlastne uceli okolo domu na dom atd.
    zabudni na takéto nekalé úmysly.....je to nelegálne, alebo si myslíš, že niekto na SK zaplatí za Teba 20 % DPH?

    spiddy je offline (nepripojený) spiddy

    spiddy
    a aj keby na fakture bolo dajme tomu cena 100eur...???alebo ako by som si mohol doviest z polska nejaky stavebny material bez dph??

    tictac7 je offline (nepripojený) tictac7

    tictac7
    pochop, našim vstupom do EÚ, teda konkrétne 1.5.2004, si prišiel o možnosť dovozu tovaru bez DPH ako FO... Vtedy prestali aj všetky tie nákupy v AT a vratka MWS a pod. Inak, aj v minulosti to bolo tak, že si zaplatil aj s DPH a po prevezení cez našu hranicu si si dal na colnici papier potvrdiť a pri ďalšej návšteve toho obchodu, kde si si tovar kúpil Ti bola DPH-čka, znížená o manipulačný poplatok, vrátená...

    dovoz stavebneho materialu z polska bez DPH

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.