Nordži
06.04.13,11:46
V rozhodnutí OS je upravený styk otca s maloletým okrem sviatkov a prázdnin na každý párny víkend v mesiaci.
Vie niekto zodpovedne poradiť, či sa to ma chápať ako víkend v párnom týždni b.r. bez ohľadu na mesiac, alebo sa to chápe individuálne pre každý mesiac samostatne.
Podotýkam, že v rozhodnutí sa výslovne uvádza "párny víkend v mesiaci"
lujza.j
06.04.13,10:44
nechápem čo nie je jasné?
...pokračovať sa dalo aj tu..... http://www.porada.sk/t188112-styk-s-dietatom.html
bubkoch
06.04.13,11:15
text rozsudku znamena ze ide o kazdy mesiac samostatne ... t.j. styk je v kazdom mesiaci 2. a 4. vikend ... t.j. obcas nastane pripad, kedy bude medzi 2 navstevami 3 tyzdnova pauza (5. vikend v mesiaci a 1. vikend v nasledujucom mesiaci)
Nordži
06.04.13,11:26
Ja to chápem tiež ako bubkoch, t.j. každý mesiac osve. Ale býv. a jeho advokátka, vraj sa to ma chápať ako, cit." víkend, ktorý ma párne alfanumerické označenie".
A problém je tu. lebo teraz je prvý, čiže nepárny víkend v mesiaci apríl, ale podľa býv. manžela je to 14. týždeň v roku 2013, takže syna má mať on.
blavaciko
06.04.13,11:33
parnost je, ked je delitelny 2 bezo zvysku.
vzhladom na to, ze v rozhodnuti je uvedeny kazdy parny vikend v MESIACI, tak sa kazdy mesiac zacina pocitanie nanovo. Pani advokatka nech vrati diplom a zopakuje si citanie s porozumenim.

​pokial by to bol kazdy parny vikend, v tom pripade je to jeden vikend nie, druhy ano a tak stale dokola... ale kedze je to kazdy parny vikend v mesiaci, tak je to snad uplne jasne. dnes je neparny vikend v mesiaci, lebo je prvy v aprili.