Zavrieť

Porady

Styk s dieťaťom

Ešte zatiaľ môj manžel ma súdom určený styk s maloletým synom. Styk je určený každú párnu sobotu od 9,00 - do 13,00 hod. za
prítomnosti matky.
Manžel aj so svokrom ma spoločne so synom ráno o 9,00 hod. odviezli na chatu 60 km od môjho a synovho bydliska. Svokrovci
ma nepustili ďalej ako do dvora.
Cestou späť svokor požadoval odo mňa peniaze za cestu. Syn ťažko zvládal aj cestu domov. Dva krát musel svokor zastaviť čo
syna naťahovalo na zvracanie. Doma mal syn žalúdočné problémy a museli sme ísť na pohotovosť.
Je to zákonné. Nemám žiadať súd o zákaz stretávania svokrovcov s ich vnukom ?
Usporiadat
mattto mattto

mattto je offline (nepripojený) mattto

netreba dramatizovať, že bolo synovi zle z cesty, neznamená koniec sveta. Otec má so synom súdom upravený styk, čo znamená, že ste sa nevedeli dohodnúť ako dospelí ľudia. Zbytočne nehľadajte problémy tam, kde nie sú, vyhrocuje to naprieky.

nie je to nezákonné, nemáte žiadať súd o zákaz stretávania svokrovcov s ich vnukom
1 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
mattto Pozri príspevok
netreba dramatizovať, že bolo synovi zle z cesty, neznamená koniec sveta. Otec má so synom súdom upravený styk, čo znamená, že ste sa nevedeli dohodnúť ako dospelí ľudia. Zbytočne nehľadajte problémy tam, kde nie sú, vyhrocuje to naprieky.

nie je to nezákonné, nemáte žiadať súd o zákaz stretávania svokrovcov s ich vnukom
Príliš arogantná, tvrdá ,bezohľadná a bezcitná odpoveď, bez doplňujúcich otázok .Alebo,že by mužská ješitnosť ?

Ja by som sa chcela spýtať , ak styk dieťaťa sa má vykonávať za prítomnosti matky , ako je možné, že mohla prísť len po bránu ? A kde bolo dieťa?
4 0
mattto mattto

mattto je offline (nepripojený) mattto

Zita5 Pozri príspevok
Príliš arogantná, tvrdá ,bezohľadná a bezcitná odpoveď, bez doplňujúcich otázok .Alebo,že by mužská ješitnosť ?

Ja by som sa chcela spýtať , ak styk dieťaťa sa má vykonávať za prítomnosti matky , ako je možné, že mohla prísť len po bránu ? A kde bolo dieťa?
nebol som tam, musíš sa opýtať jej ješitnosť určite nie, len nerobím z komára somára, decku bolo v aute zle - to je pádny dôvod podať návrh na súd, divím sa, že otca a svokrovcov nezavreli do basy
1 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
mattto Pozri príspevok
nebol som tam, musíš sa opýtať jej ješitnosť určite nie, len nerobím z komára somára, decku bolo v aute zle - to je pádny dôvod podať návrh na súd, divím sa, že otca a svokrovcov nezavreli do basy
To že či bolo dieťaťu zle, to neriešim.Nevieme čo dieťa prežilo počas spolužitia rodičov .
Pokiaľ viem, ak sa dieťa stretlo so starými rodičmi a nemajú to upravené súdom, tak je len dobrá vôľa matky im stretnutie umožniť a nie matku dieťaťa nechať za bránou a ešte im má aj preplatiť cestu .
5 1
mattto mattto

mattto je offline (nepripojený) mattto

Zita5 Pozri príspevok
To že či bolo dieťaťu zle, to neriešim.Nevieme čo dieťa prežilo počas spolužitia rodičov .
Pokiaľ viem, ak sa dieťa stretlo so starými rodičmi a nemajú to upravené súdom, tak je len dobrá vôľa matky im stretnutie umožniť a nie matku dieťaťa nechať za bránou a ešte im má aj preplatiť cestu .
"pokiaľ viem"... nevieš, starí rodičia sa s dieťaťom môžu stýkať aj bez rozhodnutia súdu, hlavne v čase vyhradenom pre styk otca. Je úplne normálne, že otec zoberie svoje dieťa za jeho starými rodičmi, hovorí sa tomu rodinné väzby.

Nechať matku za bránou nepovažujem za nič neobvyklé, jednak vlastník nehnuteľnosti rozhoduje, kto môže vstúpiť na jeho pozemok, jednak bola dodržaná podmienka o styku otca s dieťaťom za prítomnosti matky. Nikde nie je napísané, že dieťa musí byť od matky max. 2 metre. Rovnako nepovažujem za neobvyklú požiadavku úhrady časti nákladov za svoju osobu, ak niekde idem.
0 1
glascat7 glascat7

glascat7 je offline (nepripojený) glascat7

Obyčajná mama, sestra, teta, susedka... ...viac
mattto Pozri príspevok
"pokiaľ viem"... nevieš, starí rodičia sa s dieťaťom môžu stýkať aj bez rozhodnutia súdu, hlavne v čase vyhradenom pre styk otca. Je úplne normálne, že otec zoberie svoje dieťa za jeho starými rodičmi, hovorí sa tomu rodinné väzby.

Nechať matku za bránou nepovažujem za nič neobvyklé, jednak vlastník nehnuteľnosti rozhoduje, kto môže vstúpiť na jeho pozemok, jednak bola dodržaná podmienka o styku otca s dieťaťom za prítomnosti matky. Nikde nie je napísané, že dieťa musí byť od matky max. 2 metre. Rovnako nepovažujem za neobvyklú požiadavku úhrady časti nákladov za svoju osobu, ak niekde idem.
Mattto, si ženatý alebo rozvedený? Máš deti?
Starí rodičia nemajú nikde zákonne upravený styk s dieťaťom. /viem o čom hovorím/
Podmienka ...za prítomnosti matky... nebola dodržaná /takisto viem o čom hovorím/
Keby si bol na mieste onej matky Ty, tiež by sa Ti to zdalo také v poriadku? Silne o tom pochybujem.
Naposledy upravil glascat7 : 26.02.12 at 15:03 Dôvod: spresnenie
1 0
bubkoch bubkoch

bubkoch je offline (nepripojený) bubkoch

glascat7 Pozri príspevok
Mattto, si ženatý alebo rozvedený? Máš deti?
Starí rodičia nemajú nikde zákonne upravený styk s dieťaťom. /viem o čom hovorím/
Podmienka ...za prítomnosti matky... nebola dodržaná /takisto viem o čom hovorím/
Keby si bol na mieste onej matky Ty, tiež by sa Ti to zdalo také v poriadku? Silne o tom pochybujem.
co mate s tou upravou styku pre starych rodicov ? prisli snad pre dieta oni ? pre dieta prisiel otec, dieta bolo s otcom, koho otec s dietatom navstívi je len a len jeho osobna vec a matku do toho vobec nic nie je (viem o com hovorim )
0 0
Kvaka Kvaka

Kvaka je offline (nepripojený) Kvaka

Tak ja nerozumiem, čo znamená potom súdne rozhodnutie: Styk je určený každú párnu sobotu od 9,00 - do 13,00 hod. za prítomnosti matky. Kedy sa táto podmienka považuje za splnenú.
1 0
ivka70 ivka70

ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

Zjavne ide o male dieta, kedze styk s otcom je upraveny na 4 hodin za v pritomnosti matky.
Pritomnost matky znamena, ze bude cely cas v pritomnosti dietata, ak dieta bude vo vnutri,
bude tam aj matka (a teda celkom urciyte nema ona ostat na dvore).
Takze ten, koho dieta s otcom navstivi, pri takto upravenom styku, musi strpiet aj pritomnost matky.

Kde to bude, na to msa musia rodiacia dohodnut ,ak matka suhlasi s odvozom k starym rodicom,
tak musi byt zabezpeceny aj jej dovoz s dietatom spat domov.
6 0
Kvaka Kvaka

Kvaka je offline (nepripojený) Kvaka

Ja si to isté myslím, Ivka, ale tu sa dávali aj neužitočné body za to, tak preto som sa opýtala.
0 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
Kvaka Pozri príspevok
Ja si to isté myslím, Ivka, ale tu sa dávali aj neužitočné body za to, tak preto som sa opýtala.
Mne ten neužitočný nevadí nech má bubkoch radosť To je maličkosť z mojej strany, ktorú mu možem dopriať .....jeho potešenie . Ale asi spadla kosa na kameň ......ich veličenstvá vyjadrujú svoj názor voči žene, nevedia to slušnou formou .
A možno práve pre taký istý dôvod arogancie otca(ako je v tejto téme ) ,sa zrejme aj rodičia nevedia dohodnúť.Nikto im ho neberie, ale reakcia matta bola arogantná. Dopytujúca žiadala slušne radu, mala na otázku dostať aj slušnú odpoveď.Ak sú chlapci poraďáci od fachu , tak aj s prílušnými ustanoveniami zákona .Ale odpoveď prišla v takom štýle, v akom je .O takú odpoveď určite nebude stáť.
2 0
bubkoch bubkoch

bubkoch je offline (nepripojený) bubkoch

Zita5 Pozri príspevok
Mne ten neužitočný nevadí nech má bubkoch radosť To je maličkosť z mojej strany, ktorú mu možem dopriať .....jeho potešenie . Ale asi spadla kosa na kameň ......ich veličenstvá vyjadrujú svoj názor voči žene, nevedia to slušnou formou .
A možno práve pre taký istý dôvod arogancie otca(ako je v tejto téme ) ,sa zrejme aj rodičia nevedia dohodnúť.Nikto im ho neberie, ale reakcia matta bola arogantná. Dopytujúca žiadala slušne radu, mala na otázku dostať aj slušnú odpoveď.Ak sú chlapci poraďáci od fachu , tak aj s prílušnými ustanoveniami zákona .Ale odpoveď prišla v takom štýle, v akom je .O takú odpoveď určite nebude stáť.
odpoved matta bola uplne v poriadku, slusna a pravdiva ... prave naopak, hystericka a arogantna zadavatelka sa snazi vyrobit problem a pri prvej nevolnosti dietata pocas jazdy autom by uz najradsej zakazovala styk s dietatom celemu svetu ...
0 0
glascat7 glascat7

glascat7 je offline (nepripojený) glascat7

Obyčajná mama, sestra, teta, susedka... ...viac
Mýliš sa, matku do toho je. Všetko. A od otca dieťaťa je takéto správanie minimálne arogantné, takisto aj od starých rodičov, nechať matku stáť pred bránou.
A viem, o čom hovorím.
Bohužiaľ.

Matttova odpoveď bola slušná a pravdivá? A matka histerická? Asi nevieš, čo tieto slová znamenajú...
Naposledy upravil glascat7 : 26.02.12 at 15:52 Dôvod: doplnenie
0 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
bubkoch Pozri príspevok
odpoved matta bola uplne v poriadku, slusna a pravdiva ... prave naopak, histericka a arogantna zadavatelka sa snazi vyrobit problem a pri prvej nevolnosti dietata pocas jazdy autom by uz najradsej zakazovala styk s dietatom celemu svetu ...
taký si múdry, že tuším aj začneš rodiť
1 0
bubkoch bubkoch

bubkoch je offline (nepripojený) bubkoch

Zita5 Pozri príspevok
taký si múdry, že tuším aj začneš rodiť
kludne si tu vypisuj co chces, zakony ani sudy nastastie nefunguju stale tak ako si to hystericke matky predstavuju
1 1
Xanti Xanti

Xanti je offline (nepripojený) Xanti

Babenky,
skúste sa odosobniť. Vžite sa do prípadu, že tým otcom toho dieťaťa je váš syn. A vaša nevesta Vám nechce vaše vnúča ukázať, že Vaša nevesta Vám nedovolí sa stretávať s vnúčaťom, že chce súdny zákaz styku.

Nebolo by Vám to ako matkám ľúto? Ved to vnúča ( dieťa ) nemôže za to, že si rodičia nerozumejú. Nemali by mu brať právo poznať aj druhého rodiča, aj rodinu druhého rodiča . Schválne nepíšem otca, pretože občas sa stanú aj opačné prípady.

Čo je na tom, že dieťa zle zvládalo cestu, ja si pamätám že ako dieťa ma rodičia napchávali pred cestou kinedrilom, to teraz dieťa bude sedieť doma na riti. Nebude nikam cestovať, lebo mu môže byť zle od žalúdka? Myslím, že zadávateľka reagovala dosť prehnane a precitlivelo.
Síce od svokra to tiež nebolo správne žiadať peniaze za cestu, ale tiež chrapúnske že matku nepustili do chalupy.
3 0
fosgeen fosgeen

fosgeen je offline (nepripojený) fosgeen

Nikto neberiete ohľad na dieťa, ako sa cítilo , keď musela matka zostať vonku na dvore. Alebo sú svokrovci padnutí na hlavu aj s ich synom? Veď aký príklad dávajú tomu malému, ako sa raz on bude chovať k svojej matke keď toto vidí? Nehovoriac o tom, ako stojí zákon. A čo ľudské hľadisko. Hlavná vec, že dieťa vozia hore dolu, potom sú s ním len nejakú hodinu a znova ho vozia. Sú tam všetci zdraví. Matke sa nečudujem, že to chce riešiť. Som už babka, deti nemám rozvedené a vnučky nadovšetko milujem. Preto by som im nikdy takto neranila ich detskú dušu.
3 1
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
bubkoch Pozri príspevok
kludne si tu vypisuj co chces, zakony ani sudy nastastie nefunguju stale tak ako si to hystericke matky predstavuju
Vedela by som o tom písať ako súdy fungujú ....fungujú tak ako klientelizmus na každom jednom štátnom úrade.
1 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
Xanti Pozri príspevok
Babenky,
skúste sa odosobniť. Vžite sa do prípadu, že tým otcom toho dieťaťa je váš syn. A vaša nevesta Vám nechce vaše vnúča ukázať, že Vaša nevesta Vám nedovolí sa stretávať s vnúčaťom, že chce súdny zákaz styku.

Nebolo by Vám to ako matkám ľúto? Ved to vnúča ( dieťa ) nemôže za to, že si rodičia nerozumejú. Nemali by mu brať právo poznať aj druhého rodiča, aj rodinu druhého rodiča . Schválne nepíšem otca, pretože občas sa stanú aj opačné prípady.

Čo je na tom, že dieťa zle zvládalo cestu, ja si pamätám že ako dieťa ma rodičia napchávali pred cestou kinedrilom, to teraz dieťa bude sedieť doma na riti. Nebude nikam cestovať, lebo mu môže byť zle od žalúdka? Myslím, že zadávateľka reagovala dosť prehnane a precitlivelo.
Síce od svokra to tiež nebolo správne žiadať peniaze za cestu, ale tiež chrapúnske že matku nepustili do chalupy.
Xanti ja s Tebou súhlasím.Jedine čo nesúhlasím, je to že nemôžeme posudzovať prečo bolo dieťaťu zle.To nevieme .Ja som tiež starý rodič, mám dve vnúčence,takže nie je mi to až tak neznáme.
Čo však nesúhlasím, tak nesúhlasím s príspevkom č.2 .Tak som vyjadrila svoj názor .
0 0
Kvaka Kvaka

Kvaka je offline (nepripojený) Kvaka

Bubkoch, ale ak súhlasiš s Ivkou, keďže si jej dal užitočné, nemôžeš potom súhlasiť s mattom, kde písal, že matka dieťaťa mohla byť aj vo dvore. Ivka napísala, že ten, koho dieta s otcom navstivi, pri takto upravenom styku, musi strpiet aj pritomnost matky. To si odporuje,nemyslíš?
Nechať matku za bránou Matto nepovažuje za nič neobvyklé, rovnako nepovažuje za neobvyklú požiadavku úhrady časti nákladov za matku, ak niekde ide. Ivka napísala, ak matka suhlasi s odvozom k starym rodicom, tak musi byt zabezpeceny aj jej dovoz s dietatom spat domov.
Tak s kým a s čím vlastne súhlasiš? Mýlite tu svojimi názormi matku dieťaťa.
1 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať