Zavrieť

Porady

styk otca s dieťaťom

Dobrý deň,chcel by som sa opýtať ako mám reagovat ak matka dieťaťa úmyselne marí rozsudok a bráni mi v styku s dieťaťom.Mám rozsudok podľa ktorého sa máme stretávať každú druhú sobotu,matka však pravidelne zasiela sms že syn je chorý,vdaka čomu ho niekedy nevidím aj dva mesiace.Ked idem osobne s tým aby mi predložila doklad o Pn zabuchne mi pred nosom dvere a vôbec so mnou nekomunikuje.Ked idem na Policiu príde mi vzdy odpoved že posúvajú vec na obvodný úrad na priestupkové a odtiaľ mi pošľú odpoved že sa priestupok nestal.Obrátil som sa už aj na súd ohľadom marenia rozsudku, následne bola súdom napomenutá ale žiadna zmena nenastala. Chcel by som sa preto opýtat ako je to v prípade choroby či musí alebo nemusí plniť v tom čase rozsudok a ked mám podozrenie že toto robí zámerne aby som sa so synom nemohol stretnúť. Je paradox že podľa jej sms je chorý pravidelne každú druhú sobotu v mesiaci ked sa s ním mám stretnúť podľa rozsudku. Naposledy sa mi to stalo 4x takto po sebe.Viete mi poradiť čo mám v tejto situlácii robiť? Je matka povinná v prípade choroby plniť alebo neplniť rozsudok?? A dalo by sa cestou súdu stanoviť že musí matka rešpektovať a plniť rozsudok aj v prípade choroby?? Dakujem za odpoved.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    arizona je offline (nepripojený) arizona

    arizona
    Asi to s tvojou ex nemáš jednoduché,ak sa všemožne bráni rozhodnutiam súdu a bráni ti v stretávaní so synom.
    Ja by som na Tvojom mieste uvažovala nad podaním návrhu na striedavú starostlivosť.

    Pozri si aj túto stránku : http://www.ligaotcov.sk/clanky/

    arizona je offline (nepripojený) arizona

    arizona
    msweb Pozri príspevok
    Ahojte, chcel by som vyuzit tuto debatu a opytat sa nieco.

    chcel by som sa opytat na zaklade coho sud urcuje kedy mozem vidiet dieta a na ako dlho? A ako to funguje ak sa jedna o novorodeniatko 3 tyzdnove. Predpokladam ze vziat si ho k sebe na vikend nemozem. Cize musi mi matka umoznit navstevu u nich doma (u rodicov) vsak?
    Partnerka nema nic proti tomu zeby som malu navstevoval, ona vie ze ju milujem, ale jednoducho nam to neklape a zacinaju sa do toho montovat jej rodiacia (zakazuju mi navstevu). Preto si myslim ze budem musiet to riesit sudom. Ale zasa nechcem aby som vydaval malu raz za 2 tyzdne. Mozem poziadat sud o navstevy aj kazdy den,alebo aspon kazdy druhy den, alebo sud to urcuje lubovolne podla jeho mienky a ja do toho nemozem zasahovat?

    Dakujem za kazdu radu.
    Podaj na sud navrh a napis,ako a kedy si predstavujes navstevy. Ak bude matka suhlasit, sud to odklepne. Ak matka nebude suhlasit, mozete sa dohodnut aj priamo pri pojednavani.
    Ak sa nedokazete dohodnut vy dvaja,az potom rozhoduje sud.

    Je pekne ,aj chvalihodne, ze chces dieta vidiet aj kazdy den. Ale ber do uvahy aj to, ze chodis vlastne na navstevy do cudzieho domu.
    Je to aj trochu zasah do ich sukromia. Ak bude dieta vacsie, tak matka si bude chciet urobit aj svoj program,ist napr. na prechadzku, ci nakupy...

    arizona je offline (nepripojený) arizona

    arizona
    msweb Pozri príspevok
    Ja sa ale mojho dietatka nevzdavam, ja ju lubim od kedy ukazal tehotensky test 2 palicky. Budem im pomahat financne, aj inak ak to budu potrebovat, rozhodne ano. Chcem vidiet malicku vyrastat, ved je to moja dcera. Rodicia mojej partnerki mozu za rozpad nasho vztahu. Snazime sa ho pozliepat a nieco spolu vymysliet este ako by sme mohli nas vztah zachranit, ale rodicia tomu brania. malicka byva u rodicov teda u nich doma a bolo mi jasne povedane ze nesom v ich dome vitany. Tzn ze ako mam malicku navstevovat? Jediny sposob ako ich navstevujem je ten ze ideme ju kocikovat. Ale ak je chora ako napriklad dnes alebo prsi, tak potom ju nemam ako vidiet lebo do domu ma nepustia. Preto som rozmyslal, ze ak sud vyda prikaz aby ma pustili aspon na hodinku denne alebo kazdy druhy den k babatku, tak potom mi nemozu jej rodicia branit vstupit do ich domu, alebo mozu?
    No, svojim sposobom mozu branit aj ked budes mat rozhodnutie o navstevach v rukach.
    Neviem,ako by postupoval sud pri urceni navstev u tak maleho babatka,ale je celkom bezne, ze matka dieta odovzdava otcovi pri dverach a hotovo.
    Ale z tvojich prispevkov mam pocit, ze ti partnerkyni rodicia si asi vzdy najdu nejaku pricinu,aby dieta nemuseli odovzdat.

    Asi by ste mali vyriesit co najskor nejake spolocne byvanie,ak ma aj partnerka snahu,aby ste mohli vase dieta vychovavat spolocne,bez zasahovania rodicov. To moze zachranit vas vztah a predidete tak roznym sudnym tahaniciam o navstevach, zakazoch, atd....
    Drzim palce

    bubkoch je offline (nepripojený) bubkoch

    bubkoch
    neurobis s tym nic, matka moze vsetko, a beztrestne, ty musis platit a o ine sa nestarat ... ked nechce, neda ti ho, zakony jej to dovoluju ...
    uovil si vsetko co si mohol, viac sa neda, len kazdu druhu sobotu dufat ze ti ho da ...

    marek 77 je offline (nepripojený) marek 77

    marek 77
    Vo februári bude mať 10 rokov a stretávame sa len posledné 3 roky pretože matka bránila v styku.Konkrétne ma zaujíma či musí splniť styk v prípade chorobí,kamarátka má maloletú dcéru 8 ročnú ktorú musí pripraviť aj ked je chorá alebo či sa dá súdom dosiahnuť aby bol v prípade choroby stanovený náhradný termín-napríklad nasledujúcu sobotu.

    marek 77 je offline (nepripojený) marek 77

    marek 77
    Ja viem,je to tazke.Od jeho troch mesiacov sa s nou natahujem po sudoch a policii,a neviem si s nou rady.Mam rozsudky,boli sme aj na pedopsychologickom vysetreni,ked mal 5 rokov,pretoze ma nepoznal,napriek tomu vsetky vysledky vysli v moj prospech,a aj tak som sa s nim zacal stykat,az ked mal 7 rokov,a teraz ziadam znovu sudnou cestou o upravu styku na cely vikend,nakolko sa s nou nijako neda dohodnut a chlapcovi sa kolkokrat domou ani nechce.A znovu sud stanovil dalsie pedopsychologicke vysetrenie.Najviac ma na tom mrzi,ze sud mi stanovil,aby sme sa s tarajsou manzelkou dostavili aj s nasou rocnou dcerkou na tie vysetrenia.Viete poradit ci mozu posudzovat 1 rocne dieta a ci sa da dosiahnut aby na tie testy dcerka nemusela ist, je to pre nu jednak casovo narocne nakolko cesta z bydliska na testy trva tam aj spat 3 hod a samotne testy min 4 hod a na druhej strane sa bojim aby byvala s jej matkou jej nejako neublizili nakolko sme v minulosti mali spor ktory mal dohru na sude ked napadli moju manzelku.

    msweb je offline (nepripojený) msweb

    msweb
    Ahojte, chcel by som vyuzit tuto debatu a opytat sa nieco.

    chcel by som sa opytat na zaklade coho sud urcuje kedy mozem vidiet dieta a na ako dlho? A ako to funguje ak sa jedna o novorodeniatko 3 tyzdnove. Predpokladam ze vziat si ho k sebe na vikend nemozem. Cize musi mi matka umoznit navstevu u nich doma (u rodicov) vsak?
    Partnerka nema nic proti tomu zeby som malu navstevoval, ona vie ze ju milujem, ale jednoducho nam to neklape a zacinaju sa do toho montovat jej rodiacia (zakazuju mi navstevu). Preto si myslim ze budem musiet to riesit sudom. Ale zasa nechcem aby som vydaval malu raz za 2 tyzdne. Mozem poziadat sud o navstevy aj kazdy den,alebo aspon kazdy druhy den, alebo sud to urcuje lubovolne podla jeho mienky a ja do toho nemozem zasahovat?

    Dakujem za kazdu radu.

    msweb je offline (nepripojený) msweb

    msweb
    Ja sa ale mojho dietatka nevzdavam, ja ju lubim od kedy ukazal tehotensky test 2 palicky. Budem im pomahat financne, aj inak ak to budu potrebovat, rozhodne ano. Chcem vidiet malicku vyrastat, ved je to moja dcera. Rodicia mojej partnerki mozu za rozpad nasho vztahu. Snazime sa ho pozliepat a nieco spolu vymysliet este ako by sme mohli nas vztah zachranit, ale rodicia tomu brania. malicka byva u rodicov teda u nich doma a bolo mi jasne povedane ze nesom v ich dome vitany. Tzn ze ako mam malicku navstevovat? Jediny sposob ako ich navstevujem je ten ze ideme ju kocikovat. Ale ak je chora ako napriklad dnes alebo prsi, tak potom ju nemam ako vidiet lebo do domu ma nepustia. Preto som rozmyslal, ze ak sud vyda prikaz aby ma pustili aspon na hodinku denne alebo kazdy druhy den k babatku, tak potom mi nemozu jej rodicia branit vstupit do ich domu, alebo mozu?

    Michal-L1 je offline (nepripojený) Michal-L1

    Michal-L1
    Pokiaľ Vám vaša exmanželkaodopiera styk sdieťaťom, ako prvé nahláste to na kuratele, kde kurátorky prešetria pomery aj v časestyku, prípadne pôjdu s Vami. Taktiež treba opätovne o tejto skutočnosti informovať súd, ktorý jej môže uložiť blokovú pokutu. Zároveň by mala byť upozornená zo strany súdu, že v prípade ak bude mariť styk otca s dieťaťom, môže na návrh otca o zmenu výchovy o dieťa prísť, ako aj nerešpektovanie rozhodnutia súdu je trestným činom marenia výkonu úradného rozhodnutia. s úctou
    odpovedam na tu povodnu otazku. V tomto pripade moze otec dat navrh na zmenu styku - napriklad mohli by ste sa s dietatom stykat castejsie - je bezny styk aspon 2x do tyzdna + kazdy druhy ale cely vikend. To uz ci si chorobu vymysla alebo nie neviete zistit, ale mozete sa tam osobne zastavit a pozriet ci je naozaj chori a ak je chori, tak mu len nieco prineste (ovocie, casopis). Takto lahko zistite ci si chorobu len vymysla alebo je to skutocnost.

    gogol99 je offline (nepripojený) gogol99

    gogol99
    Kolízna opatrovníčka neurobí nič. Nechce nič urobiť a nič sa nezmení. Navrhujem podať návrh na zmenu zverenia do osobnej starostlivosti:

    Zákon o rodine
    § 25
    (4) Ak jeden z rodičov opakovane bezdôvodne a zámerne neumožňuje druhému rodičovi styk s maloletým dieťaťom upravený podľa odseku 1 alebo 2, súd môže aj bez návrhu zmeniť rozhodnutie o osobnej starostlivosti.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.