Zavrieť

Porady

Styk s dieťaťom

Ešte zatiaľ môj manžel ma súdom určený styk s maloletým synom. Styk je určený každú párnu sobotu od 9,00 - do 13,00 hod. za
prítomnosti matky.
Manžel aj so svokrom ma spoločne so synom ráno o 9,00 hod. odviezli na chatu 60 km od môjho a synovho bydliska. Svokrovci
ma nepustili ďalej ako do dvora.
Cestou späť svokor požadoval odo mňa peniaze za cestu. Syn ťažko zvládal aj cestu domov. Dva krát musel svokor zastaviť čo
syna naťahovalo na zvracanie. Doma mal syn žalúdočné problémy a museli sme ísť na pohotovosť.
Je to zákonné. Nemám žiadať súd o zákaz stretávania svokrovcov s ich vnukom ?
Usporiadat
fosgeen fosgeen

fosgeen je offline (nepripojený) fosgeen

Možno zadávateľka nečakala takéto odpovede, ktoré nepochopili, o čo jej išlo. Veď tu predsa nejde ani tak o to, či bolo dieťaťu zle alebo nie, ale o to ako sa môže otec dieťaťa držať so svojimi rodičmi proti vôli matky , veď oni sa musia dohodnúť a nie starí rodičia. Erzebeth to napísala veľmi pekne , starí rodičia to nemali dopustiť.Svojím príkladom učia dieťa už od mala nenávisti. Dieťa aj tak trpí tým rozchodom čo spáchlali dospelí, tak prečo mu to ešte sťažovať?Keby všetci konali v záujme dieťaťa, tak by tak nekonali.
2 0
Xanti Xanti

Xanti je offline (nepripojený) Xanti

Fosgeen,
ak zadám tému tak ma zaujímajú odpovede a spolupracujem s diskutujúcimi , poprípade im vynadám alebo vysvetlím ako to ozaj je. Zadávateľka zadala tému a nezájem, zadala 3 témy na porade a ani k jednej sa nevrátila. Vešteckú guľu nemáme, nevieme ako to naozaj bolo a čo sa stalo.
1 0
fosgeen fosgeen

fosgeen je offline (nepripojený) fosgeen

Xanti, máš pravdu, mala byssa vyjadriť aspoň voči tým, ktorí s ňou súhlasili a ju podporili tu na porade.
0 0
Nordži Nordži

Nordži je offline (nepripojený) Nordži

Som vďačná, za všetky príspevky, aj za tie možno negatívne.
Ja som nedramatizovala to, že syn zvracal, len som na to poukázala, že syna ktorý má 21 mesiacov
a otec ho má na 4 hodiny nie je asi najlepšie 3 hodiny voziť v aute.
U malých detí, ale aj u dospelých sa stáva, že cestu autom neznášajú.
Nepozdávalo sa mi to, že som musela ostať vonku na dvore, ako aj to, že ja som si cestu na chatu
nevymyslela, tak prečo by som ju mala platiť.
V pondelok som sa obrátila aj na úniu týraných žien, kde mi to ich právny poradca potvrdil.
Ešte raz ďakujem všetkým, aj opačný názor je názor ktorý ma posúva vpred.
2 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
Nordži Pozri príspevok
Som vďačná, za všetky príspevky, aj za tie možno negatívne.
Ja som nedramatizovala to, že syn zvracal, len som na to poukázala, že syna ktorý má 21 mesiacov
a otec ho má na 4 hodiny nie je asi najlepšie 3 hodiny voziť v aute.
U malých detí, ale aj u dospelých sa stáva, že cestu autom neznášajú.
Nepozdávalo sa mi to, že som musela ostať vonku na dvore, ako aj to, že ja som si cestu na chatu
nevymyslela, tak prečo by som ju mala platiť.
V pondelok som sa obrátila aj na úniu týraných žien, kde mi to ich právny poradca potvrdil.
Ešte raz ďakujem všetkým, aj opačný názor je názor ktorý ma posúva vpred.
Zo zvýrazneného som vychádzala celý čas a zdôrazňovala som, že nie je potrebné v tejto téme ponižovať ženu - matku , ak neviem a nepoznám jej život a ostatné okolnosti .
Toto by sa na Porade stávať nemalo, že hneď posudzujem ženu ako hysterku, bez poznania pozadia prípadu .
21 mesačné dieťa je ešte malé dieťa .
Naposledy upravil Zita5 : 29.02.12 at 06:47
2 0
bubkoch bubkoch

bubkoch je offline (nepripojený) bubkoch

Zita5 Pozri príspevok
Zo zvýrazneného som vychádzala celý čas a zdôrazňovala som, že nie je potrebné v tejto téme ponižovať ženu - matku , ak neviem a nepoznám jej život a ostatné okolnosti .
Toto by sa na Porade stávať nemalo, že hneď posudzujem ženu ako hysterku, bez poznania pozadia prípadu .
21 mesačné dieťa je ešte malé dieťa .
samozrejme, hlavne ze otca a stareho otca ste hned odsudili, bez poznania pripadu
takze si zapamataj:
Toto by sa na Porade stávať nemalo, že hneď posudzujem kohokolvek, bez poznania pozadia prípadu .
0 0
mattto mattto

mattto je offline (nepripojený) mattto

Zita5 Pozri príspevok
Zo zvýrazneného som vychádzala celý čas a zdôrazňovala som, že nie je potrebné v tejto téme ponižovať ženu - matku , ak neviem a nepoznám jej život a ostatné okolnosti .
Toto by sa na Porade stávať nemalo, že hneď posudzujem ženu ako hysterku, bez poznania pozadia prípadu .
21 mesačné dieťa je ešte malé dieťa .
aj keď napísala Nordži viac, stále si myslím, že je hysterka, zaklincovala to úniou týraných žien... zobrať ma na výlet a nechať ma na dvore je týranie!

inak súhlasím vo všetkom s bubkochom, otec, starí rodičia automaticky zlí, žena automaticky dobrá.
0 0
fosgeen fosgeen

fosgeen je offline (nepripojený) fosgeen

Matto, neviem prečo píšeš ironicky, že otec a starí rodičia sú automaticky zlí. Veď to nie je pravda. Každý prípad je iný a všetky zákony sa na všetkých nehodia. Aj ja poznám prípad, kde som pomáhala otcovi bojovať o svoje deti, lebo sa matka o ne nestarala. Ale keď nechceli byť svokrovci aj so synom zlí, nemali ju ťahať s tak malým dieťaťom 60 km na chatu, mohli byť viac času s malým a nevestu nemali ako odpad nechať vonku stáť. Mám tiež nevestu, stalo sa tiež že to medzi mladými škrípalo. Vôbec som nezasahovala, ani som im nedala najavo , že som niečo postrehla. Nie ešte, aby som jej zabuchla dvere pred nosom. Tam sa potom vyvoláva tá nenávisť. Potom sa je ťažko dohodnúť.
1 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
Nordži Pozri príspevok
Som vďačná, za všetky príspevky, aj za tie možno negatívne.
Ja som nedramatizovala to, že syn zvracal, len som na to poukázala, že syna ktorý má 21 mesiacov
a otec ho má na 4 hodiny nie je asi najlepšie 3 hodiny voziť v aute.
U malých detí, ale aj u dospelých sa stáva, že cestu autom neznášajú.
Nepozdávalo sa mi to, že som musela ostať vonku na dvore, ako aj to, že ja som si cestu na chatu
nevymyslela, tak prečo by som ju mala platiť.
V pondelok som sa obrátila aj na úniu týraných žien, kde mi to ich právny poradca potvrdil.
Ešte raz ďakujem všetkým, aj opačný názor je názor ktorý ma posúva vpred.
...ja sa radšej už nevyjadrujem ....ale pýtam sa :

Nemali byť tieto informácie zadané už hneď na začiatku ???

Logicky vzaté , aj tie odpovede by boli snáď trochu iné .......či ....???

...len tak na okraj , tá moja ale nie ... http://www.porada.sk/t188112-p4-styk...ml#post1993482
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať