robor
08.04.13,14:32
poradte mi prosim ako najlepšie zamestnat človeka v stavebnej firme? začal som robit stavbarinu a zakazky sa len tak hrnu a kedže mam aj inu robotu tak potrebujem zohnat aspon 2 chlapov. len neviem či je lepšie živnostnikov alebo nezamestnaných..určite nemožem zobrat niekoho na TPP pretože praca isto nebude na celý rok v kuse..s tým teda aspon počitam.
ivka70
08.04.13,13:09
TPP na dobu urcitu .....
robor
08.04.13,13:12
niečo aby sa dalo vyhnut odvodom?
mondes
08.04.13,13:12
poradte mi prosim ako najlepšie zamestnat človeka v stavebnej firme? začal som robit stavbarinu a zakazky sa len tak hrnu a kedže mam aj inu robotu tak potrebujem zohnat aspon 2 chlapov. len neviem či je lepšie živnostnikov alebo nezamestnaných..určite nemožem zobrat niekoho na TPP pretože praca isto nebude na celý rok v kuse..s tým teda aspon počitam.

Podľa mňa je z tvojho pohľadu lepšie zobrať si k sebe živnostníkov, nemáš na nich žiadne náklady a robíte ako partia.
Tweety
08.04.13,13:13
niečo aby sa dalo vyhnut odvodom?

​Tak aj pri dohodách aj pri PP sa odvodom nevyhneš.
mondes
08.04.13,13:14
niečo aby sa dalo vyhnut odvodom?


Ak zamestnáš chlapov, či už na TPP, alebo na dohodu, odvodom sa nevyhneš.
srska
08.04.13,13:15
no, len jedna rada - dobre si vyber - ak na tpp. a keď nastúpia nedaj im ani penny zálohy - až výplatu. veľa je takých tpp-čkárov čo vezmú zálohové love a max po 10 dňoch ich nevidíš. po druhé - daj im pred nástupom zásadnú otázku, či majú niekde dlhy, lebo akonáhle ich prihlásiš do soc. poisťovne, tak sa exekútorské supy ihneď ozvú. to len tak na okraj k tpp.
lepšie je zobrať živnostníkov.
robor
08.04.13,13:25
vdaka ste super
len ešte taky dotaz..ono vlastne ked najdem živnostnika a pošlem ho na fušku zatial čo ja budem inde tak v tom pripade on mne vyplati iba "proviziu za sprostredkovanie"? alebo ako sa toto da riešiť aby som aj ja zarobil..hlupa otazka ale v dnešnej dobe nie výnimočna .
preto taka otazka aby som sa hlavne vyhol dakemu odr..u z druhej strany :)
mondes
08.04.13,13:32
vdaka ste super
len ešte taky dotaz..ono vlastne ked najdem živnostnika a pošlem ho na fušku zatial čo ja budem inde tak v tom pripade on mne vyplati iba "proviziu za sprostredkovanie"? alebo ako sa toto da riešiť aby som aj ja zarobil..hlupa otazka ale v dnešnej dobe nie výnimočna .
preto taka otazka aby som sa hlavne vyhol dakemu odr..u z druhej strany :)
Napr. vybavíš osobne 2 zákazky, dojednáš cenu, na jednu zákazku pošleš živnostníkov a na druhej budeš ty s partiou. Po ukončení zákazky si vyfakturuješ celkovú cenu práce a následne živnostníci vyfakturujú tebe sumu, na ktorej ste sa dohodli. (samozrejme menej, ako máš ty dojednané s klientom).
robor
08.04.13,13:48
perfektne :) dakujem za rozumy
robor
08.04.13,17:09
mam poslednu otazku..dufam
budem platit odvody aj za brigadnika? a v akej sume cca?
tictac7
08.04.13,17:25
mam poslednu otazku..dufam
budem platit odvody aj za brigadnika? a v akej sume cca?


....už v príspevku č. 5 a 6 máš odpoveď - ani pri dohodách sa odvodom nevyhneš. ....a v akej výške? Ťažko povedať, ľahko sa Ti ale môže stať, že aj v plnej - teda 35,2% z jeho hrubej mzdy.
robor
08.04.13,17:34
dohodari a brigadnici..nie je to rozdiel???
tictac7
08.04.13,17:40
dohodari a brigadnici..nie je to rozdiel???


nie
....a pokiaľ nemáš ani poňatia, tak si niečo naštuduj napr. tu

http://www.socpoist.sk/poistne-vun/48012s
robor
08.04.13,17:44
ok ..srdečná vdaka
Antea
08.04.13,17:56
vdaka ste super
len ešte taky dotaz..ono vlastne ked najdem živnostnika a pošlem ho na fušku zatial čo ja budem inde tak v tom pripade on mne vyplati iba "proviziu za sprostredkovanie"? alebo ako sa toto da riešiť aby som aj ja zarobil..hlupa otazka ale v dnešnej dobe nie výnimočna .
preto taka otazka aby som sa hlavne vyhol dakemu odr..u z druhej strany :)
Dá sa aj tak alebo ty budeš fakturovať zákazníkovi a živnostník tebe. Na živnostníkov si daj pozor, môže sa stať, že sa so zákazníkom dohodnú na nižšej cene a ty zostaneš vedľa.
kezeso
09.04.13,06:33
robor, úprimne ti závidím tvoj entuziazmus, očividne nevieš, do čoho ideš...mimotemy