Zavrieť

Porady

"zamestnanec" v stavebnej firme

poradte mi prosim ako najlepšie zamestnat človeka v stavebnej firme? začal som robit stavbarinu a zakazky sa len tak hrnu a kedže mam aj inu robotu tak potrebujem zohnat aspon 2 chlapov. len neviem či je lepšie živnostnikov alebo nezamestnaných..určite nemožem zobrat niekoho na TPP pretože praca isto nebude na celý rok v kuse..s tým teda aspon počitam.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    mondes je offline (nepripojený) mondes

    mondes
    robor Pozri príspevok
    poradte mi prosim ako najlepšie zamestnat človeka v stavebnej firme? začal som robit stavbarinu a zakazky sa len tak hrnu a kedže mam aj inu robotu tak potrebujem zohnat aspon 2 chlapov. len neviem či je lepšie živnostnikov alebo nezamestnaných..určite nemožem zobrat niekoho na TPP pretože praca isto nebude na celý rok v kuse..s tým teda aspon počitam.
    Podľa mňa je z tvojho pohľadu lepšie zobrať si k sebe živnostníkov, nemáš na nich žiadne náklady a robíte ako partia.

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    robor Pozri príspevok
    niečo aby sa dalo vyhnut odvodom?
    ​Tak aj pri dohodách aj pri PP sa odvodom nevyhneš.

    mondes je offline (nepripojený) mondes

    mondes
    robor Pozri príspevok
    niečo aby sa dalo vyhnut odvodom?
    Ak zamestnáš chlapov, či už na TPP, alebo na dohodu, odvodom sa nevyhneš.

    srska je offline (nepripojený) srska

    srska
    no, len jedna rada - dobre si vyber - ak na tpp. a keď nastúpia nedaj im ani penny zálohy - až výplatu. veľa je takých tpp-čkárov čo vezmú zálohové love a max po 10 dňoch ich nevidíš. po druhé - daj im pred nástupom zásadnú otázku, či majú niekde dlhy, lebo akonáhle ich prihlásiš do soc. poisťovne, tak sa exekútorské supy ihneď ozvú. to len tak na okraj k tpp.
    lepšie je zobrať živnostníkov.

    robor je offline (nepripojený) robor

    robor
    vdaka ste super
    len ešte taky dotaz..ono vlastne ked najdem živnostnika a pošlem ho na fušku zatial čo ja budem inde tak v tom pripade on mne vyplati iba "proviziu za sprostredkovanie"? alebo ako sa toto da riešiť aby som aj ja zarobil..hlupa otazka ale v dnešnej dobe nie výnimočna .
    preto taka otazka aby som sa hlavne vyhol dakemu odr..u z druhej strany

    mondes je offline (nepripojený) mondes

    mondes
    robor Pozri príspevok
    vdaka ste super
    len ešte taky dotaz..ono vlastne ked najdem živnostnika a pošlem ho na fušku zatial čo ja budem inde tak v tom pripade on mne vyplati iba "proviziu za sprostredkovanie"? alebo ako sa toto da riešiť aby som aj ja zarobil..hlupa otazka ale v dnešnej dobe nie výnimočna .
    preto taka otazka aby som sa hlavne vyhol dakemu odr..u z druhej strany
    Napr. vybavíš osobne 2 zákazky, dojednáš cenu, na jednu zákazku pošleš živnostníkov a na druhej budeš ty s partiou. Po ukončení zákazky si vyfakturuješ celkovú cenu práce a následne živnostníci vyfakturujú tebe sumu, na ktorej ste sa dohodli. (samozrejme menej, ako máš ty dojednané s klientom).

    tictac7 je offline (nepripojený) tictac7

    tictac7
    robor Pozri príspevok
    mam poslednu otazku..dufam
    budem platit odvody aj za brigadnika? a v akej sume cca?
    ....už v príspevku č. 5 a 6 máš odpoveď - ani pri dohodách sa odvodom nevyhneš. ....a v akej výške? Ťažko povedať, ľahko sa Ti ale môže stať, že aj v plnej - teda 35,2% z jeho hrubej mzdy.

    tictac7 je offline (nepripojený) tictac7

    tictac7
    robor Pozri príspevok
    dohodari a brigadnici..nie je to rozdiel???
    nie
    ....a pokiaľ nemáš ani poňatia, tak si niečo naštuduj napr. tu

    http://www.socpoist.sk/poistne-vun/48012s

    Antea je offline (nepripojený) Antea

    Antea
    robor Pozri príspevok
    vdaka ste super
    len ešte taky dotaz..ono vlastne ked najdem živnostnika a pošlem ho na fušku zatial čo ja budem inde tak v tom pripade on mne vyplati iba "proviziu za sprostredkovanie"? alebo ako sa toto da riešiť aby som aj ja zarobil..hlupa otazka ale v dnešnej dobe nie výnimočna .
    preto taka otazka aby som sa hlavne vyhol dakemu odr..u z druhej strany
    Dá sa aj tak alebo ty budeš fakturovať zákazníkovi a živnostník tebe. Na živnostníkov si daj pozor, môže sa stať, že sa so zákazníkom dohodnú na nižšej cene a ty zostaneš vedľa.

    kezeso je offline (nepripojený) kezeso

    obchodník kezeso
    robor, úprimne ti závidím tvoj entuziazmus, očividne nevieš, do čoho ideš...

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.