sebest
21.04.13,13:32
Chcem sa opytat ,ci ma niekto skusenost s reg.pokladnou,ze ked ignoroval upozornenie na servis po roku ,ci sa mu pokladna zablokovala.V TV novinach bola reportaz o tom ze Du nebude postihovat za nevykonanie servisu kazdy rok.Podla zakona je to do 5 rokov od poslednej kontroly.
V servise mi povedali ze sa mi zablokuje.Ved su to ich prachy!Dakujem
krason
21.04.13,13:02
Budes tam musiet ist. sam som to urobil. a ta pokladna sa zablokuje. Pytal som sa v servise ze zakon udeluje 5 rokov. A odpoved: lepsia prevencia ako potom lutovat. Otras pristup. Povedal mi, ze je to ako s autom. Bud podla poctu vytlacenych riadkov alebo podla casu. No v duchu som si povedal, ze pri autach to tak nefunguje. A uzked sme pritom. Naco mi davaju zaruku 2 roky :D :D ked servis by mal byt vtedy bezplatny. Hanba bordel a vitaj slovensko. keby to firmy nerobili (servisne strediska) tak zahynu !!
calimero1
21.04.13,14:52
Chcem sa opytat ,ci ma niekto skusenost s reg.pokladnou,ze ked ignoroval upozornenie na servis po roku ,ci sa mu pokladna zablokovala.V TV novinach bola reportaz o tom ze Du nebude postihovat za nevykonanie servisu kazdy rok.Podla zakona je to do 5 rokov od poslednej kontroly.
V servise mi povedali ze sa mi zablokuje.Ved su to ich prachy!Dakujem

Mne sa nezablokovala. Zalezi od vyrobcu, konkretneho modelu a datumu, kedy bola zakupena.
Marian Timar
24.04.13,08:34
sabest: odpoved na tvoju otazku je nie, nezablokuje sa, zalezi aj od firmware-u ktory napisal vyrobca, ale zablokovanie ERP z dovodu nevykonanie prehliadka v zakone napisane nieje, osobne som sa s tym nestretol aby sa zablokovala, ano DU mile rad dava pokuty za nevykonanie, a pomerne vysoke, a ano podla zakona je to do 5 rokov, ale kazdy vyrobca si cetrifikuje pokladnu podla seba, podla svojich technickych poziadaviek, preto rocny interval, to co ti povedali v servise za to nerucim, neviem aky servis a aku pokladnu mas.

odpoved pre krason: zaruka nezahrna servisnu prehliadku, servisny prehliadka je poziadavka zakona
Laco.SK
24.04.13,10:48
Len tak na margo stanovisko jedného z výrobcou :

V zmysle Zákona č. 289 pokladnica upozorňuje podnikateľa na potrebu vykonania povinnej údržby. Podnikateľ môže ďalej používať pokladnicu bez obmedzení po potvrdení informácie o potrebe údržby. Je potrebné si uvedomiť, že podnikateľ je v zmysle Zákona č. 289 zodpovedný za používanie registračnej pokladnice a za zabezpečenie ochrany údajov v nej uložených. Lehotu „najneskôr do 5 rokov“ v nadväznosti na ostatné ustanovenia Zákona č. 289 je potrebné chápať ako maximálnu hornú hranicu, ktorá nesmie byť prekročená a ktorá zároveň nevylučuje vykonanie údržby aj za kratší časový interval.

Cele znenie tu : http://www.vtd.sk/files/elcom_udrzba.pdf