Zavrieť

Porady

servis Reg.pokladne

Chcem sa opytat ,ci ma niekto skusenost s reg.pokladnou,ze ked ignoroval upozornenie na servis po roku ,ci sa mu pokladna zablokovala.V TV novinach bola reportaz o tom ze Du nebude postihovat za nevykonanie servisu kazdy rok.Podla zakona je to do 5 rokov od poslednej kontroly.
V servise mi povedali ze sa mi zablokuje.Ved su to ich prachy!Dakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Laco.SK je offline (nepripojený) Laco.SK

    Laco.SK
    Len tak na margo stanovisko jedného z výrobcou :

    V zmysle Zákona č. 289 pokladnica upozorňuje podnikateľa na potrebu vykonania povinnej údržby. Podnikateľ môže ďalej používať pokladnicu bez obmedzení po potvrdení informácie o potrebe údržby. Je potrebné si uvedomiť, že podnikateľ je v zmysle Zákona č. 289 zodpovedný za používanie registračnej pokladnice a za zabezpečenie ochrany údajov v nej uložených. Lehotu „najneskôr do 5 rokov“ v nadväznosti na ostatné ustanovenia Zákona č. 289 je potrebné chápať ako maximálnu hornú hranicu, ktorá nesmie byť prekročená a ktorá zároveň nevylučuje vykonanie údržby aj za kratší časový interval.

    Cele znenie tu : http://www.vtd.sk/files/elcom_udrzba.pdf

    krason je offline (nepripojený) krason

    krason
    Budes tam musiet ist. sam som to urobil. a ta pokladna sa zablokuje. Pytal som sa v servise ze zakon udeluje 5 rokov. A odpoved: lepsia prevencia ako potom lutovat. Otras pristup. Povedal mi, ze je to ako s autom. Bud podla poctu vytlacenych riadkov alebo podla casu. No v duchu som si povedal, ze pri autach to tak nefunguje. A uzked sme pritom. Naco mi davaju zaruku 2 roky ked servis by mal byt vtedy bezplatny. Hanba bordel a vitaj slovensko. keby to firmy nerobili (servisne strediska) tak zahynu !!

    calimero1 je offline (nepripojený) calimero1

    calimero1
    sebest Pozri príspevok
    Chcem sa opytat ,ci ma niekto skusenost s reg.pokladnou,ze ked ignoroval upozornenie na servis po roku ,ci sa mu pokladna zablokovala.V TV novinach bola reportaz o tom ze Du nebude postihovat za nevykonanie servisu kazdy rok.Podla zakona je to do 5 rokov od poslednej kontroly.
    V servise mi povedali ze sa mi zablokuje.Ved su to ich prachy!Dakujem
    Mne sa nezablokovala. Zalezi od vyrobcu, konkretneho modelu a datumu, kedy bola zakupena.
    sabest: odpoved na tvoju otazku je nie, nezablokuje sa, zalezi aj od firmware-u ktory napisal vyrobca, ale zablokovanie ERP z dovodu nevykonanie prehliadka v zakone napisane nieje, osobne som sa s tym nestretol aby sa zablokovala, ano DU mile rad dava pokuty za nevykonanie, a pomerne vysoke, a ano podla zakona je to do 5 rokov, ale kazdy vyrobca si cetrifikuje pokladnu podla seba, podla svojich technickych poziadaviek, preto rocny interval, to co ti povedali v servise za to nerucim, neviem aky servis a aku pokladnu mas.

    odpoved pre krason: zaruka nezahrna servisnu prehliadku, servisny prehliadka je poziadavka zakona

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.