Stanislav 1975
02.05.13,18:17
Neviem, či len som sám taký kritický a neviem v tomto chodiť, ale táto novinka, táto nová Porada je katastrofálne niečo- neprehľadné, studené, neosobné akože úplne nula bodov
Ja osobne sa asi nebudem podieľať na tvorbe tejto novej Porady a preto vypisujem petíciu za starú, dobrú,prehľadnú,teplú Poradu...
Kto so mnou súhlasí, nech sa ozve, aj ked neverím,že sa niečo zmení...,ale za pokus to stojí...
arizona
02.05.13,16:19
Stando, neblazni! Zvykneme si,neboj :-)
DanielaSL
02.05.13,16:20
Mne sa páči...je iná. Treba sa s tým zmieriť, že je nová. Zvykneme si...už sme si neraz aj na starej na zmeny zvykali. Hlavne , že bude lepšia.
Richard
02.05.13,16:25
S farbami sa dá pohrať, ale na skutočnú kritiku to chce aj nejaký čas používať.
Osobne v eshopoch nečítam recenzie, lebo sú zväčša písané hneď po kúpe tovaru, alebo častokrát aj pred ich dodaním (na heureke).

Ak sa dá niečo hodnotiť tak to treba najskôr nejaký čas používať a potom sa obzrieť po starom.

Studené je to kvôli modrej ktorú som chcel zachovať. V novom dizajne je omnoho menej prvkov a zvýraznené sú len dôležité veci ostatné nech nezavadzajú. Ak si zoberiete weby v ktorých je veľa obsahu a má sa v nich človek vyznať (Wikipedia, Gmail atď) tak sú len čierno-biele.

Inak takéto petície sú dosť populárne na Facebooku, keď menia dizajn tak vznikajú fan pages za starú verziu. Čoskoro aj oni budú meniť vizuál, tak som zvedavý ako sa to ich tímu podarí, majú na to rozhodne viac zdrojov aj na dizajnérov aj na testovanie, aj tak ľudia nadávajú.
Richard
02.05.13,16:34
Stano aj keď máš mierne iný názor ako ja, som rád že ti na Porade záleží :) K starej verzii sa nechcem určite vrátiť, ale vylepošovať túto určite budeme. Sme len na začiatku novej Porady.
Žabinka
02.05.13,16:37
ja sa pomaly začínam kamarátiť s novou poradou, farby mi nevadia, trošku sa s ňou treba pohrať, a myslím, že to bude fajn
Zita5
02.05.13,16:45
Stanko , mne hlavou prebiehajú myšlienky, že asi sa budem musieť s Poradou rozlúčiť.Ale nejako to druhé ja vraví, že nie .Prihlásila som sa z domu, kde mám notbook a bolo ho hrozivejšie ako z práce z PC .Nakoniec som v rubrikách klikla zobraziť "Všetko" a aspoň náznak aj bez modrej farby mám, že sa to usporiadanie podobá starej porade.Mne neprekáža osobne, že tam bežia aj iné témy ...vtedy som spokojná ak vidím všetko :)Skús aj Ty,možno budeš mať iný pocit .

Len zdá sa , že máme iný čas ako je v skutočnosti :)
misoft
02.05.13,17:02
Mal som tu možnosť byť (ako user - tester - frfloš :D) pri akom-takom testovaní novej Porady.
Je síce pravda, že pre mnohých je neprehľadná, neosobná, neprívetivá - ale to je začiatok. Pokiaľ sa budú množiť podnety - Richard sa zapotí (vidíš - už sa ti začne z kečky pariť :D), aby to "zakomponoval". Nová Porada má ešte svoje muchy - mäsiarky, ale sa istotne vychytajú (čo tak zbierka na mucholapky? :D). Možno sa i farba upraví - chce to však čas.
Keď sa už v nej i naše "žubrienky" pomaly začínajú orientovať - Stando - ty na to prídeš tiež.
Mimochodom - bez teba by to tu nebolo ono! Kto by na Porade vŕtal a podpichoval? HA?
verkaz
02.05.13,17:07
Ja si myslím, že sa to pomaly naučíme. Dnes som to študovala a dosť dlho mi tvalo, kým som na niektoré veci prišla.
DanielaSL
02.05.13,17:08
Dušan a vieš, že ako to tu ožilo, že sa mi celkom zdá aj tá farba tu..
misoft
02.05.13,17:35
A najmä keď ja tu "rýpem" - hehehe!
srska
02.05.13,21:49
stenly odľahčím: ber to ako novú babu - není best ale šak časom sa vylepší :D
Andy Kralik
03.05.13,02:38
Petíciu netreba. Nová porada je jednoznačne lepšia a prehľadnejšia. Časom sa isto nájde zopár drobností ktoré sa zmenia ale inak je to ok.
buchač
03.05.13,04:05
Farby sú to najmenšie zlo , čo mi vadí ....
buchač
03.05.13,04:06
Kto ???....nuž ja saobčas obetujem ....a Ty tiež nemáš ďaleko k činu .....hehehehe....
misoft
03.05.13,04:34
Opatrne! Ešte ťa musí ostať pre novú Poradu - neobetuj sa celý! :D
misoft
03.05.13,04:35
TOTO je tá správna pripomienka - oťukávať, osiahavať, skúšať a potom HOP!
Dantess
03.05.13,04:39
Fúha no ja som človek, ktorý zmeny nenávidí a myslím si, že toto je môj posledný príspevok na porada.sk. Keď som si dal do vyhladavača porada.sk, tak som sa dostal na stránku, ktorú som poznal. Akoby som prišiel domov, do rodného mesta. Poznal som mená, avatarov, témy, rozloženie. A zrazu náš starý dom v rodnom meste zbúrali a postavili novú supervilu, kde sa neviem ani vys...
SERVIS
03.05.13,05:32
síce som dala v ankete že sa mi nepáči, ale viem že si zvyknem a o pár dní tu budem vo všetkom zorientovaná a dúfam že aj spokojná.
Danielle369
03.05.13,05:32
Ja som sem chodila od začiatku a už som si zvykla. Je to dobré a nemeniť!!
GabiZ
03.05.13,05:43
Tu som napísala svoj postoj k tomu, čo sa mi nepáči. http://www.porada.sk/t215482-ako-mam-postupovat-ak-nie-som-spokojna-s-odpovedou-a-moja-otazka-sa-uz-nezobrazuje-medzi-nezodpovedanymi-mam-znovu-zadat-otazku-aby-si-ma-niekto-vsimol-a-poskytol-relevantnu-odpoved.html
Ostatné veci na porade by sme zvládli, každý sa časom naučí a aj na vzhľad by sme si zvykli, ale toto nie. Z Porady urobiť ďalšiu sociálnu sieť o ničom.....!!!! Toto mi veľmi vadí.
JanoL
03.05.13,09:35
Zvykám si na novú, za starou neplačem
a prajem pekný deň...

Jano
DanielaSL
03.05.13,09:37
Si ma rozosmial....
KoxXxo
03.05.13,09:48
Ja som hovoril , že Porada je tak namakaná, že každé vylepšenie bude krokom späť.:D
Tweety
03.05.13,10:36
Ále no chlapci, naučíte sa, nie je to nič hrozného, raz dva sa tu naučíte chodiť
.
Llívia
03.05.13,11:02
Stanko, som s tebou :-)
Halli
03.05.13,11:10
Ááále Stando, však dajme šancu Richardovi, nech ešte doladí čo sa dá...asi to chce čas a možno raz povieš, že sa veľa vecí zo starej Porady vyčistilo.
Ja mám tiež ešte problém sa tu orientovať, ale nie som na Porade natoľko závislá, že by som bola z toho nešťastná...tak VYDRŽAŤ ;)

http://www.beruska8.cz/smajlici/male2/81.gif
Ľubomír
05.05.13,15:34
Keď je toto prehľadnejšie, tak j som pápež. Je to bordel a nie Porada.
Ľubomír
05.05.13,15:39
Je to bieda. Porada je neprehľadná a zamotaná. Nechápem nečo bolo potrebné meniť niečo, s čím sme boli spokojní? To mi naozaj hlava neberie.
bupi
14.05.13,12:35
Preco ste ukoncili anketu?
Jozef Mihál
14.05.13,14:12
Nová Porada je jednoznačne lepšia a je v súlade s trendom. Uvidíte, že väčšina z Vás po pár týždňoch na starú Poradu zabudne.
nordic
14.05.13,14:33
Boze moj. Su ludia co nemaju radi vylepsenia a inovacie. Patria do stredoveku... museli si stym dat namahu. Je to skvele a podobne a takto to nici nazor zaostaleho cloveka... fakt skvele..
marjankaj
14.05.13,14:37
A možno zabudnú aj na "novú poradu".
Stefan2005
14.05.13,15:10
... tak to by ma fakt zaujímalo, že s akým trendom je to v súlade; aby to nedopadlo tak, ak s poslaneckým klubom ...
babka - ježibabka
14.05.13,15:19
Máš recht. Po starom sa žiť nedá (a chlapi hovoria že ze starú sa žit nedá). Nezabite ma. Však ste mládenci a naučíte sa to.
misoft
14.05.13,15:33
Písal som inde - má mnohé pozitíva, ale aj negatíva. A jedným z nich (a to dosť podstatným) je opakovanie sa častých chýb a nedostatkov, ktoré strpčujú prácu na Porade a aj jej funkčnosť.
Bude to ešte beh na dlhú trať, než to bude stabilné a užívateľsky priateľské.
marjankaj
14.05.13,18:04
No diskutuje sa tu ako čítame tému, keď je najnovší príspevok zobrazený na prvom mieste(tak ako som to mal aj ja). Vraj je to nelogické, lebo chcú čítať tému od začiatku(zrejme od roku 2004 a aj 5000 príspevkov). Tak ja taký masochista nie som. Klikol som na príspevok a bol som v aktuálnom dianí. Teraz aby som sa k tomu preklikával. A teraz keď to bude zoradené podľa akéhosi hodnotenia, tak to bude ako čítať knihu odprostriedku, potom skočiť niekde ku koncu a potom zase náhodne niekde k začiatku. Bohovská logika.
Neviem preči si to nemôže každý nastaviť individuálne, ako to bolo v "starej porade". Každý by si to nastavil podľa seba a nemusel by pindať na tvorcu tohto portálu.
marjankaj
14.05.13,19:13
Stefan, nakoniec ty tie rady ani tak nepotrebuješ. Vieš si to nájsť v zákonoch aj sám a prípadne sa opýtať na drsr. A riešiť tu nejaké rébusy, to si radšej môžem lúštiť sudoku.
pivko
23.05.13,19:14
A toto je najvačšia blbozť , poznáte odpoveď , možete odpovedať len raz a keď po mojom príspevku niekto napíše nevhodnú reakciu tak nemožem ani odpovedať.
Ja z poradou končím , kontakty na kamošov mám . tak že BY BY RICHARD
marjankaj
23.05.13,19:32
Trafil si to presne. Síce môžeš reagovať v komentároch, ale je to dosť neprehľadné.
Možno pre začiatočníkov to je prehľadné, keď je najviac hodnotená odpoveď navrchu. Teda tu bude viac tých čo sa pýtajú a menej tých, čo odpovedajú.A ak príde skutočne najlepšia odpoveď až neskôr, tak ju pýtajúci sa ani nemusí zaregistrovať. Tiež sa mi veľmi nechce lúštiť, kto písal skôr a kto neskôr. Takže s tebou súhlasím.
vulxy
23.05.13,19:34
mne sa tiez viac pozdavala stara porada ,tie moznosti ze iba raz mozem si nieco napisat.... sa nezda...ved vela krat aj ten ballast okolo pomohol aby som mal sirsi prehlad o veci...a mne osobne sa nechce este opravovat-doplnovat moj prispevok....ked viem ze si to uz asi nikdo neprecita....mne osobne a verim ze nielen mne vyhovovala ta chatovacia forma....verim ze majitelia portalu aj admin to chcely zlepsit ale nie som si isty ci to tak aj dopadlo....by som bol zvedavy keby sa spravila anketa kto je za staru formu P..a za novu P ako by to dopadlo...podla mna tak 80:20...sumasumarum..chcem tym povedat len tolko ze pred zmenou som travil skumanim Porady denne cca1 hod. tak po zmene je to cca 2 minuty..
lapejko
23.05.13,19:41
pivko nehnevaj sa ale Ty si sa radil pri svojej stavbe každých 15 minút pomaly aj ako chytiť do ruky kelňu... aj tak máš na dome pár zásadných kiksov podľa vlastného rozhodnutia...a titul PORAĎÁK ti prišiel podľa počtu príspevkov a nie podľa počtu rád...svoj podiel si si užil a vyčerpal, možno pri ďalšom dome sa zasa zapojíš, lebo vývoj fičí ďalej a my z praxe fičíme s ním...
arizona
23.05.13,19:49
Toto je tvoj celkovo 4. a na novej porade 1. prispevok, takze si uz fundovany odbornik na hodnotenie prace s Poradou :-)
lapejko
23.05.13,19:57
To modré pozadie bolo dobré aj keď Mikiho Dz. neznášam :cool: a orientujem sa tu celkom v pohode na to, že som pred pár rokmi nevedel počítač ani zapnúť...akurát mám návrh...nemohli by poraďáci profitovať z tej otravnej reklamy napravo keď už nás zneužívajú???
sito
23.05.13,20:43
Nooo, musíme si! Nie je naša, ale cítime sa tu ako doma, že? Či už nie?
sito
23.05.13,20:56
Všetko nové je lepšie! Aj podvod, § 221 trestného zákona. Treba isť s dobou.
Letko
24.05.13,04:01
Možno by nebolo od veci trochu väčšie písmenká v komentároch.
Richard
24.05.13,05:41
Bez návykov sa lepšie hodnotí.
marjankaj
24.05.13,05:59
Iste. Kto nejazdiešte na aute, tomu je aj konský záprah dobrý.
lujza.j
24.05.13,07:41
To ze je tu pýtajúcich viac ako odpovedajucich....to je pravda,ale to asi nikoho netrapi....myslim ze vacsina sem chodi menej ako na staru poradu....niekto iba nakukne a je zas fuč.....
allgreen
24.05.13,13:30
je to toto ozaj čudné, asi nejaký návod, či manuál k novej porade
nordic
24.05.13,14:35
tu sa bavime vseobecne o nejakom pokroku a podobne. to ze niekto zije v minulom storoci nesuvisi vobec s poradou.
pivko
24.05.13,17:47
Tak toto je naozaj odborník , ten tu prežil na porade dokopy tak max 5min.
nordic
24.05.13,17:59
chod radsej na pivko, sledovat futbal a nadavat v krcme na politkov jo a bud odbornik na vsetko ako je to v krcme zvykom.
jahoszmsk
30.05.13,13:34
Akože ja mám naozaj problém na "novej porade" dopátrať sa k odpovedi na moje otázky. Možno tento mix Tweet-u, Facebooku a VKontakte dokopy niekomu vyhovuje, ale napr. mne určite nie. Ak položím otázku, očakávam nejaké vyčerpávajúce odpovede, ak nie, tak sa spýtam znova, prípadne upresním otázku, až sa dočkám odpovede, veď práve preto sa pýtam ľudí na porade a nie na inom fóre... Ale toto teraz, neviem, možno to vyhovuje iba ak poraďákom ktorí nemajú žiadne otázky, iba ak napíšu nejakú odpoveď, napr. nejaký paragraf a basta. :(