pepsikova
10.05.13,18:55
...dnes som zašla do Otú, odkiaľ mám túto Nokiu a pýtala som sa, prečo Nokia ASHA nekomunikuje s počítačom ani bluetootom, ani prenosovým káblom, teda- nijakovsky sa nedá urobiť prenos dát z počítača do mobilu...len týmto jedným smerom to nejde ani cez Nokia suite......slečna za pultíkom bola nesmierne prekvapená,to vraj nie je možné!..a dodala, či som sa pri preberaní Nokie pýtala špeciálne aj na funkciu prenosu dát obojsmerne, teda z mobilu do pc a opačne!..lebo vraj oni s tým nič nenarobia, že som si vybrala taký mobil!..
...pritom manuál k mobilu túto funkciu predurčuje!...a tak sa pýtam, vie niekto , ako akým spôsobom fičí tento mobil, ak chcem z počítača dostať fotky a hudbu do mobilu?..do Nokie ASHA 203?:..
..ďakujem za každú dobrú radu....kábel, blututka a všetko ostatné som vyskúšala-a nič!..
občasník
10.05.13,17:15
načo vytváraš duplicitné témy?

tuto si nemohla už pokračovať? http://www.porada.sk/t215657-nokia-asha-203-komunikacia-mobilu-a-pc.html

odpoveď hľadaj v návode. z počítača nakopíruješ tú hudbu na pamäťovú kartu z telefónu. môžeš to urobiť po pripojení telefónu k pc kedy sa ťa bude telefón pýtať na typ pripojenia. väčšinou ide o Veľkokapacitné úložisko ktoré treba zvoliť a potom už veselo kopíruješ. alebo zasunieš microsd kartu do čítačky v PC cez redukciu a tak nakopíruješ súbory, ktoré chceš. potom samozrejme tú kartu treba vložiť do mobilu.

Návod: http://download.fds-ncom.nokia.com/supportFiles/phones/files/pdf_guides/devices/203/Nokia_203_UG_cs.pdf

Podpora: http://www.nokia.com/cz-cs/podpora/produkty/203/
pepsikova
10.05.13,18:13
..joj, aj ja som najmúdrejšia, tak , ako ty!..ale ty zrejme máš tú nokiu v ruke a toto všetko overené, všakže?..nie je to duplicitná téma, v tej starej sa mi totiž nedal dať príspevok...a ak by si prečítal tú starú tému, zistil by si, že tuším som sa presne pýtala, kde konkretne v tejto nikii sa dá nastaviť velkokapacitné úložisko...aby som cez tento spôsob mohla prenášať obojsmerne dáta...lebo ja som tú nokiu vypitvala do detailov a to velkokapacitné som nenašla..tak daj, kde to je?..
..a môj pc nemá čítačku kariet..ani redukciu na tú kartu...
..zrejme si ani neprečítal, že NOKIA SUITE mi vypísalo, že pre model Nokia ASHA nie je podporované..však?..či?..
občasník
10.05.13,18:24
ak nedokážeš komunikovať normálnym spôsobom, nauč sa to. možno sa tu potom nájde aj niekto iný ochotný poradiť ti. ja urobím ešte jeden pokus. možno posledný.

v tvojom prípade by som nelenil a pozrel si stranu 36 návodu kde nájdeš postup pre kopírovanie obsahu. odkaz som ti dal v predošlom komentári. pevne verím že čeština nebude pre teba prekážkou. ak sa mýlim, použi translator bing http://www.bing.com/translator

Aktualizace softwaru přes počítač
Software telefonu můžete aktualizovat pomocí sady Nokia Suite v počítači. Do počítače můžete také zálohovat fotografie a další obsah telefonu. Potřebujete kompatibilní počítač, vysokorychlostní připojení k internetu a kompatibilní kabel USB pro připojení telefonu k počítači. Další informace a sadu ke stažení najdete na webu www.nokia.com/support.

hlavne že máš 8,7 príspevku na deň. už viem prečo.

neverím že nokia v návode k telefónu asha 203 klame a hovorí tým zákazníkom ktorí si telefón kúpili informácie o Nokia suite v PC ak to podľa pepsikova neexistuje.
pepsikova
10.05.13,18:40
...ty nečítaš?..v mojom prípade viazne komunikácia počítača a mobilu!!!...lebo, a dám to ešte raz, po slovensky- z mobilu do pc data prenášať funguje, ale opačne nie!..a práve to opačné, teda z počítača do mobilu nepodporuje ani Nokia siute!..tam je problém, ktorý potrebujem poriešiť!..
..nokia v návode neklame, akutár že neprenáša dáta z pc do mobilu...chápeš?..môžem dať aj v angličtine, ak by - no!..

citujem sa:
...dnes som zašla do Otú, odkiaľ mám túto Nokiu a pýtala som sa, prečo Nokia ASHA nekomunikuje s počítačom ani bluetootom, ani prenosovým káblom, teda- nijakovsky sa nedá urobiť prenos dát z počítača do mobilu...len týmto jedným smerom to nejde ani cez Nokia suite......slečna za pultíkom bola nesmierne prekvapená,to vraj nie je možné!..a dodala, či som sa pri preberaní Nokie pýtala špeciálne aj na funkciu prenosu dát obojsmerne, teda z mobilu do pc a opačne!..lebo vraj oni s tým nič nenarobia, že som si vybrala taký mobil!..
...pritom manuál k mobilu túto funkciu predurčuje!...a tak sa pýtam, vie niekto , ako akým spôsobom fičí tento mobil, ak chcem z počítača dostať fotky a hudbu do mobilu?..do Nokie ASHA 203?:..
..ďakujem za každú dobrú radu....kábel, blututka a všetko ostatné som vyskúšala-a nič!..
občasník
10.05.13,18:46
ten kto nečíta určite má meno pepsikova. cez nokia suite sa obsah z pc do mobilu preniesť nedá a ani som to netvrdil. informácia o nokia suite mala iný informačný význam. pepsikova nevymýšľaj si. a nauč sa okrem čítania aj komunikovať.

späť k tvojej veci čo ťa ťaží už zopár dní: ako teda skopírovať multimediálny obsah z PC do mobilu nokia Asha 203? návod z toho odkazu čo som ti priložil strana 36. namiesto ovi suite zvolíš veľkokapacitné úložisko. a kopíruješ. tú vytúženú hudbu. jáj ozaj : aj nastavenie tónu zvonenia potom nájdeš v návode. oki? viac už fakt nemám čo dodať.
pepsikova
10.05.13,18:59
...achjaj!..tuším v prvej téme som sa pýtala, kde v tej Nokii to velkokapacitné úložisko nájdem!!..lebo tam taký spôsob nie je!..nie je!!!..a keď nie je, tak naozaj!..a tu som sa pýtala, akým iným spôsobom sa dajú dáta z pc preniesť do tej nokie...kašli na to!..
občasník
10.05.13,19:05
už som ti napísal aj iný spôsob ako to tam narvať ale ty nemáš čítačku pam. kariet v pc. káblom to nevieš lebo nokia v návode hovorí že je možnosť zvoliť veľkokapacitné úložisko alebo v slovenčine možno veľkokapacitná pamäť ale pepsikova hovorí a tvrdí že taká možnosť tam neni.

takže sa ťa opäť pýtam : nokia klame ?

ovládače k nokii v počítači máme? alebo si vyšmarila nokia suite? nainštaluješ nokia suite. s programom sa do pc nainštalujú aj ovládače. až potom pripojíš telefón cez usb kábel k počítaču. potom uvidíš ako systém rozpozná pripojený mobil. ešte nič nerobíš. počkáš kým ti oznámi že nový hardver je nainštalovaný a pripravený k použitiu.

bolo to takto step by step pre teba už dostatočné ?
pepsikova
10.05.13,19:11
..naposledy:...po stiahnutí a inštalácii Nokia suite,keď už suite bežal, som našla oznámenie, že Nokia suite nepodporuje prenos dát z počítača do mobilu značky Nokia ASHA 203...bolo to v tom suite, veľkým, červeným, po slovensky...na čo asi by som ten program mala opatrovať, keď nie je funkčný, čiže nespolupracuje s mobilom?..
(wed len keby si čítal všetko...


...ak nemáš nejaký iný spôsob,okrem tých múdrostí, čo tu dávaš, nechaj tak...
občasník
10.05.13,19:24
a kto ti tvrdil že nokia suite podporuje prenos? myslíš alebo chceš tvrdiť že snáď ja?

kde v ktorej presne časti som niečo také písal?

prečítaj ešte raz posledný môj komentár prečo píšem o nokia suite. čítaj pomaly. dýchaj zhlboka predtým ako začneš zasa písať o múdrostiach sa zamysli a potom konaj.

ideálne ak budeš postupovať podľa toho čo som ti napísal a čo hovorí teta nokia v návode pre tvoj telefón. po OZNÁMENÍ že nový hardwer je nainštalovaný a pripravený k použitu zvolíš na mobile Veľkokapacitné úložisko alebo možno Veľkokapacitnú pamäť a ako na externý disk ktorý je pripojený k PC na telefón prekopíruješ hudbu.

NIE V NOKIA SUITE. nikdy som nič také nenapísal.

nauč sa konečne normálne komunikovať. ak máš aj naďalej používať spôsoby bíreša tak si hľadaj riešenie sama. oki ?
pepsikova
10.05.13,19:30
..no ty máš určite nokiu pri sebe a ten velkokapacitný modem si tam našiel..ideálne, po nainštalovaní softveru sa teda v skutočnosti ten modem nenájde,nijakovsky,lebo nie je podporovaný v tom telefóne!..o tom je celá komunikácia,aj moje spôsoby bíreša v prípade, že niekto stále nechápe, o čom točím!.. ""nepodporuje""som tu napísala asi tri krát a hladám spôsob, možno to niekto vie,ty asi nie, ale no, ďakujem aj za snahu...
občasník
10.05.13,19:34
no keď vidím ako dokola píšeš o veľkokapacitnom modeme tak už viem že chyba nebude ani v nokia suite a ani v pc.

tak nič. zbytočnú snahu som už vyvinul. ak niekto bude chcieť s tebou zbytočne zabiť rovnaké množstvo času ako ja budem mu držať palce.

verím že ty kvôli tomu založíš ešte niekoľko rovnakých tém aby ďalšia obeť nevedela že si tu s týmto svojim "problémom" zamestnala už celkom slušný regiment ochotníkov.

čus pepsi.
pepsikova
10.05.13,19:45
...ďakujem, neprezrádzaj sa,ale, vieš, ak budem mať slovensko -anglickú klávesnicu a budem chcieť na nej napísať maďarské "u" s guličkou na vrchu, tak mi múdry človek poradí, aby som si skopírovala to u z nejakého maďarského slova a vložila to tam, kde potrebujem...to je spôsob, ako sa vynájsť v každej situácii!..ale pri tej nokii sa to nedá nijako a preto som zadala tému, že možno niekto má ten tretí spôsob, o ktorom sa nikde nepíše...fajn, že si sa snažil, ale smola,nedá sa...