Peter2232
10.06.13,20:20
Vzniká mi nejaké právo na byt resp. spätné vyplatenie sumy, ktorú som za byt hradil od majiteľa, pokiaľ je družstevný, nie som vlastník bytu ani nájomca, ale platím už 5 rokov nájomné a všetky služby a mám všetky doklady o tomto platení? Ďakujem, pekný večer. Peter K.
kopretinka
10.06.13,18:34
prečo to platíš?
Peter2232
10.06.13,18:36
Bol som dohodnuty s majitelom ze byt ostane mne, da sa to povazovat za ustnu dohodu ale upustil od nej.
kopretinka
10.06.13,18:40
a býval si tam?
Peter2232
10.06.13,18:47
Áno, stále mám prístup k bytu.
kopretinka
10.06.13,19:00
tak čo teda chceš? veď tam bývaš,tak platíš.......žiadny nárok ti nevzniká na ten byt.
Ice dive
10.06.13,19:11
no pokiaľ si tam býval a nebol si ani vlastník ani nájomca, tak si pravdepodobne rokoval s riadnym nájomcom a nie s družstvom (inak by si bol nájomca).. t.j. žiadna dohoda nemôže byť k niečomu čo nájomca neovláda a nemá k tomu príslušné práva...
misoft
10.06.13,20:10
Vzniká mi nejaké právo na byt resp. spätné vyplatenie sumy, ktorú som za byt hradil od majiteľa, pokiaľ je družstevný, nie som vlastník bytu ani nájomca, ale platím už 5 rokov nájomné a všetky služby a mám všetky doklady o tomto platení? Ďakujem, pekný večer. Peter K.
Keď sa to rozoberie:
Býval si tam? Býval! Za to sa platí. Teda nechápem, aké spätné vyplatenie chceš.

Bol som dohodnuty s majitelom ze byt ostane mne, da sa to povazovat za ustnu dohodu ale upustil od nej.
Nájomca družstevného bytu (lebo nie je jeho majiteľom!) síce "uzatvoril dohodu", ale na to nemá žiadne právo - nemôže ti prenechať niečo, čo mu nepatrí. Okrem toho - pokiaľ by to chcel, musel by preniesť členské práva na teba (musel by si byť členom družstva). Dohoda sa dá aj odvolať - čo urobil.
A keď sa to zoberie takto: bol si tam neoprávnene - bez súhlasu družstva - na čierno!
Mária27
10.06.13,21:13
Nevzniká, ide o výpožičku podľa § 659 a nasl. občianskeho zákonníka - náklady si povinný hradiť.