Zavrieť

Porady

Právo na byt resp. spätné vyplatenie

Vzniká mi nejaké právo na byt resp. spätné vyplatenie sumy, ktorú som za byt hradil od majiteľa, pokiaľ je družstevný, nie som vlastník bytu ani nájomca, ale platím už 5 rokov nájomné a všetky služby a mám všetky doklady o tomto platení? Ďakujem, pekný večer. Peter K.
6 komentárov     zbaliť
kopretinka prečo to platíš?
Peter2232 Bol som dohodnuty s majitelom ze byt ostane mne, da sa to povazovat za ustnu dohodu ale upustil od nej.
kopretinka a býval si tam?
Peter2232 Áno, stále mám prístup k bytu.
kopretinka tak čo teda chceš? veď tam bývaš,tak platíš.......žiadny nárok ti nevzniká na ten byt.
Ice dive no pokiaľ si tam býval a nebol si ani vlastník ani nájomca, tak si pravdepodobne rokoval s riadnym nájomcom a nie s družstvom (inak by si bol nájomca).. t.j. žiadna dohoda nemôže byť k niečomu čo nájomca neovláda a nemá k tomu príslušné práva...
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    misoft je offline (nepripojený) misoft

    misoft
    Vzniká mi nejaké právo na byt resp. spätné vyplatenie sumy, ktorú som za byt hradil od majiteľa, pokiaľ je družstevný, nie som vlastník bytu ani nájomca, ale platím už 5 rokov nájomné a všetky služby a mám všetky doklady o tomto platení? Ďakujem, pekný večer. Peter K.
    Keď sa to rozoberie:
    Býval si tam? Býval! Za to sa platí. Teda nechápem, aké spätné vyplatenie chceš.
    Bol som dohodnuty s majitelom ze byt ostane mne, da sa to povazovat za ustnu dohodu ale upustil od nej.
    Nájomca družstevného bytu (lebo nie je jeho majiteľom!) síce "uzatvoril dohodu", ale na to nemá žiadne právo - nemôže ti prenechať niečo, čo mu nepatrí. Okrem toho - pokiaľ by to chcel, musel by preniesť členské práva na teba (musel by si byť členom družstva). Dohoda sa dá aj odvolať - čo urobil.
    A keď sa to zoberie takto: bol si tam neoprávnene - bez súhlasu družstva - na čierno!

    Mária27 je offline (nepripojený) Mária27

    Mária27
    Nevzniká, ide o výpožičku podľa § 659 a nasl. občianskeho zákonníka - náklady si povinný hradiť.

    Právo na byt resp. spätné vyplatenie

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.