igor64
30.09.04,10:13
Zdravim Vas, chcel by som Vas poziadat snad o radu,alebo skusenost so ziskavanim inveticii na podnikatelsky zamer. Mame zamer,na ktory potrebujeme asi 40 mil. Skk. Zo zaciatku,po prestudovani materialov o pomoci zo strukturalnych fondov, o pomoci vlady malym a strednym podnikatelom som si naivne myslel,ze nebude az taky velky problem zohnat peniaze alebo investora.Pripravil som podnikatelsky plan,ze idem na to a ....vytriezvel som. Pripadam si ako Alenka v risi divov. Obratil som sa na rozne urady,ktore sa chvalia ako Vam pomozu,poradia, staci len prist...Ako priklad uvediem iba Narodnu agenturu pre male a stredne podnikanie...po troch siahodlhych telefonatoch som sa prepracoval akurat k tomu, ze maju teraz moratorium na podavanie informacii,pretoze vyhodnocuju vyzvy na projekty z fondov EU...A takto podobne to islo vsade...poradenske centra, ministerstvo hospodarstva atd. V podstate viem presne co chcem od statu alebo od EU,ako to ziskat,ale cim dalej tym viac sa zaoberam myslienkou,ze sa obratim na sukromnych investorov. Ide mi hlavne o cas,pretoze cim viac budem cakat na to kym sa vyjadria,posudia a co ja viem co, o to vacsie mnozstvo penazi pridem. A tu je moj problem.Okrem jednej spolocnosti, ktora ponuka rizikovy kapital som nenasiel nikoho /a to som na nete stravil sakra vela casu/,kto by taketo veci robil.Som pomaly v koncoch...pracujem sice dalej na statnych uradnikoch,ale chcem sa sucasne opytat ci nemate nahodou niekto skusenost so sukromnym kapitalom...ako ho ziskat,koho oslovit...Dakujem.
Dadena
30.09.04,12:36
Rovno Vám poviem, že pokiaľ nemáte nejaký základný kapitál, alebo aspoň možnosť získať prísľub od banky, že Vám bude úverovať Váš projekt, na pridelenie finančných prostriedkov z štrukturálnych fondov môžete zabudnúť. Záleží od toho, čo vlastne chcete robiť. Pokiaľ bude chcieť poradiť, čo sa týka šturkturálnych fondov, kde ste oprávnenou osobou žiadať nenávratné finančné prostriedky, v akej výške a na čo, veľmi rada Vám poradím, ale treba to presne špecifikovať. Napr. ak ste súkromný podnikateľ v OKEČ hotely a chceli by ste si kúpiť pozemok, na ňom vystavať penzión a vedľa neho napr. vlek, máte možnosť si v rámci Operačného programu Priemysel a služby (ale tento pozemok nesmie byť v Bratislavskom kraji, vy ako podnikateľ môžete mať sídlo firmy v BA) opatrenie 2.2 Rozvoj cestovného ruchu požiadať o pridelenie nenávratného finannčného príspevku až do výšky 15 mil. EUR oprávnených nákladov. Ale pozor musíte mať (preukazne) minimálne 35 % zo sumy, ktorú žiadate.
Okrem toho, ak Vás na štátnych správach odbíjajú (myslím tým MH SR a agenútru pre malé a stredné podnikanie (ktoré len pre Vašu infomráciu rozpočtovo a riadiadením podlieha MH SR) odvolajte sa na zákon 211/2001 o slobodnom prístupe k informáciám.