Zavrieť

Porady

Investicie a ich ziskanie

Zdravim Vas, chcel by som Vas poziadat snad o radu,alebo skusenost so ziskavanim inveticii na podnikatelsky zamer. Mame zamer,na ktory potrebujeme asi 40 mil. Skk. Zo zaciatku,po prestudovani materialov o pomoci zo strukturalnych fondov, o pomoci vlady malym a strednym podnikatelom som si naivne myslel,ze nebude az taky velky problem zohnat peniaze alebo investora.Pripravil som podnikatelsky plan,ze idem na to a ....vytriezvel som. Pripadam si ako Alenka v risi divov. Obratil som sa na rozne urady,ktore sa chvalia ako Vam pomozu,poradia, staci len prist...Ako priklad uvediem iba Narodnu agenturu pre male a stredne podnikanie...po troch siahodlhych telefonatoch som sa prepracoval akurat k tomu, ze maju teraz moratorium na podavanie informacii,pretoze vyhodnocuju vyzvy na projekty z fondov EU...A takto podobne to islo vsade...poradenske centra, ministerstvo hospodarstva atd. V podstate viem presne co chcem od statu alebo od EU,ako to ziskat,ale cim dalej tym viac sa zaoberam myslienkou,ze sa obratim na sukromnych investorov. Ide mi hlavne o cas,pretoze cim viac budem cakat na to kym sa vyjadria,posudia a co ja viem co, o to vacsie mnozstvo penazi pridem. A tu je moj problem.Okrem jednej spolocnosti, ktora ponuka rizikovy kapital som nenasiel nikoho /a to som na nete stravil sakra vela casu/,kto by taketo veci robil.Som pomaly v koncoch...pracujem sice dalej na statnych uradnikoch,ale chcem sa sucasne opytat ci nemate nahodou niekto skusenost so sukromnym kapitalom...ako ho ziskat,koho oslovit...Dakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Dadena je offline (nepripojený) Dadena

    Dadena
    Rovno Vám poviem, že pokiaľ nemáte nejaký základný kapitál, alebo aspoň možnosť získať prísľub od banky, že Vám bude úverovať Váš projekt, na pridelenie finančných prostriedkov z štrukturálnych fondov môžete zabudnúť. Záleží od toho, čo vlastne chcete robiť. Pokiaľ bude chcieť poradiť, čo sa týka šturkturálnych fondov, kde ste oprávnenou osobou žiadať nenávratné finančné prostriedky, v akej výške a na čo, veľmi rada Vám poradím, ale treba to presne špecifikovať. Napr. ak ste súkromný podnikateľ v OKEČ hotely a chceli by ste si kúpiť pozemok, na ňom vystavať penzión a vedľa neho napr. vlek, máte možnosť si v rámci Operačného programu Priemysel a služby (ale tento pozemok nesmie byť v Bratislavskom kraji, vy ako podnikateľ môžete mať sídlo firmy v BA) opatrenie 2.2 Rozvoj cestovného ruchu požiadať o pridelenie nenávratného finannčného príspevku až do výšky 15 mil. EUR oprávnených nákladov. Ale pozor musíte mať (preukazne) minimálne 35 % zo sumy, ktorú žiadate.
    Okrem toho, ak Vás na štátnych správach odbíjajú (myslím tým MH SR a agenútru pre malé a stredné podnikanie (ktoré len pre Vašu infomráciu rozpočtovo a riadiadením podlieha MH SR) odvolajte sa na zákon 211/2001 o slobodnom prístupe k informáciám.

    Investicie a ich ziskanie

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.