ronny44
20.06.13,14:17
8. decembra som sa stal účastníkom dopravnej nehody. Vinník priznal chybu, polícia všetko spísala a išli sme domov. Všetko som nahlásil do poisťovne. Problém bol s nahlásením škody vinníka. Ten vôbec nerešpektoval 15 dnovu lehotu a všetko nahlásil až v marci na naše naliehanie.. apríla poistovna ukončila , zlikvidovala poistnú udalosť. Doteraz však nám nevyplatili ani cent, a navyše nam už nikto v poistovni nedvíha telefon, ani neodpisuje na maily...nevieme, čo máme robiť...už sme zúfali..máte niekto podobnú skúsenosť?? Ide o poistovnu Groupama....
ronny44
20.06.13,12:19
24. apríla 2013 došlo k likvidácii...takže v podstate čakáme dva mesiace a nič.....
Charon
20.06.13,13:59
Ahoj, nemám s tým skúsenosť, ale skúsil by som (samozrejme s patričnou opatrnosťou toto Lovci nehôd sú ,,, (http://ekonomika.sme.sk/c/6842049/lovci-nehod-su-na-mieste-skor-ako-policia-a-ponukaju-zmluvy.html). Ako sa v článku píše, pýtajú si cca 30% ale 70% je viac ako nič ... Držím palce, nech to dobre dopadne...
buchač
20.06.13,14:10
Groupama ???????

Nuž nečuduj sa .........
Urob nasledovné .
To , čo si mailom písal , tak to napíš na narmálny papier ...kľudne sa vyjadruj v tvrdšom tóne ,samozrejme slušne ....a spomeň aj asociáciu poisťovní ...
Toto vytlač 2 x , zbehni do najbližšej pobočky , daj niekomu zodpovednému a jeden výtlačok si nechaj potvrdiť príslušným štempľom ...
Problém by sa mal vyriešiť ....

Groupama je inak týmto známa , rada zdržiava peniaze .......mne ich po takomto teplom liste do týždňa ( dvoch ) vyplatila ....
Žabinka
20.06.13,14:30
Niečo sa mi marí, že niekedy nedávno bola v TV reportáž o podobnom probléme s touto poisťovňou, a podarilo sa problém vyriešiť až keď sa do toho obula TV. Nie si prvý ani posledný, čo má s Groupama problém, skúsil si hľadať vo vyhľadávači napr. aj na porade?
http://www.porada.sk/t194029-poistovna-groupama-skusenosti.html
http://www.porada.sk/t168471-pzp-s-groupama-poistovne.html
http://forum.autobazar.eu/pzp-poistovna-dlha-likvidacia-poistnej-udalosti-co-s-tym-t39223.html
http://www.investujeme.sk/dohzad-nbs-najviac-staznosti-je-na-poistovne/
..viac sa mi nechce hľadať.
Ja ti neporadím, len konštatujem, že ma neustále udivuje lakomosť, a keď už to musím napísať hlúposť Slovákov, uzavrú si lacnú poistku v nejakej čudnej poisťovni, a potom čakajú zázraky.. Tým samozrejme nemyslím teba, ty si pravdepodobne obeť takéhoto Slováka..
Asi ti neostáva nič iné, len ich bombardovať telefonátmi, mailami.. A skúsil si sa obrátiť na Slovenskú kanceláriu poisťovateľov? Pozri si stránku www.skp.sk, sú tam kontakty, aj úsek právnych služieb. Držím palce.
Ice dive
20.06.13,14:39
24. apríla 2013 došlo k likvidácii...takže v podstate čakáme dva mesiace a nič.....

ako mohlo 24.4.2013 prísť k likvidácií a vy čakáte 2 mesiace... veď likvidácia je aj vydanie príkazu na úhradu a úhrada plnenia... čo vám napísali? aký likvidačný list...? v podstate ak bol záznam z polície, tak nie je potrebné aby nehodu hlásil vinník, keďže je jednoznačne a preukázateľne označený políciou...
expeeert
23.06.13,09:10
Aký mám ja dôvod nedať si najlacnejšie PZP?? Myslíš, že keď budú vyššie ceny poistného, bude poisťovňa viac platiť?? Načo?
Poisťovňa v podstate skúša naťahovať dovtedy, kým toho chudáka neprejde trpezlivosť. Platí až vtedy, keď sa ten neborák trochu vyzná, ako s nimi jednať - alebo keď to dáš tým lovcom nehôd...
taiko
27.06.13,07:50
Aký mám ja dôvod nedať si najlacnejšie PZP?? Myslíš, že keď budú vyššie ceny poistného, bude poisťovňa viac platiť?? Načo?
Poisťovňa v podstate skúša naťahovať dovtedy, kým toho chudáka neprejde trpezlivosť. Platí až vtedy, keď sa ten neborák trochu vyzná, ako s nimi jednať - alebo keď to dáš tým lovcom nehôd...
Kde si myslis ze poistovna nahrabe peniaze, ktore stratila lacnym poistnym?
ronny44
21.08.13,11:30
Ďakujem všetkým za rady.....doteraz sme nedostali nič z poistovne a to je 21.08.2013 :( zavolali sme si na pomoc právnika, ktorý písal výzvu do poistovne a zdá sa, že sa niečo pohlo, lebo prišiel dnes list z poistovne, že celý príprad postupujú do SKP, pretože vinník nemal v čase nehody uhradenú PZP ( inak nechápem, že to nevedeli vtedy, ked sa nehoda riešila...ved aj on tam bol osobne, vypisovali s nim papiere ) takže teraz musíme zase len čakať a čakať....a za ten čas je z nášho auta už len chátrajúci šrot a my ho budeme ešte dva roky splácať...:( má niekto skúsenosti ako v takomto prípade to SKP vypláca? či aj oni robia obštrukcie?? dakujem
ronny44
21.08.13,11:34
24. apríla 2013 došlo k likvidácii...takže v podstate čakáme dva mesiace a nič.....

ako mohlo 24.4.2013 prísť k likvidácií a vy čakáte 2 mesiace... veď likvidácia je aj vydanie príkazu na úhradu a úhrada plnenia... čo vám napísali? aký likvidačný list...? v podstate ak bol záznam z polície, tak nie je potrebné aby nehodu hlásil vinník, keďže je jednoznačne a preukázateľne označený políciou...
To napísal ten pán z groupamy do SKP, ked som sa informoval cez nich, nech to tam prešetria...tak istý pán napísal, že udalosť je zlikvidovaná k tomuto dátumu a odvtedy nic..čo ti poviem....
Katy a R
21.08.13,11:43
V prvom rade si mal od začiatku všetko riešiť písomne ty sám - doporučené listy. Nielen teraz - s právnikom.
toto nestačí .. ".. a navyše nam už nikto v poistovni nedvíha telefon, ani neodpisuje na maily...."
ronny44
22.08.13,08:13
Písal som si s likvidátorom maily, kde je podpísaný a mám to uložené a vytlačené...tak načo by som ešte aj vypisoval listy??? Osobne som tam bol, aj na Miletičovej aj na tej novej adrese, nikto tam NIC nevedel, volal som s nejakým vyššie sediacim pánom a ten nevedel tiež nič...oni dokedy nemajú výzvu od právnika s právnickym štemplom, tak sa ti vykakajú na hlavu!!! aj na tvoje doporučené listy....
Katy a R
22.08.13,08:32
predstav si, že na doporučený list ti musia odpovedať! .. ak by náhodou aj nie (môže sa stať) - máš doklad - dáš ´dalšie upozornenie. No a to už dostaneš oficiálnu odpove´d .
A hne´d by si bol vedel - že poisťovňa ti v tomto prípade naozaj nevypláca plnenie - ale že sa máš obrátiť na SKP - a riešiť to tam.
- samozrejme, že sa im nechcelo s tým zaoberať - ke´d to patrí SKP. (ešte by náhodou urobili robotu navyše - však poznáme)
Nuž ale - tvoje peniažky to sú ...

link na SKP - kde si možno podľa EČV overiť, kde má hľadná osoba PZP uzavreté .. http://www.skp.sk/index.php?clanek=1
Aj ke´d nie je to 100%tná evidencia..
ronny44
22.08.13,09:06
Ďakujem za radu...právnik je náš priateľ, tak nás to nestojí skoro nič...a keby neodpovedali ani na to druhé upozornenie? A to oni nevedia, ked vinník vypisoval papiere, že už nemá platné PZP? Volali nám odtial, že je všetko ukončené, že je všetko v poriadku...sumu nám povedali, akú nám vyrátali...volal nám pán z poisťovne, že peniaze nám prídu do týždna(samozrejme nič doteraz neprišlo!!!) ...tak kto mal vedieť, že nás len ťahajú za nos?? To takto všetkým vypisujú a nevedia pri tom o prípade NIC?? Ja tomu nerozumiem, čo majú za postupy....CELE NA HLAVU POSTAVENÉ....to majú asi v náplni práce tlačiť ľudom kaleráby do hlavy, somariny, len aby predlžili obdbie vyplácania....som zvedavý ako teraz dlho budem ešte čakaž na odpoved zo SKP :( toto je moja prvá skúsenosť so Slovenským systémom....ale ako sa hovorí:,, čím horšia skúsenosť, tým väčšie ponaučenie" :) dik
misoft
23.08.13,13:51
To nie je tvojim problémom - oni musia vyplatiť a následne si musia túto sumu vymáhať od vinníka. Nedávno bola o tom relácia v telke - poškodený NESMIE škodovať - poisťovňa MUSÍ vyplatiť poškodenému škodu.
preboha
09.11.13,18:49
Musí je veľký pán, ale nemusí ešte väčší. Aj redaktor v telke pokváka nezmysly, ktoré narýchlo zistil od nesprávnych ľudí. Ak vinník nemal včase nehody zaplatenú poistku, poisťovňa nemusí plniť. Je to uvedené priamo v zákone o PZP, a ten treba brať vážnejšie než nejakého redaktora v telke....Pani si môže uplatniť nárok na náhradu škody cez kanceláriu poisťovateľov, a tí jej ju zaplatia z garančného fondu, ale následne budú peniaze vymáhať od vinníka, takže v konečnom dôsledku za škodu zaplatí vinník.
ronny44
11.11.13,18:55
Presne to tak bolo, ako píše preboha...už je to všetko vyplatené cez SKP..Groupama dala od toho ruky preč, lebo v čase nehody nemal vinník zaplatené PZP....to že vinník nemal uhradené PZP nam ale nikto nepovedal...ťahali nas rok za nos, dúfam, že už nikdy viac...
bubkoch
11.11.13,21:15
v ktorom zakone je napisane ze ak poisteny ma dlzne poistne, ze vtedy poistovna nemusi plnit ???
je to nezmysel ...
v pripade ze poisteny ma dlzne poistne, nezbavuje to v ziadnom pripade poistovnu povinnosti plnit (§5), avsak v takom pripade ma poistovna narok na nahradu plnenia od poisteneho ktory ma dlzne poistne (§12 ods. 1 pism. f))
misoft
11.11.13,21:19
v ktorom zakone je napisane ze ak poisteny ma dlzne poistne, ze vtedy poistovna nemusi plnit ???
je to nezmysel ...
v pripade ze poisteny ma dlzne poistne, nezbavuje to v ziadnom pripade poistovnu povinnosti plnit (§5), avsak v takom pripade ma poistovna narok na nahradu plnenia od poisteneho ktory ma dlzne poistne (§12 ods. 1 pism. f))
...a doplním ho - je to zákon 381/2001 Z.z. - Zákon o povinnom zmluvnom poistení zodpovednosti za škodu spôsobenú prevádzkou motorového vozidla a o zmene a doplnení niektorých zákonov

Takže som mal pravdu - ronny44-ho nemusí zaujímať, či mal, alebo nemal vinník PZP - nech si to vyrieši poisťovňa - on MUSÍ dostať svoje peniaze!
ronny44
12.11.13,12:30
No neviem....poisťovňa ked zistila, že v čase nehody nemal vinník uhradené PZP, tak to preposlali Slovenskej kancelárii posiťovateľov a tí boli veľmi ochotní, do týždna nam prišli peniaze..ale to tiež nech mi niekto vysvetlí, že chlap nemá zaplatené PZP a kludne si jazdí, a ani poisťovna nevie, či má uhradené alebo nie...my sme tam volali tisíckrát, nakoniec nam nikto nedvíhal, až reagovali na pravnicke výzvy a vtedy dali len papier, že to ide mimo nich.......P.S.: VEDELI by ste mi poradiť ako je to s DPH pri vyplatení škodovej udalosti...lebo 1000eur nam stiahli z celkovej sumy kvôli tomu, že to je DPH...takže nakoniec nam vyplatili taku smiešnu sumu, my sme škodoví, pretože auto ne totálka a nove si kúpiť nemôžeme za to, čo nam poslai....!!! PORADTE AKO TO JE ...DAKUJEM
preboha
08.05.15,14:56
pri totálke neexistuje úhrada s DPH ani bez DPH - kde ste prišli na to, že za náhradu škody si máte kúpiť nové auto?
tannenkau
08.05.15,20:45
Preboha, veď si preboha pozri dátum