Zavrieť

Porady

PZP s Groupama poistovne

Dobry den,

neviem prv ci som potrafil skupinu pre otazku. Mali sme rodinne auto ktore sme poistili v Groupama hned ako sme ho kupili 2007 roku, po jednom roku mi zdvihli poistku, tak som chcel zrusit poistenie u nich a ist do druhej poistovne poistit auto s povinym poistenim. Len mi tu ponukli ze nech vytvorim druhu a ze tu zrusia. Tu poistku som nezrusil, lebo vraj ze ony ju zrusia a ze nebude problem. Kazdy rok som dostaval po dve biele a zelene karty. Dve PZP na iste auto u istej poistovne. Vedel som ze to nezrusili. Teraz ked som chcel to zrusit, tak mi poslali citujem:
"... Vasa poistna zmluva zanikla dna 28.12.2008 a podla §9 zakona cislo 381/2001 Z.z. o povinnom zmluvnom poisteni zodpovednosti za skodu sposobenu prevadzkou motoroveho vozidla (dalej len "zakon") nezaplatenim poistneho alebo jeho casti v zakonnej lehote...."

Skratka musim zaplatit peniaze za zrusenie... a pri tom mi pravidelne posielali kazdy rok bielu a zelenu kartu.

je to v poriadku?

Dakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Chobot je offline (nepripojený) Chobot

    Chobot
    zelislav Pozri príspevok
    Dobry den,

    neviem prv ci som potrafil skupinu pre otazku. Mali sme rodinne auto ktore sme poistili v Groupama hned ako sme ho kupili 2007 roku, po jednom roku mi zdvihli poistku, tak som chcel zrusit poistenie u nich a ist do druhej poistovne poistit auto s povinym poistenim. Len mi tu ponukli ze nech vytvorim druhu a ze tu zrusia. Tu poistku som nezrusil, lebo vraj ze ony ju zrusia a ze nebude problem. Kazdy rok som dostaval po dve biele a zelene karty. Dve PZP na iste auto u istej poistovne. Vedel som ze to nezrusili. Teraz ked som chcel to zrusit, tak mi poslali citujem:
    "... Vasa poistna zmluva zanikla dna 28.12.2008 a podla §9 zakona cislo 381/2001 Z.z. o povinnom zmluvnom poisteni zodpovednosti za skodu sposobenu prevadzkou motoroveho vozidla (dalej len "zakon") nezaplatenim poistneho alebo jeho casti v zakonnej lehote...."

    Skratka musim zaplatit peniaze za zrusenie... a pri tom mi pravidelne posielali kazdy rok bielu a zelenu kartu.

    je to v poriadku?

    Dakujem
    Nie je to v poriadku ani v poisťovni, ale aj ty si to zanedbal. Pri toľkých tisícoch poistiek sa môže stať, že si poisťovňa nevšimne duplicitu a vedie 2 PZP na jedno auto. Ale ty, keďže si dostal bielu aj zelenú kartu aj na starú poistku, si mal hneď zbehnúť do poisťovne a vyriešiť to. Nie čakať, kým na to príde poisťovňa. Chybu spravil aj ten tvoj poradca, čo s tebou spísal novú poistku. Pri uzatváraní novej poistky ti mal predložiť tlačivo - Výpoveď poistenia - teda výpoveď tej starej poistky. Neviem prečo ste si on aj ty mysleli, že poisťovňa automaticky zruší starú poistku bez výpovede.

    Ja som tiež tak urobil v inej poisťovni - na novú poistku mi ponúkli nižšie poistné, preto som uzatvoril novú, ale starú som písomne vypovedal. Výpoveď som si nechal potvrdiť u poradcu.

    A teraz čo chce poisťovňa? Poistné za tú starú poistku do konca roka 2008? Je to teraz zamotané, pretože po právnej stránke existuje stará poistka -nebola zrušená. Ale zároveň si uzatvoril novú poistku. Právne tá nová poistka, keby bola uzatvorená s inou poisťovňou, by bola neplatná, pretože stará zanikla z dôvodu neplatenia.


    (5) Ak poistenie zodpovednosti zanikne počas poistného obdobia pre neplatenie poistného, osoba, ktorá má povinnosť uzavrieť poistnú zmluvu podľa § 3 tohto zákona, je povinná uzavrieť poistnú zmluvu na zostávajúcu časť poistného obdobia s doterajším poisťovateľom. Poistná zmluva uzavretá počas tohto poistného obdobia s iným poisťovateľom je neplatná.



    Lenže ty si uzatvoril poistku v tej istej poisťovni, preto bude ľahšie tento problém vyriešiť. Teda vyrieši ho poisťovňa, lebo nemôže inkasovať 2 x poistné na 2 poistných zmluvách na to isté auto (ak teda naozaj v roku 2008 si mal platné obe poistky a zaplatil si tú novú). Jednu poistku ti zrušia, záleží od poisťovne, ktorú.

    Treba napísať reklamáciu do poisťovne a popísať presne, čo sa stalo. Oni to preveria a najneskôr do 30 dní ti dajú stanovisko. My tu neporiešime nič. Nie je to štandardná situácia.

    zelislav je offline (nepripojený) zelislav

    Krestan zelislav
    Dakujem vam velmi pekne...

    Je to pravda ja viem ze som aj ja spravil chybu, preto som sa chcel poradit.

    ... teraz by som potreboval nejaky vzor na reklamaciu viete mi poradit?

    Kazdopadne aj ked nie velmi velmi pekne vam dakujem

    Zelislav

    Chobot je offline (nepripojený) Chobot

    Chobot
    zelislav Pozri príspevok
    Dakujem vam velmi pekne...

    Je to pravda ja viem ze som aj ja spravil chybu, preto som sa chcel poradit.

    ... teraz by som potreboval nejaky vzor na reklamaciu viete mi poradit?

    Kazdopadne aj ked nie velmi velmi pekne vam dakujem

    Zelislav
    Na reklamáciu neexistuje vzor. Zober si do ruky papiere čo máš a pekne po poriadku napíš.

    Poistku na auto značky .... sme uzatvorili dňa... Dňa .... sme s poradcom uzatvorili novú poistku, pričom mi mala byť pôvodná poistka č. ... zrušená. Dňa ... som dostal od vás list, kde žiadate uhradiť poistné vo výške .... EUR na poistku č. ....

    Pretože v roku 2008 bolo na auto uzatvorené nové poistenie č. ......., mala byť pôvodná poistka č. ........... zrušená.

    S odvolaním sa na hore uvedené vás žiadam o preverenie skutočností a o spätné zrušenie pôvodnej poistky č. ........ ku dňu uzatvorenia novej poistky č. ...........

    S pozdravom,

    Takto nejako to popíš, prípadne môžeš uviesť trochu viac údajov alebo to doplniť.

    zelislav je offline (nepripojený) zelislav

    Krestan zelislav
    Chobot Pozri príspevok
    Na reklamáciu neexistuje vzor. Zober si do ruky papiere čo máš a pekne po poriadku napíš.

    Poistku na auto značky .... sme uzatvorili dňa... Dňa .... sme s poradcom uzatvorili novú poistku, pričom mi mala byť pôvodná poistka č. ... zrušená. Dňa ... som dostal od vás list, kde žiadate uhradiť poistné vo výške .... EUR na poistku č. ....

    Pretože v roku 2008 bolo na auto uzatvorené nové poistenie č. ......., mala byť pôvodná poistka č. ........... zrušená.

    S odvolaním sa na hore uvedené vás žiadam o preverenie skutočností a o spätné zrušenie pôvodnej poistky č. ........ ku dňu uzatvorenia novej poistky č. ...........

    S pozdravom,

    Takto nejako to popíš, prípadne môžeš uviesť trochu viac údajov alebo to doplniť.
    Dakujem!

    Velmi ste mi pomohli. Nech Vas Boh zehna.

    Zelislav Venarsky

    PZP s Groupama poistovne

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.