Mato133
20.06.13,20:48
Ahojte, chcel by som internetovú stránku kde by som písal o internetovom marketingu atd. táto stránka by obsahovala aj katalóg slovenských eshopov priradených v kategóriach v ktorých podnikajú. Som nepodnikateľ a prevádzkovanie by bolo na vlastné náklady stým, že registrácie resp. vytváranie profilov by bolo zdarma. Moje otázky sú nasledovné:
1. Môžem vytvárať takúto databázu firiem ako nepodnikateľ?
2. Môžem zverejňovať údaje firiem na svojej stránke? (údaje by boli dobrovolné každý by mal v profile len to čo by on sám chcel)
3. Môžem eshopom zasielať emaily o tom či by chceli byť registrované? (žiadny spam, ani reklama a predaj)

Bolo by to neziskové, niečo ako internetový katalóg s článkami.

Za vaše odpovede ďakujem.
Andrej13
21.06.13,06:49
A načo by ti to bolo? Všetko môžeš, ale pozri sa na to takto:
- v prvom rade katalóg stránok už pre vyhľadávače nič neznamená ako pred pár rokmi.
- na internete je ich extrémne veľa, vznikajú ďalšie a stále sú o tom istom, tak aké výhody to bude mať pre teba a aké pre klientov.
- mal by si sa sústrediť na niečo inovatívne.
- tzv. SEO články, resp. PR články, takých katalógov je tiež dosť.
- čo vieš o marketingu? vzdelávaj sa, sprav si napr. blog.

- ale ak si myslíš, že to má zmysel, tak na tom pracuj, nechcem ťa znechutiť, iba môj názor.
Marco18
24.06.13,13:17
Ako je to so zverejnovanim udajov, ktore su verejne dostupne (oblastn podnikania, ico, dic, adresa,... viac menej udaje ktore su v ORSR)? Viacero stranok zverejnuje taketo katalogy. Je toto v poriadku, alebo nemali by? Ďakujem.