mmia
14.03.06,06:46
ahojte, nevedeli by ste mi prosim poradit, preco v potvrdeni o vyplat. a zdanitel. príjmoch za rok 2005 mi pri zamestnancovi, ktory je zamestnany od 1.1.2005 ukazuje uplatnenie nezdan.m. 83 200 a nie 87 936 ??????
Dada
14.03.06,05:47
Pozri sa v jeho záložke Dane a poistné akú tam máš čiastku.
mmia
14.03.06,05:54
správnu 01/05 - 12/05 = 87 936.... :-( vôbec nechapep....
Dada
14.03.06,05:57
Tak potom bude chyba v tlačovej zostave, skús zavolať na hotline a vysvetliť im tvoj problém.
mmia
14.03.06,06:02
jáááj nemozem najst cislo na webe. neviete ho náááhodou :-)
Dada
14.03.06,06:06
02/64780332
XBoBX
03.04.06,14:28
prosim pekne tak tento rok je take iste nezdanitelne minimum??? lebo ze sa nieco menilo a ja prave pisem domacu ulohu potrebujem vypocitat dan z prijmu fiziskej osoby a tam zo zakladu pre vypocet dane musim odpocitat nezdanitelne minymu a neviem ake je to nm
dik
Tweety
03.04.06,14:30
prosim pekne tak tento rok je take iste nezdanitelne minimum??? lebo ze sa nieco menilo a ja prave pisem domacu ulohu potrebujem vypocitat dan z prijmu fiziskej osoby a tam zo zakladu pre vypocet dane musim odpocitat nezdanitelne minymu a neviem ake je to nm
dik 7568 na mesiac, t.j.90816 ročne.
XBoBX
03.04.06,14:35
dakujem a este ak by som sa mohol spytat ake ucty budem pouzivat v podvojnom uctovnictve pri zauctovani mzdy???
Tweety
03.04.06,14:36
dakujem a este ak by som sa mohol spytat ake ucty budem pouzivat v podvojnom uctovnictve pri zauctovani mzdy??? Mzda 521AE/331.
XBoBX
03.04.06,14:40
mali dotaz co znamena to AE?? ak by som este mohol pootravovat tak reku ci by si my mohol k tomu dat nejake to vysvetlenie ze preco lebo zajtra s toho piseme pisomku a ja som s toho duty az mas cas a mohol by si mi to vysvetlit cez icq tu je moje cislo : 323783129
Tweety
03.04.06,14:59
mali dotaz co znamena to AE?? ak by som este mohol pootravovat tak reku ci by si my mohol k tomu dat nejake to vysvetlenie ze preco lebo zajtra s toho piseme pisomku a ja som s toho duty az mas cas a mohol by si mi to vysvetlit cez icq tu je moje cislo : 323783129 Analytická evidencia. Len tak na okraj, nie som chlapec.
Tweety
03.04.06,15:02
mali dotaz co znamena to AE?? ak by som este mohol pootravovat tak reku ci by si my mohol k tomu dat nejake to vysvetlenie ze preco lebo zajtra s toho piseme pisomku a ja som s toho duty az mas cas a mohol by si mi to vysvetlit cez icq tu je moje cislo : 323783129 Čo prečo? Nerozumiem.
XBoBX
03.04.06,15:03
heh prepac nesimol som si... a este som sa cel opytat dan z prijmu sa zaokruhluje na hor ci nadol?? alebo matematicky???
Tweety
03.04.06,15:05
heh prepac nesimol som si... a este som sa cel opytat dan z prijmu sa zaokruhluje na hor ci nadol?? alebo matematicky??? Základ dane, daň, stále na celé koruny nadol.
XBoBX
03.04.06,15:09
dik a Dobrovolne zrazky co setko tam patri??? a co znamena ked mam dodatok ze ma tri deti to je ten danovi bonus??? na jedn dieta 400 korun???
Tweety
03.04.06,15:13
dik a Dobrovolne zrazky co setko tam patri??? a co znamena ked mam dodatok ze ma tri deti to je ten danovi bonus??? na jedn dieta 400 korun??? Zrážky zamestnanca 331/336 do poisťovní, 331/342-daň zo mzdy, Daňový bonus 540,- na jedno dieťa.
XBoBX
03.04.06,15:19
hmm takze danovy bonus kedze ma tri deti tak odcitam od dane z prijmu ked mi vyslo ze 1300 je dan z prijmu a odcitam od toho 1620 tak tych 320 co mi ostalo to dam ako pripocitatelne polozky??? Ja este furt pocitam sumu k vyplate...
a este som sa chcel opytat na alimenty tie dam ako dobrovolne zrazky ale ako ich zauctujem???
Tweety
03.04.06,15:35
hmm takze danovy bonus kedze ma tri deti tak odcitam od dane z prijmu ked mi vyslo ze 1300 je dan z prijmu a odcitam od toho 1620 tak tych 320 co mi ostalo to dam ako pripocitatelne polozky??? Ja este furt pocitam sumu k vyplate...
a este som sa chcel opytat na alimenty tie dam ako dobrovolne zrazky ale ako ich zauctujem??? DB bude 3x540.- správne 1620.-. Zrážky 331/379. Zrážky robíme z čistej mzdy zamestnanca.
XBoBX
03.04.06,15:49
ok zatial dakujem sumu k vyplate mam vypocitanu teraz ti napisem cast prikladu a az by si bola taka dobra napis mi co do akeho uctu pojde a preco:

z FPČ 23 dni odpracoval 21 dni
2 dni bol PN tam mam poznamku ze davky na pn su 210,-
manželka nepracuje
ma 3 deti
mesačne plati alimenty 800,-
hruba mesacna mzda je 18 230.- zaloha na vyplatu 5000,-
vypocitajte sumu k vyplate to mam to my vyslo 19 142
a teraz ze to mam cele zauctovat v sustave podvojneho uctovnictva pls help
:eek::eek::eek:
Tweety
03.04.06,16:03
ok zatial dakujem sumu k vyplate mam vypocitanu teraz ti napisem cast prikladu a az by si bola taka dobra napis mi co do akeho uctu pojde a preco:

z FPČ 23 dni odpracoval 21 dni
2 dni bol PN tam mam poznamku ze davky na pn su 210,-
-525/331 manželka nepracuje
ma 3 deti
- DB 342/331 mesačne plati alimenty 800,-
331/379 hruba mesacna mzda je 18 230.- zaloha na vyplatu 5000,-
HM 521/331, záloha na výplatu 331/331 AE vypocitajte sumu k vyplate to mam to my vyslo 19 142
a teraz ze to mam cele zauctovat v sustave podvojneho uctovnictva pls help
:eek::eek::eek: A odvody zo mzdy? účty sú za textom
Melnick
03.04.06,19:00
A odvody zo mzdy? účty sú za textom


mimotemy Dúfam Tweety ,že zajtra ti oznámi ,akú dostal z písomky
známku.:) bola radosť sledovať s akou trpezlivosťou ho usmerňuješ.:)
Melnick
04.04.06,13:50
[quote=XBoBX]

Bola jednotka z písomky XBoBX ? :) :) :)
XBoBX
04.04.06,14:31
nakoniec sme nepisali lebo sme tento priklad pocitali v skole... ako no nakoniec v tom mam este vecsi gulas ako predtym... a ze nam da pisomku z uctovania miez a ja na nu kukam ze to sme akoze preberali?? skoda ze to nemam v zosite... ale aj tak moc dakujem snazim sa teraz pocitat jeden priklad co som nasiel v starej ucebnici no uvidim ci sa mi to podari
ale aj tak dakujem moc... ale az mate niekto nejaky navod ako na to uctovanie alebo nejaku poucku mozte mi to poslat
Melnick
04.04.06,15:04
Tu toho nájdeš,len si vo vyhľadávaní vždy zadaj to, čo sa chceš dozvedieť a na konkrétnu otázku ti tu hocikto rád odpovie. A hlavne pred písomkou;)

Počuj a čo keby si si stiahol nejaký program na mzdy,
vyskúšal by si si to tam a učiteľku by si ohúril,tým
aký si skvelý:p a zároveň by sa Ti to dostalo do "krvi".
XBoBX
04.04.06,17:08
hmm a poradite mi niekto nejaky schopny a hlavne bezplatny....??? dakujem
va1ke
04.04.06,17:11
www.kros.sk skús tam. oni majú olymp. ten je podľa mňa úplne jednoduchý.
Melnick
04.04.06,17:57
hmm a poradite mi niekto nejaky schopny a hlavne bezplatny....??? dakujem

No ako ? Podarilo sa ?
Ak nie ,skús aj na : www.exalogic.sk (http://www.exalogic.sk) - tiež veľmi dobrý
a jednoduchý.:) :) :)
XBoBX
05.04.06,15:31
No ludia ste fakt super... Teraz sa akurat snazim spracoovat maturitne okruhy z literatury... a ked to dokoncim hned sa pozrem na tie programy... Dufam ze sa tam aspon naucim tie predkontacie a kde sa aky ucet pouziva v tom mam najvacsi gulas... vypocet viem aj poistne a setko len horsie je to z uctovanim...
Tweety
05.04.06,15:51
No ludia ste fakt super... Teraz sa akurat snazim spracoovat maturitne okruhy z literatury... a ked to dokoncim hned sa pozrem na tie programy... Dufam ze sa tam aspon naucim tie predkontacie a kde sa aky ucet pouziva v tom mam najvacsi gulas... vypocet viem aj poistne a setko len horsie je to z uctovanim... A v škole Vás to neučia? Na akú chodíš?
XBoBX
06.04.06,15:50
no chodim na Polnohospodarsku ale mame hroznu profesorku to sa ani neda opisat.... proste sa to nedokazem pr nej naucit viac sa naucime v triede ked si to navzajom vysvetlujeme co kdo pozistoval a potom spolu cez velku prestavku pocitame a tak
Tweety
06.04.06,15:51
no chodim na Polnohospodarsku ale mame hroznu profesorku to sa ani neda opisat.... proste sa to nedokazem pr nej naucit viac sa naucime v triede ked si to navzajom vysvetlujeme co kdo pozistoval a potom spolu cez velku prestavku pocitame a tak V podstate Vám netreba ani učiteľku. Načo?, keď Vás nenaučí to čo má.Keď budeš mať otázky, len sa kľudne pýtaj.
Melnick
06.04.06,18:53
no chodim na Polnohospodarsku ale mame hroznu profesorku to sa ani neda opisat.... proste sa to nedokazem pr nej naucit viac sa naucime v triede ked si to navzajom vysvetlujeme co kdo pozistoval a potom spolu cez velku prestavku pocitame a tak

Aj tak si pašák, keď cez veľkú prestávku počítaš. Nechci vedieť
čo som cez veľkú prestávku robila ja:D :D .
Ale vážne ,cením si ako si chceš doplniť tie vedomosti,ktoré
sa Ti nedarí pochopiť v škole a preto sem občas nakuknem
/a určite nielen ja/ a rada pomôžem ak nebude nablízku zrovna
iný poraďák.
Tak ahoj XBoBX.
XBoBX
26.04.06,15:02
Dakujem vam setkym velmy pekene teraz ma caka zaverecna pisomka kde bude v jednom priklade uctovanie miezd, materiálu, majetku, uzatvaranie uctov a podobne
ale problem mam s tym zaciatkom ostatne by som mal zvladnut ale neviem ako mam spravit ked nam tam da ze zaciatocny stav bol napr 2 000 000,- a neviemm ako to mam zauctovat.... prosim poradte a este aj k tomu materialu az mate niekto nejaky strucny navod ako sa to da zauctovat tak by ste ma s tym potesili zatial dakujem
ayya
26.04.06,15:38
Dakujem vam setkym velmy pekene teraz ma caka zaverecna pisomka kde bude v jednom priklade uctovanie miezd, materiálu, majetku, uzatvaranie uctov a podobne
ale problem mam s tym zaciatkom ostatne by som mal zvladnut ale neviem ako mam spravit ked nam tam da ze zaciatocny stav bol napr 2 000 000,- a neviemm ako to mam zauctovat.... prosim poradte a este aj k tomu materialu az mate niekto nejaky strucny navod ako sa to da zauctovat tak by ste ma s tym potesili zatial dakujem

hmm... pociatocne stavy sa robia v softoch automaticky... ty to musis rucne... takze: dostanes nejake zadanie pociatocnych stavov... vychadza sa vlastne z toho, ze to je akasi "suvaha" co je v podstate ucet 701 ... z nej musis dostat tie pociatocne stavy na jednotlive ucty podvojnymi zapismi ...
priklad - na strane MD 701 mas 100 tis. tovaru .... ten prenesies podvojnym zapisom takto:
100 000.- Sk MD 132/D 701
tym sa ti "riadok tovaru vynuluje" ... a tovar sa ti dostane na svoj ucet...
neviem, ci to pisem dost jasne...
ale na porovnanie - volakedy sme si jednotlive zostatky jednoducho napisali do prveho riadku uctu - ako pociatocny stav... to bolo neuctovnym sposobom, dnes sa to robi tym "uctovnym" ... teda podvojnymi zapismi...

mimotemy
odpovedala som ti na to, na co si sa pytal? alebo som mimo? :D
ale - tu je to dost mimo temy... malo by sa o tom rozpravat v inej porade...
XBoBX
28.07.06,12:08
Heh len tak okrajovo ludia setkym vam moc dakujem tato stranka mi moc pomohla na to aky som bol duty z uctovnictva som zmaturoval na same dvojky..... dakujem;)