MAXI
14.03.06,07:57
pekný deň, mám problém s ktoým si neviem rady. Mám na MV návrh na registráciu obč.združenia. Ako mám postupovať, keď sa mi vráti registrácia. Čakám ju už každý deň. Neviem totiž, čo musím kde prihlásiť, t.j. soc.poisťovňa, zdrav.poisťovňa, daňový úrad a pod. Budem mať 2 zamestnancov.Veľmi pekne ďakujem - MAXI
Monika333
14.03.06,07:15
Treba sa zobrať aj s kópiou zriaďovacej listiny (asi ju každá inštitúcia bude chcieť)
1. ísť na DÚ prihlásiť sa ako plátca dane zo závislej činnosti - DIČ
2. ísť na SP, prihlásiť závod dňom zamestania prvého zamestnanca, prihlásiť zamestnancov (deň dopredu)
3. ísť na ZP (podľa zamestancov) prihlásiť závod´, zamestnancov

A posielať každý mesiac (štvrťrok) výkazy. A platiť.
STRELEC
14.03.06,07:20
pekný deň, mám problém s ktoým si neviem rady. Mám na MV návrh na registráciu obč.združenia. Ako mám postupovať, keď sa mi vráti registrácia. Čakám ju už každý deň. Neviem totiž, čo musím kde prihlásiť, t.j. soc.poisťovňa, zdrav.poisťovňa, daňový úrad a pod. Budem mať 2 zamestnancov.Veľmi pekne ďakujem - MAXI
Po zaregistrovaní neziskovky navštíviš DU, soc. poisťovňu a príslušnú zdravotku. Na DU sa prihlásiš ako plátca dane zo závislej činnosti, na soc. a zdrav. poisťovni ako zamestnávateľ a súčasne zaregistruješ zamestnancov neziskovky. SP a zdr. pri vzniku prvého pracovného pomeru.
Vzhľadom na zákon o boji proti nelegálnej práci - na SP pred tým, ako začne zamestnanec pracovať, nie po nástupe!
Vivi
15.03.06,09:56
A hlavne, nezabudni si poslat na Statisticky urad ziadost o pridelenie ICO, bez neho totiz asi neprihlasis nic.....