Zavrieť

Porady

ako ďalej

pekný deň, mám problém s ktoým si neviem rady. Mám na MV návrh na registráciu obč.združenia. Ako mám postupovať, keď sa mi vráti registrácia. Čakám ju už každý deň. Neviem totiž, čo musím kde prihlásiť, t.j. soc.poisťovňa, zdrav.poisťovňa, daňový úrad a pod. Budem mať 2 zamestnancov.Veľmi pekne ďakujem - MAXI
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Monika333 je offline (nepripojený) Monika333

    Monika333
    Treba sa zobrať aj s kópiou zriaďovacej listiny (asi ju každá inštitúcia bude chcieť)
    1. ísť na DÚ prihlásiť sa ako plátca dane zo závislej činnosti - DIČ
    2. ísť na SP, prihlásiť závod dňom zamestania prvého zamestnanca, prihlásiť zamestnancov (deň dopredu)
    3. ísť na ZP (podľa zamestancov) prihlásiť závod´, zamestnancov

    A posielať každý mesiac (štvrťrok) výkazy. A platiť.

    STRELEC je offline (nepripojený) STRELEC

    STRELEC
    MAXI
    pekný deň, mám problém s ktoým si neviem rady. Mám na MV návrh na registráciu obč.združenia. Ako mám postupovať, keď sa mi vráti registrácia. Čakám ju už každý deň. Neviem totiž, čo musím kde prihlásiť, t.j. soc.poisťovňa, zdrav.poisťovňa, daňový úrad a pod. Budem mať 2 zamestnancov.Veľmi pekne ďakujem - MAXI
    Po zaregistrovaní neziskovky navštíviš DU, soc. poisťovňu a príslušnú zdravotku. Na DU sa prihlásiš ako plátca dane zo závislej činnosti, na soc. a zdrav. poisťovni ako zamestnávateľ a súčasne zaregistruješ zamestnancov neziskovky. SP a zdr. pri vzniku prvého pracovného pomeru.
    Vzhľadom na zákon o boji proti nelegálnej práci - na SP pred tým, ako začne zamestnanec pracovať, nie po nástupe!

    Vivi je offline (nepripojený) Vivi

    Vivi
    A hlavne, nezabudni si poslat na Statisticky urad ziadost o pridelenie ICO, bez neho totiz asi neprihlasis nic.....

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.