Saming
08.07.13,16:41
Zdravim, 1.7 som ukoncil zivnost, ktoru som zalozil niekedy v 8 mesiaci 2012, podal som ziadost na odhlasenie z danoveho uradu, vyplnil som tlacivo, teraz sa potrebujem odhlasit aj z registracie podla 7a, pani ma smerovala ze si mam doma napisat vlastnu ziadost ze nato nie je tlacivo. Ako to teda ma vyzerat? Cital som niekde ze z DPH sa mozem odhlasit az po roku, takze neviem ako postupovat.
Dakujem
KEJKA
08.07.13,21:21
Ke´d si ukončil živnosť, a bol registrovaný len podľa §7a), máš zrejme daňové povinnosti splnené.
Napíš len, že kedže si zrušil registráciu DPFO z dôvodu končenia živnosti, žiadaš o zrušenie registrácie DPH podľa §7a a pripni tam aj kartičku ičDPH. Pošli doporučene. Ked chodíš osobne, tety vymýšľajú.
Ak si podával písomne žadosť na odhlásenie z DPFO, tak si tam hoci aj rukou mohol dopísať, že sa to týka aj DPH.
marjankaj
08.07.13,21:37
Čo špekuluješ. Ty si ešte nikdy nepísal nejakú žiadosť?:eek:
Prečítaj si §81 ods. 2 zákona o DPH

(2) Platiteľ je povinný požiadať o zrušenie registrácie pre daň, keď skončí v tuzemsku činnosť, ktorá je predmetom dane. Právnická osoba, ktorá sa zrušuje bez likvidácie, je povinná túto skutočnosť oznámiť daňovému úradu pred svojím zánikom.